Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

Reforma (rabunek) systemu emerytalnego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

 

Mamy nowe rządowe określenie na napad na bank, rabunek w stylu - „kup pan cegłówkę za stówkę” i tym podobne sytuacje - reforma. Nikt nie protestuje choć każdego okradziono, miliony Polaków właśnie traci pieniądze i co. I nic. Nikt na ulice z tego powodu nie wychodzi.

W końcu do emerytury jeszcze tyle czasu. Potem po prostu będziemy sobie mieszkać w niedogrzanym mieszkaniu, oszczędzać na jedzeniu , lekarstwach i oczywiście wszystkim innym, drogim gazie z „Gazpromu”, energii elektrycznej która po wprowadzeniu unijnych regulacji dotyczących CO2 będzie równie dziko droga. O wyjeździe gdziekolwiek nawet nie marząc, chyba że rozlatującym się pociągiem PKP do rodziny. Będziemy zbyt starzy by mieć siły na pracę, której i tak nie będzie w zadłużonym po uszy państwie - bankrucie. Pozostanie zbieranie puszek po śmietnikach. Mówił mi 3 lata temu ktoś się tym zajmujący, że „54 puszki to kilogram aluminium ale narzekał na konkurencję obecnych emerytów i rencistów, którzy „w nocy z latarkami zbierają, bo w dzień się wstydzą”. Rozmowa odbyła się w centrum bogatego Wrocławia.

Ale rozrywki nie będzie nam brakować. Włączymy sobie telewizor i będziemy się wściekać na tych idiotów i łapówkarzy których sobie do sejmu wybierzemy, w większości po raz kolejny tych samych.

Jak ktoś myśli że przesadzam, to niech mi powie kto będzie na te emerytury pracował, bo za około 15 lat będzie dwa razy mniej pracujących na jednego emeryta niż teraz. Pieniądze zaoszczędzone w OFE właśnie idą na zapłatę bieżących rachunków rządu


 

W Wielkiej Brytanii, po latach rządów lewicy, narobieniu ogromnych długów widzę polską przyszłość. Rosnące ceny, spadające zarobki za cięższą i trudniejszą do znalezienia pracę. Pieniądze za które coraz mniej można kupić. W do niedawna najbogatszym mieście w UE. Tutejszy nowy rząd ogranicza swoje, nie obywateli wydatki o 25% i zatrudnienie o setki tysięcy pracowników. I chwała mu za to. Kraj przestał się zsuwać po równi pochyłej w greckim kierunku, czego o Polsce nie można powiedzieć.


 

Piszę to oglądając debatę sejmową. Właśnie Rostowski odpowiada Rostkowskiej (Kluzik)

Zagrożenia demograficzne wg. Rostowskiego „nieporozumienie”.

Polska będzie, jak stwierdził powołując się na Komisję Europejską „absolutnym liderem jeśli chodzi o konsolidację finansów publicznych”. Najbardziej bezsensowny wydatek, to co szło do tej pory do OFE „4000 zł na każdego Polaka, Polskę i dziecko” - no to wiemy ile każdemu z nas wyciągną z kieszeni co roku. Każdy sobie może przeliczyć na swoją rodzinę.„Konieczna będzie dalsza reforma” (czyli rabunek)” finansów publicznych” zakończył Rostowski. Po raz kolejny te samo co opisałem wiele miesięcy temu temu, i nie pomyliłem się, niestety:


 

http://romanzaleski.salon24.pl/236542,rzeczywistosc-prosi-rostowskiego-o-pilny-kontakt


http://romanzaleski.salon24.pl/264757,sylwestrowy-skok-gangu-donalda


http://romanzaleski.salon24.pl/217678,system-podatkowy


http://romanzaleski.salon24.pl/229638,obciac-wydatki-rzadu-o-25


http://romanzaleski.salon24.pl/222464,sepy-kraza-nad-ofeA Polacy nadal traktują politykę jak rodzaj rozrywki, której nie poświęcają ani wiele czasu, ani uwagi. Ponarzekają, pokibicują, ponielubią sobie, polubią, dają się wpuszczać w maliny, wierzą w bociany. Dlatego mamy sprzedaną większość majątku narodowego, ogromne długi i będziemy mieli jeszcze większe, tragiczny poziom jakości pracy państwa i dzikie podatki. Teraz po raz kolejny dajemy się okraść, tym razem z pieniędzy odkładanych na starość.


 

KOMENTARZE

 • "rabunek) systemu emerytalnego"
  Mój system emerytalny jest rabowany, kiedy pod groźbą kary muszę płacić składkę.
 • @Grzegorz Rossa.
  Tak jest wszędzie. Jednak wolę żeby pieniądze były na moim koncie w OFE i sobie grzecznie procentowały, niż na koncie rządu Tuska.
 • @R.Zaleski
  Będę nieprzyjemny. Będę brutalnie szczery. Rozwieję Pańskie złudzenia. Za Pańskie pieniądze OFE robi to, do czego Panu nie jest potrzebne, co Pan może zrobić sam bez OFE. Za Pańskie pieniądze OFE kupuje obligacje skarbu państwa. Pan, gdyby chciał, obligacje skarbu państwa, mógłby kupić sobie sam. A OFE za wyręczenie Pana pobiera sutą prowizję. Jak za zboże. OFE pieniądze z powrotem będzie miało, jak państwo wykupi swoje obligacje. Skąd państwo weźmie pieniądze na wykup obligacji od OFE? Państwo pieniądze na wykup obligacji z OFE weźmie z Pańskiego podatku.
 • @Grzegorz Rossa.
  Gdyby fundusze emerytalne były niepotrzebne to nie byłyby najpotężniejszymi właścicielami akcji i obligacji na świecie. Dobrowolnie w 3cim filarze oszczędza w nich prawie milion Polaków.
  Fakt że prowizje są i były zbyt wysokie. W Chile które jest dla mnie ideałem wynoszą one 0,5% ( piszę o tym w poprzednich notkach). Nasza ustawa o OFE jest kiepska, "lobbystyczna". Poza obligacjami państwa OFE kupują akcje, obligacje korporacyjne. Robią to specjaliści.
  Obligacje rząd albo wykupi albo kraj bankrutuje. Nie ma przebacz. Ma jakiś bat nad sobą.
  A w obiecanki o wysokiej państwowej emeryturze to ja nie uwierzę żadnej partii w Polsce. Każda zwiększała deficyt.
  Jak nie będzie przymusu wykupienia sobie emerytury, to bardziej odpowiedzialna część społeczeństwa będzie musiała zapewnić ją tej mniej odpowiedzialnej. Tak więc taniej mnie wyniesie, gdy wszyscy będą musieli płacić składki.
 • @R.Zaleski: Gdyby fundusze emerytalne były niepotrzebne to nie byłyby najpotężniejszymi właścicielami akcji i obligacji na świec
  To nie wynika z potrzeby, tylko z przymusu.

  =======================================================
  "Dobrowolnie w 3cim filarze oszczędza w nich prawie milion Polaków."
  =======================================================

  Gdyby ZUS i OFE były dobrowolne, moje pieniądze zobaczyłyby jak swoje plecy.

  =======================================================
  "Poza obligacjami państwa OFE kupują akcje"
  =======================================================

  Państwowych bankrutów trzymających się tylko na przywilejach naszym kosztem. Czyli istnieją, bo biurokracja nas wyzyskuje na ich rzecz.

  =======================================================
  "Robią to specjaliści."
  =======================================================

  To jest argument, żeby wiać, ile sił w nogach.

  =======================================================
  "Obligacje rząd albo wykupi albo kraj bankrutuje. Nie ma przebacz."
  =======================================================

  Od kogo weźmie pieniądza na wykup. Bu my, Polacy, wymieramy.

  =======================================================
  "A w obiecanki o wysokiej państwowej emeryturze to ja nie uwierzę żadnej partii w Polsce. Każda zwiększała deficyt."
  =======================================================

  A OFE to niby niepaństwowa?

  =======================================================
  "Jak nie będzie przymusu wykupienia sobie emerytury, to bardziej odpowiedzialna część społeczeństwa będzie musiała zapewnić ją tej mniej odpowiedzialnej. Tak więc taniej mnie wyniesie, gdy wszyscy będą musieli płacić składki."
  =======================================================

  Dziękuję. Teraz już wiem, co jest interesem narodu polskiego. Żeby wymarł bezpotomnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej