Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

Pruszków na wolności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z 40 oskarżonych, z tego 20 skazanych na procesie mafii pruszkowskiej wielu już teraz znajdzie się na wolności, w tym jej szefowie.

 „Gang pruszkowski, który powstał pod koniec lat 80, był przez ponad 10 lat największą polską zorganizowaną grupą przestępczą. Zarabiał miliony na handlu narkotykami, napadach oraz na pobieraniu haraczy od grup przestępczych z całej Polski. W wojnach, jakie "Pruszków" toczył z konkurentami z Wołomina oraz grupami z zachodniej i północnej Polski, zginęło w sumie kilkadziesiąt osób. Regularnie wybuchały bomby w największych polskich miastach. W 2000 r., gdy jeden z członków grupy - "Masa" został świadkiem koronnym, policja skutecznie uderzyła w Pruszków. W ciągu dwóch lat niemal doszczętnie rozbito grupę.” Był to kolejny proces tej mafii.

„(Zeznania świadków koronnych) jako jedyny dowód nie są niestety wystarczające do tego, aby na ich podstawie skazać oskarżonych - podkreślała sędzia Beata Najjar.” Trudno się nie zgodzić. Pytanie jest co robiła prokuratura, której świadkowie koronni zapewne powiedzieli kto, gdzie, kiedy, z kim i za ile?
W kolejnej, ewidentnie politycznej sprawie „Starucha” natomiast wystarczające, by mu przedłużyć areszt o kolejne 3 miesiące.
„Proces gangu pruszkowskiego trwał aż 6 lat. Oskarżeni odpowiadali m.in. za wymuszenia rozbójnicze, napady, porwania, pobicia, kradzieże aut, oszustwa, handel bronią i narkotykami. Część bandytów usłyszała też zarzuty podżegania do morderstwa. Prokuratura żądała dla członków "Pruszkowa" kar od 15 lat do roku więzienia w zawieszeniu”

„Najwyższy wyrok - ośmiu lat więzienia - usłyszał Marcin B., pseud. Bryndziak. Dwóch kolejnych oskarżonych usłyszało wyroki pięciu lat więzienia, jeden - czterech i pół roku, dwóch - trzy i pół roku. Ośmiu oskarżonym wymierzono kary po dwa lata więzienia. Spośród ponad 20 skazanych część nie trafi w tej sprawie do więzienia, innym do odbycia pozostało kilka miesięcy pozbawienia wolności, gdyż na poczet ich kar zaliczono czas aresztu. Wobec jednego oskarżonego postępowanie umorzono, jeden otrzymał wyrok w zawieszeniu.” Zagórnego, chorego chłopskiego związkowca prezydent nie ułaskawił parę dni temu, odsiedzi za wysypywanie zatrutego zboża i zestresowanie świni 3,5 roku, za satyryczny portal „Antykomorowi” grozi 1,8 roku więzienia. „Staruchowi” niby za to, że świadek koronny ponoć słyszał od kogoś, coś tam, do 10 lat więzienia, a realnie za „matoła”. A to Polska właśnie.
 

„Niskie wyroki bo to teraz już inni ludzie” argumentuje sędzia. Może inni, niż kilka lat temu, gdy
„zdaniem skruszonego gangstera mafii pruszkowskiej Jarosława S. pseudonim "Masa", reaktywacja gangu już się właściwie dokonała. - Z więzień wyszli groźni bandyci, którzy już zaczynają zastraszać świadków, by zmieniali zeznania. To są niereformowalni bandyci, którzy nie mają pomysłu na życie i zrobią wszystko by odbudować swą siłę - mówi świadek koronny.”
W 2008 pisano „Mafia pruszkowska odzyskuje swoje wpływy w warszawskich agencjach towarzyskich - alarmują funkcjonariusze CBŚ. Policjanci przewidują też, że gangsterzy zaczną błyskawicznie odbudowywać kontakty z narkotykowymi bossami z Ameryki Południowej.”
W 2010 „Stary „Pruszków” został wypchnięty z rynku – podsumowuje sytuację w warszawskim podziemiu jeden z funkcjonariuszy CBŚ. Mówi o przestępczej emeryturze, o pieniądzach zainwestowanych w ziemię pod przyszłe autostrady. – Emerytura? Rentierstwo? To zbyt piękne, żeby było prawdziwe. W tym fachu nie ma tak łatwo! – śmieje się inny policjant. – Muszą stworzyć nową grupę, choćby dla bezpieczeństwa. Bo przecież w każdej chwili mogą do nich przyjść „młodzi” i powiedzieć: „dawajcie pieniądze”! Dokładnie tak, jak oni robili kilkanaście lat temu.”
 

Polska jest drugim lub trzecim światowym producentem amfetaminy, handel narkotykami, to kolejny wielomiliardowy interes, podobnie jak wyrobami akcyzowymi. Prostytucja , hazard, przekręty, to kolejne źródła dochodów tzw „ludowej”, czy „tradycyjnej” mafii, przy czym, jak pokazują takie procesy, niewielkim u nas osobistym ryzyku. Bo przecież prokuratura zawsze może zawalić robotę, a sędzia być wyrozumiałym, bo nikt z nich z tego powodu problemów mieć nie będzie.
Nad tym czuwa już mafia wyższego szczebla, dla której oni, to tylko podwykonawcy, taka w białych kołnierzykach, „nowa mafia”. Ta sama, która zapewniła spokojne istnienie firmie, która w normalnym państwie skończyłaby działalność zanim by ją zaczęła. A której nie ruszały ani służby specjalne, ani prokuratura, ani politycy, urzędy skarbowe, z Rostowskim tak umiejętnie, w 2 dni, wykrywającym piramidy finansowe na czele, ani „matoł” ojciec „debila” (cudzysłów ze względu na to, że cytuję tego debila) w tej firmie pracującego, mającego być jej „twarzą”, jak tatuś podobnego interesu, ale na znacznie większą skalę.

http://www.wprost.pl/ar/347249/Wyroki-ws-Pruszkowa-Prokuratura-przegrala-na-calej-linii/
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-triumf-pruszkowa-wiekszosc-gangsterow-uniewinniona,nId,634500
http://www.zw.com.pl/artykul/266508.html
http://spoleczenstwo.newsweek.pl/smetne-zycie-starych-mafiozow,62261,3,1.html w 2010
 

KOMENTARZE

 • @R.Zaleski
  „Niskie wyroki bo to teraz już inni ludzie” argumentuje sędzia. Może inni, niż kilka lat temu, gdy
  „zdaniem skruszonego gangstera mafii pruszkowskiej Jarosława S. pseudonim "Masa", reaktywacja gangu już się właściwie dokonała. - Z więzień wyszli groźni bandyci, którzy już zaczynają zastraszać świadków, by zmieniali zeznania. To są niereformowalni bandyci, którzy nie mają pomysłu na życie i zrobią wszystko by odbudować swą siłę - mówi świadek koronny.”

  Tak, inni ludzie... mocniejsi, bo świetnie wiedzą, jak sobie radzić w aktualnych polskich realiach pod rządami PO.

  Pozdrawiam
 • @ander 15:42:51
  W Łodzi orzeka przeniesiona z Poznania sędzia skazana prawomocnym wyrokiem, bo koledzy inni sędziowie doprowadzili do przedawnienia postępowania dyscyplinarnego. W imieniu tej aktualnej Rzeczpospolitej wydaje wyroki sędzia przestępca. Nie przeszkadza to innym sędziom, że mają obok koleżankę przestępcę, razem z nią siedzą sobie w pokoju sędziowskim i gaworzą. Nie przeszkadza Sędziom Trybunału konstytucyjnego, żadnym autorytetom, elitom,wybitnym profesorom prawa np prof. Zolowi i wielu innym, sławnym opozycjonistom jak np Michnik, ani hierarchii kościelnej w tym ks. Bonieckiemu. Nie przeszkadza bo oni tylko są uczciwi jak im się nie zajrzy pod poszewkę, jak nie nagra rozmów, jak nie sprawdzi przyrostu majątku. Na tyle na ile mogą ukryć za immunitetem , za siecią powiązań, manipulacją, kryciem przez swoich. No i dziwią się, że ludzie nie wierzą im ani za grosz. Można mieć do takich ludzi zaufanie?
 • @Kula Lis 62 16:00:28
  "Można mieć do takich ludzi zaufanie?"

  Pytanie retoryczne...
  To zresztą cały system, który się "umocował" jeszcze mocniej przez ostatnie lata i po prostu kpi sobie z nas...
  To znaczy - oni sobie kpią, bo im wolno wszystko...

  Pozdrawiam
 • Na razie nie wiadomo...
  ...z JAKICH zarzutów zostali uniewinnieni i JAK TO SĄD UZASADNIŁ. A każdy z oskarżonych miał inne zarzuty.
  Bez tych wiadomości trudno oceniać WYROKI (bo dla każdego był oddzielny wyrok).
  Większość medialnych komentarzy to tabloidalna demagogia.
  A całkowitą demagogią są komentarze polityków PiS, co u nich akurat nie dziwi.
 • stawiam tezę, że w zamian za pobłażliwość
  bandyci dostali od SSowietów zlecenie, na czyszczenie środowisk kibicowskich i przejęcie władzy na stadionach - obawiam się, że wkrótce zacznie się Meksyk...
  - vide: http://elnarco.salon24.pl/
  http://www.polityka.pl/swiat/obyczaje/1529177,1,reportaz-meksykanskie-narkokartele-w-wersji-pop.read

  wilki się rozbiegną i popłynie krew - wojna POgańskich Masonistów z Narodem Polskim rozkwitnie :((((
 • @ander 15:42:51
  W każdej pracy doświadczenie i kontakty to podstawa.

  Pozdrawiam
 • @Kula Lis 62 16:00:28
  Większość wyborców widać ma, dzięki mediom, bo głosują na partie systemowe, Komorrę, Don Tuska.

  Chore to jest.
 • @ander 16:30:50
  Do czasu.

  Tak, system mówi, niech jedzą ciastka, jak nie mają na chleb, ale to może się skończyć gilotyną.
 • @indris 20:55:29
  Liczy się efekt, czyli najwięksi gangsterzy w Polsce są narażeni na uniewinnienie, lub niskie wyroki.

  Wyroki na włoską czy amerykańską mafię mają zwykle jedynki, dwójki itd z przodu. A kasowane mienie idzie w miliardy.

  Ale nic się nie stało, Polacy nic się nie stało. Prawda?
 • @sosenkowski 21:04:33
  Nie wierzę w możliwość zastraszenia kiboli, ale jakaś umowa tu musi być, jakieś rozliczenia.
 • @R.Zaleski 21:35:48
  Oni muszą wyjść bo jest dużo roboty, a ci co dla POrobią widocznie się nie sprawdzają więc trzeba stara gwardię zajumać.
  A stara gwardia bardzo będzie wdzięczna platformersom i sumiennie będzie zakopywać swoją robotę, wróć wykonywać....
 • @LosHelios 23:50:41
  swoją drogą to oni nigdy nie przestali działać...
  co to za problem podmiankę na widzeniu zrobić.
  Ktoś się musi za żółtków wziąć bo się panosza podobno za bardzo, ci panowie świetnie się do tego nadają.

  No to żółtki zaczną podatki płacić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej