Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

Oświadczenie Kongresu Wolnego Internetu ws debaty z Tuskiem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie będzie ich tam.


 

Oświadczenie Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu w sprawie obywatelskiej debaty z udziałem Prezesa Rady Ministrów Pana Donalda Tuska dotyczącej wolności i praw w internecie


Szanowny Panie Premierze,

Dziękujemy za zaproszenie na poniedziałkowe spotkanie. Doceniamy próbę włączenia się rządu w obywatelską debatę dotyczącą wolności i praw w internecie. Z satysfakcją przyjęliśmy zapowiadane przez ministra Michała Boniego konsultacje społeczne na tematy związane z regulacją internetu. Jednak w świetle kontrowersji, jakie narosły wokół tematu ACTA, uważamy, że warunkiem niezbędnym do prowadzenia tej debaty w sposób uczciwy jest jej pełna jawność i otwartość.

Dlatego postulujemy:

1. Najpierw prawda, potem debata

Nie można toczyć uczciwej debaty w sytuacji asymetrii informacyjnej. Zapowiedź premiera o zawieszeniu ratyfikacji jest dla nas niezrozumiała. Nie wiemy, jakie konkretnie kroki rząd ma na myśli. Obecnie tylko rząd zna precyzyjnie znaczenie traktatu ACTA, bo treść niejasnych postanowień (np. "skala handlowa" czy "piractwo") wyjaśnią dopiero niejawne dziś stanowiska negocjacyjne państw biorących udział w procesie tworzenia ACTA. To oznacza, że niezbędnym warunkiem toczenia dalszej debaty na ten temat na poziomie globalnym, w świetle grożącej nam ratyfikacji, jest oficjalna publikacja wszystkich dokumentów.

2. Konkrety, a nie deklaracje

Oczekujemy od premiera konkretnych działań, które potwierdzą polityczne deklaracje o "zawieszeniu ratyfikacji". Takim krokiem powinno być przyjęcie przez klub parlamentarny PO jasnego stanowiska w sprawie ACTA. Takie stanowisko będzie również miało wpływ na postawę posłów Parlamentu Europejskiego. Nie jest jasny także stosunek rządu RP do propozycji wysłania wniosku do Trybunału Sprawiedliwości UE o wydanie opinii, czy ACTA jest zgodne z prawem europejskim oraz prawami człowieka.

3. Konsultacje w Internecie, a nie w gabinecie

Dzięki zaangażowaniu polskiego społeczeństwa debata publiczna na temat ACTA już się rozpoczęła. Toczy się w mediach tradycyjnych i w internecie. Serdecznie zapraszamy Premiera i polski rząd do wzięcia udziału w tej debacie. Debata ta nie zastąpi jednak realnych konsultacji społecznych. Dotychczasowe - zamknięte i nietransparentne - sposoby ich prowadzenia przez rząd nie sprawdzają się, co pokazały wydarzenia ostatnich tygodni. Spotkania na salonach, organizowane z dnia na dzień, nie zastąpią realnych narzędzi udziału społeczeństwa w procesie stanowienia prawa. Oczekujemy, że rząd zaproponuje taką formułę konsultacji, która zapewni całemu społeczeństwu udział w dyskusji.

Dlatego organizatorzy Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu nie pojawią się budynku Kancelarii Premiera osobiście. Liczymy na to, że głosy uczestników spotkania transmitowane za pośrednictwem mediów elektronicznych będą w należyty sposób reprezentowane.

Sygnatariusze:

Organizatorzy Improwizowanego Kongresu Wolnego Internetu (Fundacja Panoptykon, Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania, Internet Society Poland i Polska Grupa Użytkowników Linuksa, Centrum Cyfrowe Projekt:Polska) oraz organizatorzy protestów przeciwko ACTA w różnych miastach Polski

http://panoptykon.org/wiadomosc/dlaczego-organizacje-spoleczne-nie-pojawia-sie-jutro-na-debacie-u-premiera
 

KOMENTARZE

 • R. Zaleski
  BRAWO! Czekam na reakcję adresata Oświadczenia.
 • @AnnaZofia 20:36:40
  Adresat musi najpierw zadzwonić do Ostachowicza, żeby wiedzieć co ma powiedzieć.
 • @Ciri 20:31:57
  Brawo! Ja też ich nie znam, choć już od dawna się w internecie kręcę - (nie pod tym nickiem), bo nowy, ale uznałem za słuszne ukryć swą osobę bo sprawa śmierdzi. Przystępuję do badania... Warto ich wygooglać sobie. Mam nadzieję, że to uczciwe towarzystwo, ale Bolek jak na strajku na płot wylazł, też wyglądał zacnie. Drugi raz taki numer nie przejdzie!
 • @Ciri 20:31:57
  No to moja notka zrobiona metodą kopiuj, wklej na coś się informacyjnie przydała.

  Podpisali się oprócz organizacji, organizatorzy protestów z wielu miast, nie znaczy, że ze wszystkich.

  Napisz swoje oświadczenie, zorganizuj grupę, oświadczających. Tak jak oni, jeśli masz inne zdanie w tym temacie.
 • @Ciri 20:31:57
  No popatrz i ciebie też tuski zaprosił?
 • Debata?
  To wygląda na przesłuchanie połączone z uzyskaniem danych osobowych do dalszego śledztwa.Odciski palców zdejmie się ze szklanek i klameczek.Sprytne.
 • @Ciri 20:31:57
  Fundacja Panoptykon, która się podpisała pod listem. Jej prezesem jest:
  Katarzyna Szymielewicz, współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon, została członkinią Rady Informatyzacji IV kadencji, powołanej przez Ministra Administracji i Cyfryzacji Michała Boniego. Cieszymy się z tego wyróżnienia i jesteśmy przekonani, że jej wiedza i doświadczenie będą stanowić ważny wkład w działanie Rady.
  Katarzyna Szymielewicz ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz kierunek Developmental Studies w School of Oriental and African Studies w Wielkiej Brytanii. W 2009 r. współzałożyła Fundację Panoptykon, której jest prezeską i ekspertką prawną. Jest aktywną członkinią Internet Society Poland, które rekomendowało jej kandydaturę do Rady Informatyzacji. W latach 2005-2008 Katarzyna pracowała jako prawniczka w Clifford Chance. Od 2010 r. działa w zarządzie Fundacji Clifford Chance.
 • @Dębowy Młynek 21:05:35
  Wygląda na to, że min. Boni ma sterowną opozycję, która u niego pracuje. Rewelka! A to dopiero debata publiczna z udziałem niezależnych internautów. Heca :DDD
 • @Dębowy Młynek 21:09:04
  I jeszcze to
  http://wyborcza.pl/1,76842,11061824,ACTA___wojna_pokolen___DEBATA_.html
  GW nam organizuje debatę niezależną :DDD Jaja sobie robią. Mają nas za idiotów? Najwyraźniej coś kiepsko kumają.
 • @Dębowy Młynek 21:15:03
  Dyrektor fundacji Panoptykon P. Małgorzata Szumańska pisuje w Krytyce Literackiej
  http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Szumanska-Dezinformacja-i-mandaty/menu-id-197.html
  Tęczowa internetowa?
 • @Dębowy Młynek 20:51:56
  W linku widać co kto robił w tej sprawie wcześniej, nie od tygodnia. Jak np ja pisząc notki.
  http://www.isoc.org.pl/201202/acta
 • @Ciri 21:06:30
  Bardzo dobrze, że ten link tu jest. Widać wyraźnie jak jest ważny. Możemy sobie na tym pojeździć do woli. Nie będzie bolszewicka hołota nas dymać bezkarnie.
 • @wujal 21:03:17
  Debata jest po to żeby pokazać jak premier rozmawia z ludem. Na pewno sztab pracuje teraz nad jakimiś 1, 2ma hasełkami które jutro powtórzą wszystkie telewizje.

  Niech wyśle wypowiedzenie ACTA, potem możemy debatować nad tym czy tego chcemy czy nie. Po podpisaniu to trochę schizofreniczny pomysł.
  Zresztą działań rządu przeciw podpisanej umowie zabrania konwencja.
 • Dębowy Młynek 21:05:35
  Taa, siedzisz w internecie tyle lat i teraz chlapiesz ozorem, ale gdyby nie ich działanie to byś Młynku wiedział o ACTA?

  Żaden Boni nie wyłga sie z tego, że były konsultacje, że społeczeństwo było informowane i ACTA jest OK

  http://www.panoptykon.org/content/zabrak-o-16-eurodeputowanych-do-przyj-cia-deklaracji-wd12-ale-nie-koniec-akcji-przeciw-acta

  Panoptykon działał przeciw ACTA na długo przed zadymą, jak widzisz to info z 14.07.2010 r.
  Pierwszy wojownik przeciw ACTA to i tak na moje Vagla. Warto RSS vaglowskiego mieć
  http://prawo.vagla.pl/node/8735

  http://molier.nowyekran.pl/post/23173,niemcy-szef-msw-chce-likwidacji-anonimowosci-w-internecie#comment_187680

  I co? Historia protestów przeciwko ACTA jest tak długa jak spisek rządów i korporacji w tej sprawie, ale potrzeba było podpisania porozumienia przez "rząd RP" żeby ruszyć dupy...

  Na fali tych protestów powinny iść kolejne...

  UE, Bilderberg, Bank Światowy, MFW...

  Ale co tam, wygodnie sie siedzi za kompem i krytykuje, a nieśmiało zapytam, czy Szanowny Internauta interesuje się swoją władzą samorządową ?
 • Ta "debata" jest to prosty zabieg socjotechniczny
  Jego cel to przechwycenie inicjatywy i sterowanie nią tak by "przykryć" właściwy cel, by odciągnąć uwagę od prawdy. Fałszowanie obrazu własnych działań, to naczelne zadanie rządu Tuska (inne różniły się niezauważalnie). Tusk stosuje te same metody, które są znane z propagandy komunistów, nazistów, a w nieco ucywilizowanej formie w faszyzującej USA.
  Tusk przez podstawioną agenturę wytwarza pozory dialogu i realizuje scenariusz otrzymany do realizacji od sponsorów z Bilderbergu. ACTA to tylko przykrywka odwracająca uwagę od GMO, inwigilacji, odbierania elementarnych praw. Kontrolować to co ludzie wiedzą o przeszłości, oznacza kontrolować przyszłość. Najważniejszą i najgroźniejszą bronią jest wiedza i prawda. Wiedzę i prawdę należy upowszechniać, bo tylko to jest w stanie zniszczyć obłąkańcze plany...
 • @Ciri 21:35:49
  Referendum i to zaraz. Masz rację. Z szatanem się nie rozmawia. Mówi się "Precz!" Żądajmy referendum! Apeluję do wszystkich prawdziwych niezależnych blogerów. Bombardowanie czas zacząć! Zorganizujmy się na prawdę pozarządowo.
 • r.z@lewski :)
  Witam NOCĄ!

  KAŻDY KTO WEJDZIE NA STRONĘ 7...

  Spisu alfabetycznego Blogerów Nowego Ekranu odnajdzie
  Andrzeja Wiśniewskiego * http://mediarp.nowyekran.pl/post/50969,kongres-wolnego-internetu-w-warszawie :)

  U mnie też są wstępne I i I - informacje i impresje * http://abudzyk.nowyekran.pl/post/51383,niedebaty-w-sprawie-acta-i-okolic

  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @R.Zaleski 21:30:29
  dokładnie o to chodzi
  "debata" ma uspokoić, a główne zadanie? Pokazać jaki pan premier zacny, pytając wyselekcjonowanych starannie ludzi co o tym sądzą a później i tak wyjdzie że żeby się wycofać z tego najpierw trzeba ratyfikować

  nie można wycofać się z czegoś co nie obowiązuje, dobrze to wykombinowali

  poza tym, do jasnej cholery, czemu ciągle ich nie doceniamy? Wiedzieli że ludzie się zbuntują i na pewno mają scenariusz na tę okazję i wiele innych
 • @autor
  Roman tam lansowało się stado lewicowych janczarów.
 • @Ciri 21:27:44
  Się zaczerwieniłem. Ale przypomnę hasło stamtąd "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Nacjonaliści, komuniści demonstrują razem przeciw partii władzy. Dlatego mają szansę na wygraną.
 • @WojtekCy. 21:37:54
  Byś się zdziwił, ale nie o mnie tu mowa. Proces przejmowania opozycji przez rząd i jego służby jest stary jak sama historia. Nie mówię, że sprawę pod dywan zamiatać, ale z ludźmi reżimu w układy nie wchodzić i tyle. Z GW mi nie po drodze. Sam sobie potrafię przyjaciół znaleźć. Zadbać o swoje nie tylko zza kompa potrafię. Nie sil się więc na złośliwości a myśl NIEZALEŻNIE. Co dobrego można tu zrobić. Uciąć sprawę referendum - po prostu. Póki jeszcze duch świeży w narodzie.
 • @Ciri 21:35:49
  Rząd trzeba zmienić ale to jeszcze nie wszyscy rozumieją, muszą do tego dojrzeć.
  Patrząc po hasłach młodzieży na demonstracjach, to jest bardziej dojrzała pod tym względem niż ich rodzice. Młodzi są główną siłą antysystemową.

  Dwa razy nie damy sie nabrać na te same sztuczki a prawda o Smoleńsku mimo wszystko wychodzi powoli na jaw. Cofają się, nawet stanowiska tracą już niektórzy winni zakłamywania.

  W pewnym momencie wszystko im się zawali, już się sypie. Tu nie jest pytanie czy, tylko kiedy. I to nie jest raczej kwestia lat, tylko miesięcy
 • @
  Tu relacja z Kongresu.

  http://abudzyk.nowyekran.pl/post/51383,niedebaty-w-sprawie-acta-i-okolic
 • Dębowy Młynek 21:51:05
  Ale nie chodzi o to. Źródła są ważne, daty i cele , a cel jest jeden - żadnego ACTA.
  Tobie pokazałem jedynie kiedy i kto krzyczał o ACTA, a jak odbierasz to jako złośliwości to musiałem trafić, że staż w tym temacie masz krótki. I tyle. Nie ma żadnego ducha w Narodzie, bo Naród ma w dupie ACTA i Ciebie, w ogóle nie ma żadnego Narodu. Nie widzisz? Gdyby to chodziło o zabranie telewizora z domu i koncesje TVN to wtedy by wyszły lemingi...

  Oj Wy naiwniacy. Jak mają co włożyć do gara to nikogo nie ruszycie. I z kim chcecie stawać przeciw szkolonym w manipulacji agentom wpływu? Najpierw potrzeba pracy u podstawa, kilka , jak nie kilkanaście lat edukacji, uświadamiania, pokazywania schematów, powiązań, efektów pracy przeciwnika - z którym tak ochoczo dziś chcecie wojować.
  Klęska murowana...

  Obudźcie się i zacznijcie rozglądać jakie są siły i środki. Solidarność krzyczała : policzmy się!, i nawet się policzyli, co z tego zostało i jak dziś wygląda?

  Niestety taka jest prawda. Kilka portali w Polsce bez cenzury, na palcach jednej ręki by policzył...

  A nie chce mi sie dłużej gadać, bo o czym? Podpisali? TAK. Gdzie byliście wcześniej? Przecież wiadomo, że trzeba zawsze im patrzeć na łapska...

  I mają Was dalej za idiotów...

  Referendum? He he he.

  Zgodnie z Konstytucją RP referendum (jedynie fakultatywne) może zarządzić:

  - Sejm RP bezwzględną większością głosów w obecności przynajmniej połowy ustawowej liczby posłów;
  - Prezydent za zgodą Senatu (przy warunkach jw.)

  Referendum ogólnokrajowe jest wiążące przy frekwencji powyżej 50%, jeśli frekwencja jest niższa, wynik referendum ma charakter jedynie opiniodawczy. Konstytucja RP nie przewiduje instytucji referendum obligatoryjnego.

  Jaka jest możliwość referendum w takim układzie?

  Jedynie działanie nielegalne. A jak nielegalne i niezgodne z prawem to...Was zamkną, mnie zamkną, każdego kto stanie na drodze...

  Ja pierdzielę. Przecież to albo gilotyna , kije i wygnanie dla tego politykierstwa albo chcecie poważnie organizować kółko wzajemnej adoracji....
 • @R.Zaleski 20:50:00
  :)
 • @wujal 21:03:17
  Ot, co! ;)
 • @Dębowy Młynek 21:21:39
  No, nieźle!
 • @WojtekCy. 22:14:55
  Co radzisz? Konstruktywnie proszę. Na razie się tylko mądrzysz.
 • @AnnaZofia 22:18:28
  :) Miło mi :)
 • @Mariovan 21:47:24
  No to co. Na razie razem trzeba załatwić problem Tuska & Co a potem będziemy się z nimi kłócić. Porządna lewica jest Polsce potrzebna, żeby było się z kim kłócić ;)

  Patrząc na organizatorów demonstracji i uczestników, to raczej w większości nie wyglądają na lewicowców.
  Mnie się tam Helsińska Fundacja niezbyt podoba, bo to atrapa.

  http://krzysztofbosak.salon24.pl/ widział tam też inne grupy.
 • Dębowy Młynek 22:21:23
  Nic nie radzę. Mądrzę się :)) I najlepiej mi z tym...

  Co mam jeszcze napisać żeby jutro ABW mnie odwiedziło o 6? :))

  Myśl, myśl NIEZALEŻNIE. Nie potrzebujesz chyba lidera? Na liderów już nie dajmy sie nabierać...
 • @Budzyk 21:43:39
  W międzyczasie Pana zareklamowałem.

  Pozdrawiam
 • @WojtekCy. 22:33:37
  Bez lidera z okrągłej cyfry pozostają zera. 1000000=000000 :) Niestety, bez ś.p. Marszałka nie byłoby nawet 20-lecia. Tak to działa i tyle. Trzeba walić głową w mur. Byle skutecznie. Ja nie przestaję choć trochę boli. A jak do mnie o 6:00 rano przyjdą to się spóźnią. Trudno mnie złapać :)
 • Dębowy Młynek 22:42:08
  No teraz w inne struny uderzasz :))
  Cieplej, cieplej....
 • @Cubee 21:43:51
  Główny ich cel teraz, to uspokoić, uśpić młodych. Dlatego obiecają wszystko.
  Debaty to ostatnio miały być przed wyborami, też jako przykrywka tego że się 4 lata spartoliło. Teraz też są przykrywką.

  Podpisać a potem debatować, to nielogiczne. Trzeba umowę wypowiedzieć, bo sprzeciw społeczeństwa jest największy od 20 lat. O czym tu debatować. Jak się wypowie to można debatować. I jak się społeczeństwo przekona, to podpisać. To oni pracują u nas, nie my u nich.

  Nie wiedzieli, że ludzie się aż tak zbuntują, tego nie wiedzieli nawet organizatorzy protestów, że tylu ludzi przyjdzie. Wystarczy poczytać co mówią. Zdetonował to strajk Wikipedii, potem Anonimowi. Potem polskie demonstracje podpaliły resztę Europy.

  My ich przeceniamy. To wystarczy lekko pchnąć i samo się zawali. To jest tak przegniłe jak PRL w 1989. Trzeba się tylko nie nabierać na okrągłe stoły, debaty itp.
 • @wujal 21:03:17
  Nie potrzeba się trudzić z odciskami, wystarczy zgłosić się na tą "debatę" elektronicznie, na stronie trzeba wpisać imię, nazwisko, imię ojca, pesel i mejl.Komplet danych bez zbędnego szukania :) Jakby tego było mało, strona do wpisania wrażliwych danych osobowych nie jest zabezpieczona, zresztą możliwe że nie ma po co zabezpieczać skoro login i hasło to admin1 :))

  Zrzut ze strony już krąży w internecie.
 • @Mariovan 21:47:24
  Janczarów rząd skrzykuje na debaty a w tym czasie...
  http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/policja-zatrzymuje-40-internautow-za-piractwo-komentarz,1755175
 • Schoppenka 22:57:51
  Przed chwilą dostałem zaproszenie na to spotkanie:)))

  Szanowny Panie, Szanowna Pani

  Zapraszamy na spotkanie w Kancelarii Premiera 6 lutego.
  Spotkanie zaczyna się o godz. 14; prosimy o przybycie godzinę wcześniej (do godz. 13).
  UWAGA! Wejście do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów możliwe jest tylko po okazaniu ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem

  Tomasz Hardyk
  MAiC
 • @R.Zaleski 22:55:46
  Z jednej strony uspokajają a z drugiej walą obuchem. Stara zasada.
  http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/policja-zatrzymuje-40-internautow-za-piractwo-komentarz,1755175
  I nie tylko u nas - dlatego jestem w stanie skłonić się do teorii udziału w tej akcji masonerii
  http://nt.interia.pl/internet/wiadomosci/news/korporacje-wymusily-zamkniecie-300-stron-www,1755324
  To nie żarty.
 • @WojtekCy. 23:05:56
  Idziesz? Ciekawe kto dostał jeszcze. Masz wiedzę?
 • @WojtekCy. 23:05:56
  ha, ha, ha
 • @ R. Zaleski
  Doskonałe zobrazowanie sytuacji. Młodzież nie powinna się dawać nabierać temu oszustowi, który bez zawahania stosuje chwyty poniżej pasa. Rządy pod jego wodzą trzeba jak najszybciej obalić.
  Młodzieży nie pozostaje nic innego jak pójść na całość, tzn. domagać się natychmiastowego rozpisania nowych wyborów, także prezydenckich. Bierzmy przykład z Islandii! Wiosna musi być nasza!
 • r.z@lewski :)
  Witam NOCĄ!
  DZIĘKI ZA PROMOCJĘ :)))

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • @Ciri 22:57:25
  Poczytałem sobie "Dekalog Boniego".
  Oni właśnie oczekują tego, że wkręcimy się w rozmowy negocjacyjne i sami sobie na kark chomąto nałożymy! Jak mówiłem, powtarzam - nie negocjować! Protestować aż do zmiany rządu!!!
 • @simacs 23:19:20
  Tak jest. Polecam przy okazji Islandii.
  http://cirilla.nowyekran.pl/post/51435,klamstwo-o-dlugu-publicznym
 • Dębowy Młynek 23:11:46
  Nie idę. Musiałbym dymać do Warszawy o 6 rano, a dopiero co wróciłem w piątek do domu:)) Wysłałem zgłoszenie żeby sprawdzić, ja to taki mały Orwell jestem:))
  Równo o 18 wysłałem zgłoszenie. Dostałem to:

  "Dziękujemy za zgłoszenie
  Proszę czekać na ostateczne potwierdzenie - wyślemy je niebawem do tych z Państwa, którzy zgłosili się w pierwszej setce.

  Otrzymaliśmy od Pana/Pani następujące dane:

  i tu dane imię, nazwisko, pesel, imię ojca i ....pod tym moje IP :))

  Przed momentem dostałem to co powyżej. I jak tu z rządem się umawiać, skoro potrzebuje 5 godzin na ...no właśnie, co w tym czasie działo się z moimi danymi? "Niebawem" ...się odezwą :)

  Dwóch kolegów nie dostało.

  Ale chyba małe zainteresowanie skoro się załapałem...

  PS.

  Przesyłam do Adminów potwierdzenie moich słów, żeby nie było.
 • @WojtekCy. 23:27:20
  No to jaj sobie robią oczywiste. Nie ma co z nimi gadać. Dzięki za info. Dobranoc, bo jutro też dzień :)
 • @Ciri 22:57:25
  Ciekawy, to wszystko się łaczy w jedną akcję, światową i krajową. Jutro rano też coś dorzucę, prawie gotowe.
 • @Dębowy Młynek 23:08:20
  Zły i dobry policjant. Stara metoda.

  Ale jak się popatrzy na demonstracje w Europie, to można mieć nadzieję, że totalniacy się tym razem cofną. Fala sprzeciwu rośnie. Czechy, Szwecja, Francja, .....
 • @R.Zaleski 23:45:51
  Dostałem zaproszenie na jutrzejsze spotkanie u płemiera
 • @simacs 23:19:20
  Nie ma co walczyć ze skutkami, trzeba zlikwidować ich przyczynę czyli zmienić rząd, zanim nam tak rozpieprzy kraj, że się nie będzie nadawał do zamieszkania.
  Oni sobie ewidentnie nie radzą z rządzeniem.

  Przedterminowe wybory to jedyne rozsądne rozwiązanie.
 • @Ciri 23:49:26
  :))))))
 • @Mariovan 23:46:37
  Jakie są Twoje warunki dotyczace kapitula...., tzn jakie warunki podjęcia rozmów z Tobą, stawiasz delegacji rządowej?
 • Bezczelność premiera jest nieograniczona! Mianowicie:
  1/ Ma mały gabinet i pełno w nim kłamstw - brak miejsca na prawdę!
  2/ On kiedy chce może nawet w piłkę pograć, a my musimy z pracy dostać wolne, aby móc pojechać i za swoje pieniądze, a on nawet prywatnie lata służbowym samolotem zwiększając deficyt budżetowy!
  3// My jesteśmy z całej Polski i chcemy wziąć udział w debacie i dla nas najlepsza jest możliwość uczestnictwa przez internet ponadto:

  Tusk jest szefem partii PO
  Którego uosobieniem jest zło:
  Bo Platforma Obywatelska
  To jest naprawdę bzdura wielka,
  Gdyż jest Pełna Oportunistów,
  A to wyjaśnia przecież wszystko !
  Jest też Partią Opozycjonistów
  Przecież z sympatii do komunistów !
  I choć jęzorem oni wiele mielą
  To działają Przeciw Obywatelom !!!

  F. Krzysiak – dysydent za komuny i dziś!
 • @Mariovan 23:46:37
  czy domyślasz się, według jakiego kryteriów oni wysyłają te zaproszenia ?
 • Debata z Tuskiem ? Tylko na piśmie i na warunkach obywateli !
  Czytam komentarze i.... "debata" Tuska ? Kolejny pic na wodę, fotomontaż, (tak jak z resztą podejrzewałam) jest jak zwykle ze wszystkim co jego jest - stroszenie piórek, nadęte slogany bez pokrycia i systemem "na gębę".
  Dekalog boniM ma na celu skanałować internautów, połechtać ich ego i potem przywalić z grubej rury.
  Moim zdaniem na debaty z Tuskiem czas się wyczerpał - miał cały poprzedni mandat na debatę ze społeczeństwem. Tusk może sobie zawieszać ratyfikację (takiego terminu ani działania nie ma - wymyślił sobie i uważa, że jak on coś powiedział to tak jest), może sobie zawieszać co chce na czym chce i nic to nie da, stracił całkowicie wiarygodność. Dlatego... zero debat, z oszustem się nie debatuje. Od niego należy już tylko żądać i każda jego deklaracja powinna być na piśmie. Koniec z metodą "na gębę" bo znów nas wrobi.
  Dziwne, że do tej pory Tusk nigdy nie miał czasu dla obywateli, ani w sprawie umowy gazowej ani w czymkolwiek, aż tu nagle taki zwrot o 180 stopni...
  Pozdrawiam.
 • PYTANIA DO PREMIERA RP
  1. GMO + ACTA zagrozeniem dla rynku zywnosciowego w Polsce i Europie. Czy polscy rolnicy zostali poinformowani o zagrozeniach plynacych z zanieczyszczania ich pol poprzez nawiew nasion z sasiednich pol, na ktorych uprawia sie rosliny z nasion GMO do ktorych prawa patentowe (wlasnosc intelektualna) posiada amerykanska firma M0NSANT0?

  2. Domniemanie niewinnosci. Czy premier chce zyc w kraju, w ktorym jakis czlowiek z prywatnej instytucji (niekoniecznie polskiej) decyduje o czyjejs winie bez wyroku sadowego.

  3. Czy jezeli ktos ukradnie ksiazke w ksiegarni to czy takiemu czlowiekowi zabrania sie chodzic przez reszte zycia do sklepow i po ulicach oraz otrzymuje zakaz czytanie i mowienia czy tylko odbywa kare w wiezieniu? Jak to sie ma do odlaczania ludzi od dostepu do internetu jako kary za sciagniecie nielegalnego pliku?
 • @contessa 09:27:32
  "Dziwne, że do tej pory Tusk nigdy nie miał czasu dla obywateli, ani w sprawie umowy gazowej ani w czymkolwiek, aż tu nagle taki zwrot o 180 stopni... "

  W tamtych sprawach obywatele nie wychodzili tłumnie na ulice. Widać boi się, że następnym razem mogą z tej ulicy pójść do jego gabinetu np, też tłumnie.

  Pozdrawiam.
 • @t-rex 11:16:51
  Jak go reszta, czy większość radnych upoważni, to chyba reprezentuje całą radę. Nie wierzę w Tuska "debaty" ale w Mariovana na nich tak.
 • no proszę ,premier Rumunii
  po protestach zrezygnował ze stanowiska ,a ten Tusk ani myśli ,siedzi jak przyklejony,niech by miał choć 10 % honoru tamtego to powinien się podać do dymisji i pójść do parku i powieśić się na pierwszej gałęzi,tylko wybierz grubą i mocną gałęż oby nie było tak jak z tym pułkownikiem co to tylko śmiechu z siebie narobił...tak napisał jeden z forumowiczów na onet.pl
 • Oświadczenie Kongresu Wolnego Internetu ws debaty z Tuskiem
  No to życzę wam powodzenia w debacie którą byście chcieli urządzić najlepiej pod murem aby szybko sie rozprawić z Rządem.
  Szczęśliwie nie stanowicie żadnej poważnej i jednolitej reprezentacji w swoim poglądzie na temat ACTA któremu w takiej postaci jestem przeciwny.
  Jesli chcecie coś naprawdę osiągnąć to sami określcie swoje oczekiwania w sposób jasny i zrozumiały. Przemówcie jednym językiem do tych którymi sie podpieracie, bo już nawet w komentarzach można wyczytać że nie reprezentujecie wszystkich opozycjonistów.
  Nie chce was obrzucać epitetami, które padają na rożnych forach a również i tutaj w komentarzach.
  Mam takie swoje powiedzenie "każdy ma co chce" i będziecie mieli takie prawa i taki rząd na jaki zasługujecie a ja razem z wami chociaż bede nie raz głosował inaczej.
  Tadeusz
 • --------------ZBOJKOTOWAĆ !!!!!!!!!!!!!!!
  --NIKOGO TAM NIE POWINNO BYĆ !!!!!!!!!!! te chwyty są ZNANE !! neutralizacja środowiska --BĘDĄ POWOŁYWAĆ się na USTALENIA !!! pytanie czyje ????!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • bardzo słusznie
  Myślę że Niesiołowski nie zrozumie waszego oświadczenia. Treść powyższa przerasta tego "opozycjonistę",przerasta i premiera, najstarszego posła PSL i wielu innych dla,których do niedawna byliście szumowiną.
  Pozostaje Wam tylko pogratulować, tak nada dierżić!
 • @
  Patrząc po tej debacie, to następne nie mają sensu. #debataACTA na Twitterze.
 • Prędzej.....
  Prędzej kiscakowi rękę podam niż tłuskowi !
 • @Antymaterialny 20:14:58
  Wybiera go jednak polski elektorat, wszystkiego zrobić nie może. Mimo manipulacji.
 • @Antymaterialny 22:46:59
  Jak się wam naród nie podoba, to rozwiążcie ten i wybierzcie sobie inny.
 • @Antymaterialny 23:15:21
  Wikipedia też bolek? Ona zaczęła strajkiem, potem byli Anonimowi.

  Na razie to Polska zrobiła rewolucję w Europie, widać po mapie w następnej notce.
 • przeczyta
  czy nie przeczyta.Weszło mu w nawyk podpisywanie ważnych traktatów międzynarodowych bez czytania.(lizboński ,smoleński itd. itd)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej