Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

Syria - za pięć dwunasta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cała propaganda wokół Syrii robiona niewątpliwie przez odpowiednie służby rosyjskie, syryjskie są tak na oko cienkie w dezinformacji.

 Gdyby ją streścić do jednego SMSa to by leciało tak” Rebelianci to terroryści, najemnicy, Al Kaida, mordują chrześcijan, Assad to narodowy przywódca sprzeciwiający się największemu złu tego świata Usraelowi opanowanemu przez NWO” Tak więc każdy kto nadaje z tego klucza to albo użyteczny idiota, bezmyślne pudło rezonansowe albo agent. Bo ani z prawdą, ani z logiką to nie ma nic wspólnego. Każdy to może sprawdzić w minutę używając tylko Wikipedii i Google. Charakterystyczne jest nie tylko to co ktoś pisze ale kiedy. Rosjanie chcą teraz doprowadzić do negocjacji, dlatego starają się wzmocnić ofensywą propagandową pozycję swojego podopiecznego. To jego ostatnia szansa.
 

„Syria jest krajem, który nie stanowi zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych, za to kilkakrotnie przyszedł im z pomocą oraz ma w tej grze swoje własne narodowe interesy.” Pisało kilka lat temu Monde Diplomatique. Francuskie czyli z definicji antyamerykańskie czasopismo.
W pierwszym tegorocznym wpisie na blogu JKM mamy takie oto kwiatki „dzięki rządom Jego(Assada) i Jego syna w Syrii panował spokój i nie było zamieszek rasowo-religijnych”. Tyle że w mieście Hana w 1982 zbito około 20- 40 tyś ludzi. Spokoju nigdy nie było. http://www.polityka.pl/historia/1524693,1,terror-w-syryjskiej-hamie---1982-r.read Jako źródło polecam art z Polityki, gdzie autor z trudnością skrywa sympatię do swoich byłych towarzyszy.
„Wolna Armia Syryjska: „Dziękujemy Bogu za możliwość zabicia 100 chrześcijan” Pisze Mikke – choć oni nigdy by nie wydali takiego komunikatu. W tej chwili WAS kontroluje tak z połowę kraju, na tych terenach jest kilkaset tysięcy chrześcijan – jakim cudem żyją?
Pisze też o oddziałach WAS „Składające się z zagranicznych najemników i wahabickich/salafickich ekstremistów”
Jest w WAS teraz około 150 tyś ludzi, niesyryjczycy to nie więcej jak 5 - 10 % , „wojenni turyści” jak nazywa ich szef WAS. Więcej już tam jest dezerterów z armii Asssada. Wspierają ich niektóre kraje arabskie i własna diaspora. UE raczej werbalnie i symbolicznie dla uniknięcia krytyki własnych społeczeństw. Nadal nie zostało zniesione embargo na dostawy broni dla nich nawet.
Korwin Mikke piesze wiele rozsądnych rzeczy ale absolutnie nie powinien pisać na tematy dotyczące czegokolwiek wschodniego. Tak uważam już od dawna. No i gratulacje za poparcie Assadów: socjalistów, zwolenników centralnego planowania dzielnie walczących z czarnym rynkiem i spekulacją. Czego efektem jest to, że za ich czasów gospodarka nigdy szybko się nie rozwijała. Nie byli nigdy żadną szansą dla Syryjczyków. Szansę mają teraz. Część tamtejszej rozwiedki już wystrzelali.

Problemem jest to, że takie asadowskie sympatie dotyczą też wielu narodowców, podobnie piszą niszowe portale o profilu narodowym. To jest właśnie najśmieszniejsze, że tamtejszą postkomunę oni wspierają. Na dodatek Assad utrzymuje się jeszcze tylko dzięki wsparciu tych samych ludzi, którzy zamordowali polską elitę narodową. Często jak sadzę dosłownie i personalnie tych samych.

Tu fragment artykułu z Przeglądu sprzed paru lat, dobre wprowadzenie do tematu, bo widać w nim brak podstawowej wiedzy:

Assad „Po zaprzysiężeniu w marcu 1971 r. rozpoczął on swoją pierwszą siedmioletnią kadencję prezydencką. Odebrał islamowi status religii państwowej, faworyzował rozmaite mniejszości na czele z alawitami, rozbudował biurokrację i służby bezpieczeństwa, podporządkował sobie ugrupowania palestyńskie, a także umiejętnie wykorzystywał silne w społeczeństwie pragnienie spokoju i stabilizacji politycznej. W kolejnych referendach wyborczych uzyskiwał regularnie 99,9% poparcia. Damaszek coraz bardziej zacieśnił współpracę z ZSRR, który dostarczył mu broń i doradców wojskowych. Co ciekawe, prezydent al.-Asad wprowadził w Syrii socjalizm, ale korzystał tylko z tych założeń ideologicznych, które uważał za słuszne. Zamiast kultu Lenina i Stalina zaczął panować kult al.-Asada. W kraju pojawiła się ogromna ilość jego pomników, a niemal na każdym skrzyżowaniu wisiał portret prezydenta. Wszelkie ważne budowle nosiły nazwę al.-Asad np. sztuczny zbiornik wodny.”

w 2000 roku„Władzę w Damaszku objął syn \"Sfinksa\", obecnie 39-letni Baszar Asad. Właściwie miał być okulistą i pewnie zostałby dyrektorem kliniki, lecz jego brat Basil, już namaszczony na następcę, zginął w 1994 r. w wypadku samochodowym. Baszar został pospiesznie wezwany z Londynu i odbył \"krótki kurs dla przyszłego prezydenta\" w armii oraz na scenie politycznej. Kiedy przejął urząd ojca, spróbował politycznej odwilży. Poluzowano śrubę cenzury, setki więźniów politycznych odzyskały wolność. Lecz rychło okazało się, że liberalizacja po syryjsku ma swoje granice. W Damaszku rządzi

laicka partii Baas,

ta sama, co w Iraku Saddama Husajna (aczkolwiek oba państwa były ze sobą skłócone). Filarami reżimu są właśnie partia, alawici, wyznawcy jednej z sekt islamskich (którzy stanowią tylko 11% mieszkańców Syrii, lecz tworzą \"grupę trzymającą władzę\"), armia oraz rozliczne tajne służby, osławione Muchabarat. Politycy tworzący starą gwardię Hafeza Asada szybko zrozumieli, że reformy mogą oznaczać krach obecnego systemu władzy.” Pewne reformy ekonomiczne w postkomunistycznym stylu były niedawno wprowadzane. Za późno, za słabo.

Jednak Syria to kraj o bardzo młodym społeczeństwie, jak to w kraju postkomunistycznym napotykającym na szklany sufit. Trudno się więc dziwić, że wybuchła rewolucja, gdy armia zaczęła strzelać do pokojowych demonstracji, bynajmniej nie plastikowymi ale ołowianymi kulami.

Ta rewolucja dobiega końca. Spytałem niedawno najlepszego polskiego eksperta od syryjskiego konfliktu (moim zdaniem) występującego pod nickiem „Polish Soldier” ile daje jeszcze Assadowi. Odpowiedział, że uważał, że dociągnie do końca 2012 ale teraz myśli, że może to trwać nawet do połowy przyszłego roku. Miał jednak sporo racji. Ostre załamanie się pozycji armii rządowej nastąpiło właśnie teraz. To początek końca.

Dla mnie jasne było, że Assad przegrał już gdy powstańcy którzy po kilku miesiącach walk na prowincji weszli i zajęli połowę Aleppo, największego syryjskiego miasta. Już w lipcu. Było ich tam na początku 3-4 tyś i byli się w stanie utrzymać, do dziś z resztą poszerzając powoli zdobycze. Obserwowałem na filmach na YT formujące się niewielkie początkowo oddziały, które powoli rosły. Teraz widać nawet kilkuset, kilkutysięczne zgrupowania. Jak na początku standardem uzbrojenia był kałasznikow i czasem RPG. Tak teraz zdobyczne działka 23mm ustawione na plandekach terenówek i ciężarówek. Pojawiają się czołgi, lepsze wyrzutnie przeciwpancerne nawet trochę przeciwlotniczych.
No i wraz z praktyką rosły kompetencje. Nauczono się zakładać kierowane radiowo ładunki wybuchowe skutecznie niszczące czołgi, paraliżujące konwoje. Teraz nawet przerabiają samochody na zdalnie kierowane bomby. Sprawdziło się poza strategią blokowania szlaków komunikacyjnych, otaczanie i zdobywanie baz lotniczych, gdy nie ma skutecznej broni przeciwlotniczej. Rebelianci ostrzeliwują lotnisko w stolicy, to w Aleppo też nie działa. Otaczają też inne bazy, odcinając zaopatrzenie. Zachęcają żołnierzy do ucieczek
Strategia Assada polegająca na ciągłych bombardowaniach nie odnosi skutku, bo nie może. Do bombardowań terenów zamieszkałych przez ludność cywilną używa się zakazanych bomb kasetonowych, fosforowych, nawet potężnych rakiet Scud.

W czasie potwornej wojny domowej w Hiszpanii Franco zakazał bombardowania obiektów cywilnych. Zakazywał nawet ataków na drogi którymi ewakuowało się wojsko i cywile. Zakaz trwał całą wojnę. Mimo to Guernica stała się dzięki dezinformacji tej samej organizacji która pomaga teraz Assadowi symbolem jego okrucieństwa w tej wojnie. Na centrum tego miasta spadło pomyłkowo kilkanaście bomb, choć było w nim ponoć 2500 żołnierzy i 5 tyś. cywilów a celem był pobliski most. Wg danych zginęło 100-300 osób a miasto spłonęło wskutek kiepskiej akcji gaśniczej, choć w necie jest nadal mnóstwo stron piszących o tysiącach ofiar. Bombardowania i wojsko Assada zniszczyło już ok 200 meczetów. Też kościoły chrześcijańskie. Ci których wtedy Rosja wspierała 7 tys kościołów. Różnica jest jednak ilościowa nie jakościowa.
Hitler stwierdził w 1938 że „postawił w Hiszpanii na niewłaściwego konia”, podobnie jak niektórzy narodowcy teraz w Syrii. Trzeba dokładniej patrzeć kto kogoś popiera i jakie ten ktoś metody stosuje.

Pod koniec grudnia Damaszek opuścił nawet rosyjski ambasador. Przyparty do muru Assad proponuje po raz pierwszy rozmowy pokojowe, ale to raczej na pokaz. Rebelianci nie są nimi zainteresowani, dla Assada mają tylko miejsce pod murem. I moim zdaniem tak się to skończy. A prognozy które stawiałam w lipcu jeszcze, jak dotąd się sprawdzają. Pisałem o braku pomocy Zachodu dla powstańców tym, że Assad nieuchronnie upadnie, że nie będzie interwencji z zewnątrz przynajmniej do listopada. Osobiście mam wrażenie, że realnie to Zachód (USA, UE, Izrael) albo stara się umywać ręce ale raczej bardziej prawdopodobne jest, że stara się doprowadzić do maksymalnego zniszczenia i osłabienia Syrii. Co jak już dawno temu napisałem leży w interesie Izraela. Lider opozycji stwierdził niedawno, że jest plan doprowadzenia do głodu w jego kraju. Zobaczymy.
.

http://www.strategypage.com/qnd/syria/articles/20121231.aspx
http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/syria-przyparta-do-muru
http://korwin-mikke.pl/blog

Filmy:
http://www.youtube.com/watch?v=cPwCcqAshSE&feature=youtu.be
bomba kasetonowa


http://www.youtube.com/watch?v=569dXQbpkpY&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=Jsxf4xoOnh8
Auto bomba kierowana


http://www.youtube.com/watch?v=uLR5GoU7tjk

BWP sprzątnięty z RPG
http://www.youtube.com/watch?v=2Eo0mswCSc4
http://www.youtube.com/watch?v=JtxjjQnrHI8

http://www.youtube.com/watch?v=1jNO-Y4loi0&feature=youtu.be
Węszył i dostał w nos z RPG


http://www.youtube.com/watch?v=xF0XvnErafE
BWP - szybka jazda też nie pomaga

 

 

http://romanzaleski.nowyekran.net/post/75907,syryjskie-powstanie-i-swiat

http://romanzaleski.nowyekran.net/post/71384,prawicowo-narodowe-lemingi-o-syrii-czyli-turcja-a-nie-iran

http://romanzaleski.nowyekran.net/post/71311,syria-walczy

http://romanzaleski.nowyekran.net/post/71243,wolna-armia-syryjska

http://romanzaleski.nowyekran.net/post/70626,powstanie-warszawskie-bylo-powstanie-w-aleppo-trwa

http://romanzaleski.nowyekran.net/post/69456,syria-decydujaca-faza 

 

KOMENTARZE

 • no to już chyba po zawodach...
  Obambo wykopał Petreusa bo zdaje się, że nie jest już zainteresowany wspieraniem rebeliantów. pewnie przehandlował ich ruskim, a za co to się niedługo dowiemy.
 • Autor
  To powszechna zydowska propaganda.
 • .
  Nie interesuje się tym tematem, ale jak sam autor zauważył dostawy broni dla rebeliantów sa coraz lepsze.
  Kto ją dostarcza?
  Wypadałoby poznać strony konfliktu i ich zaplecze.
 • @Robert.K 22:01:11
  "To powszechna zydowska propaganda."
  Oczywiście.
  Taki wiele wiedzący o tym co się dzieje w Syrii - R.Zaleski, ale udaje(rżnie) głupa, ani słowem nie wspominając o co tak naprawdę z tym konfliktem chodzi, a chodzi przecież o umożliwienie ataku Izraela na Iran.
  Syria Assada to sojusznik Iranu. Na terenie Syrii Rosja zainstalowała nowoczesny radar o zasięgu na cały Bliski Wschód.
  Atak na Iran, bez neutralizacji Syrii, naraziłby terytorium Izraela na atak syryjskich rakiet, co przy ataku rakietowym z Iranu, mogłoby doprowadzić do fatalnych skutków.
  Z uwagi na opór Rosji i Chin, nie udało się powtórzyć manewru libijskiego(strefa zakazu lotów- RB ONZ), więc szykuje się interwencję z użyciem NATO, a pretekstem ma być prowokacja z rzekomym atakiem Syrii na Turcję, członka NATO i wykorzystanie art.5 i 6 TW.
 • autor
  Powinnam dac panu "0" za zrozumienie problemow nie tylko Syrii lecz calego Bliskiego Wschodu. Ma pan szczescie,ze portal NE jest otwarty na wszystkie dewiacje, wiec nawet sie z panem "dyskutuje" , jednak nalezaloby popisac na Onet lub inne Wirtualne (nie)Polski lub podobne portale, chociaz i tam zmieszano by pana z blotem, bowiem zwyczajny czytelnik internetu nie musi powtarzac propagandowej papki!
  Zycze panu przejrzenia na oczy, lub odwagi w pisaniu prawdy, no chyba, ze pan tak musi z wielu wzgledow ( finansowych, zaleznosciowych, obowiazku wobec pracowacy lub innych waznych celow!)
 • Wojna władze umacnia Asada
  Przejmując schedę po swym ojcu, jego władze ograniczały wpływy i wola starych wyjadaczy reżimu jego ojca. Od ich woli zależały wszelkie reformy w Syrii. A oni pozwalali na nie do póki było po drodze z ich interesami.
  Wojna ich skompromitowała. Dezercje wysokich oficerów nadwątliły autorytet armii, a raczej ich dowódców.
  Ale wyczyny fanatycznych przeciwników Asada, z spod znaku zielonego sztandaru proroka (może ktoś mądry z władz reżimu pozwolił im się wyhulać), dały Asadowi tego czego nie miał przed arabską rewolucją, poparcie społeczne części społeczeństwa Syrii. Tych mniejszości religijnych. Wymuszona zgoda na tworzenie milicji religijnych w celu odpierania ataków fanatyków islamskich, dała inną jakość tej wojny. Wojny gdzie wyznawana religia określa którą stronę konfliktu popierasz. I to milicje religijne rozszczygną losy tej wojny. Nie skorumpowani i nie udolni generałowie, ale mający nic do stracenia a do zyskania wiele członkowie zbrojnych ugrupowań pod przywództwem władz religijnych popierających władze Asada. Przecież ich przeciwnicy to też członkowie milicji religijnej.
  A Wolna Armia Syrii nie ma 150 tysięcy członków, a jej liczebność szacuje się na około 70 do 80 tysięcy bojowników, gdzie 1/5 to obcokrajowcy. Sprawujący funkcje dowódcze.
 • @OHV 22:11:41
  Fundator monarchowie z nad Zatoki Perskiej, dostawcy reżimy socjaldemoliberalne i Turcja.
 • @35stan 22:41:16
  Tak,ma pan calkowita racje.Trudno przewidziec jaki bedzie koniec,a moze byc bardzo groznie nie tylko dla tego regionu.
  Natomiast autor tego wpisu to prowokator.Mozliwe,ze oplacany:)
 • @Robert.K 23:42:51
  Mr Zaleski pisze jak wiadome media wiadomo jezyczne, wiec wiadomo dlaczego tyko nie wiadomo za ile i za co ...
  A moze to chory na umysl lub nawiedzony mlody,wyksztalcony z wielkiego miasta , czyli wiadomo jaki elektorat !
  ps: Francja przyznala sie, ze nie dostarcza do Syrii wojska, lecz technologie i logistyke, czyli wiadomo co i dlaczego! Francja? L.Fabius francuski minister spraw zagranicznych to Zyd( Kouschner za Sarkozego takze) , wiec czyich interesow on broni ?
  Pozdrawiam zdrowo myslacych ...
 • Tutaj jest pierwsze i podstawowe oszustwo.
  "Cała propaganda wokół Syrii robiona niewątpliwie przez odpowiednie służby rosyjskie, syryjskie są tak na oko cienkie w dezinformacji."

  To jest klasyczne fałszywe ustawienie dyskusji. Bo może niektórzy sami dostrzegli (a to nie trudno), że ktoś próbuje podbić Syrię z zewnątrz przez wynajęte szumowiny? Ja to tak odbieram, tak to wygląda, tam wewnątrz gdyby ludzie chcieli się zbuntować, to już dawno powieźliby tego Assada. Przecież armia by się zbuntowała, żołnierze masowo zmieniliby front i po temacie.
  Ja to tak odbieram, ale nie piszę o tym co chwilę (choć według Zalewskiego jestem ruskim propagandzistą), a on pisze wciąż o tej Syrii, ale oczywiście żadnym tam propagandzistą nie jest.
  To tak jak z tym antysemityzmem jest. Pluć na Polaków bez ustanku to jest fason, dobry gust i pełna kultura. Ale powiedzieć coś złego o żydach, to jest - ANTIISEMIITII (dużymi literami, bo oni zaraz wrzeszczą, żeby podkreślić swoje nieprawdopodobne oburzenie na taką zbrodnię). Tutaj też, staniesz w obronie prawa Syryjczyków do życia w swoim własnym niepodległym państwie, to ruski agent.
  Tak warto dodać, już są prawie oficjalnie podawane plany rozbicia Syrii na trzy mini państewka po "wyzwoleniu" jej od Assada, czyli de facto rozbiór Syrii na małe słabe twory, zależne od zagranicy.
 • @vortex 00:13:33
  Niestety tak to wyglada : chodzi o rozbicie dotychczasowych panstw, jak Iraku czy tez Libii. Dziel i rzadz : a przeciez wiadomo, kto na tym zyska! Oczywiscie problemy tych ziem sa bardzo zawiklane, zas polityka skomplikowana, jednak to nie Syryjczycy sa inspiratorami "wojny domowej" jak mowi sie o tym konflikcie w UE!
 • Roman nie przekonasz nas do SWOJEJ narracji
  Co nie znaczy że idealizowanie Assada jest rozsądne. Bez niego jednak naruszona zostanie równowaga sił i otwiera się brama do kolejnych agresji-rewolucji, w tym wojny o Iran, po drodze zapewne m.in Liban, dalej Palestyńczycy eksterminowani. Chcesz tych wojen?

  Pokój nawet z rządami kacyków, reżimami jest zły? Lepsze "demokratyczne" wojny i setki tysięcy ofiar? Tam już nie będzie spokojnie dekadami. Na miejsce Rosji wejdą inni gracze jak w Afganistanie, Iraku, Libii, nawet Serbii, która w końcu trafi do NATO.

  Gdyby AK miało takie wsparcie z zagranicy jak rebelianci w Syrii i Libii, to wygralibyśmy wojnę partyzancką z Niemcami. Poza tym czy jesteś pewien że Assad przegra do lata?
 • zaraz cię człowieku obsmarują:)
  Tutaj jest przecież instytut im. tow. Moczara.
  Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności mamy tutaj zawsze całą ekipę popierających islam, Iran i jego bombę, ongiś Kadafiego i wszelkie inne reżimy arabskie, a teraz Asada i jego biedną armię strzelającą do swoich... I ten "usrael" w tle i dobra matuszka Rassija...
  Chyba nie cieszą się, że Zydzi są teraz 2000 km od Warszawy, wygląda na to, że nie mogą bez nich żyć.
  Haha!
 • Uwaga
  1 Zamyka Pan dyskusje bo wszystko to ruska propaganda co przeciw Panu .
  2 Wystarczy sięgnąć do chrześcijańskich mediów by zobaczyć jakie to pogromy chrześcijan są przez rebeliantów.
  3 Sam Izrael zaczyna negataywnie na tą rewolucję patrzyć.

  http://www.banzaj.pl/Rewolucja-w-Syrii-Chrzescijanin-pocwiartowany-i-rzucony-psom-na-pozarcie-63182.html

  http://info.wiara.pl/doc/1334689.W-Syrii-gina-chrzescijanie

  http://bliskiwschod.pl/2012/08/syria-bez-chrzescijan/
  4 Proszę naprawdę zastanowić się zanim coś się napisze dalsza dyskusja jest bez sensu
 • .
  mało to wszędzie żydowskiej propagandy, po to czytuję NE że by tego uniknąć . Widze że jednak się nie da
 • @autor
  Ten artykuł nie jest aby sponsorowany?

  W jaki sposób można uzyskać tak tendencyją, pro-izraelską optykę?
  Zimowe osłabienie układu odpornościowego?
  Jedzenie z GMO?
 • do autora i nie tylko
  no jak taki artykuł ląduje na JEDYNCE no to chyba czas szukac sobie nowego miejsca... Lampka kontrolna włączyła mi się jak odszedł EWIDENTNY OSZUST a dziś poczułem się jak na wp, bo własnie tam jest platforma dla prosyjonistycznej propagandy takiego typu
 • Wojna w Syrii to
  przygotowanie terenu pod wojnę z Iranem i tyle.
 • @Mirosław Dakowski 10:03:58
  Muni jest Z CAŁĄ PEWNOŚCIĄ syjonistycznym agentem, więc będzie popierał takie artykuły, bo ma za to płacone.

  Mówię "z całą pewnością", bo to sprawdzone.
 • Ta retoryka jest znana
  Prawdą jest że wataszka Asad to morderca i bandyta oraz to że popierają go rosjanie i irańczycy . Ale USA i UE chcą go zastąpić
  fanatycznymi bandytami z alkaidy którzy sami chwalą się ile i gdzie
  chrześcijan pomordowali co autor przemilcza lub jest to mu nie wygodne gdyż jest pod wpływem schizmy judeo-chrześcijańskiej.
  cytat
  Wolna Armia Syryjska: „Dziękujemy Bogu za możliwość zabicia 100 chrześcijan”
  http://italian.irib.ir/notizie/mondo/item/118681-siria-comunicato-esercito-libero-,-dio-grazie-per-averci-dato-modo-di-uccidere-100-cristiani

  Na nowo zastępujecie Jezusa Izraelem jako naród wybrany.Czyli Jezus na darmo przyszedł zaprzeczacie bibli , godzicie się na morderstwa braci
  w Syrii.
  L i s t _ d o _ G a l a t ó w

  Rozdział: 2 20 Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus. Choć nadal prowadzę życie w ciele, jednak obecne życie moje jest życiem wiary w Syna Bożego, który umiłował mnie i samego siebie wydał za mnie. 21 Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga. Jeżeli zaś usprawiedliwienie dokonuje się przez Prawo, to Chrystus umarł na darmo.


  26 Wszyscy bowiem dzięki tej wierze jesteście synami Bożymi - w Chrystusie Jezusie. 27 Bo wy wszyscy, którzy zostaliście ochrzczeni w Chrystusie, przyoblekliście się w Chrystusa. 28 Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. 29 Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami.
 • Zdjąć ten chłam z jedynki,
  dawno nie czytałem tak tendencyjnego artykułu o Syrii.
 • Jak zwykle 1
  Za bełkot, za propagandę, za oszustwa. To coś co pan płodzi a NE pozwala panu umieszczać nie nadaje się nawet do kosza...

  Uczciwym ludziom mówię: poczytajcie jak żyją Chrześcijanie pod "władzą" tych "Bojowników o wolność i demokrację":

  http://marucha.wordpress.com/2013/01/07/syryjscy-rebelianci-pocwiartowali-cialo-chrzescijanina-i-nakarmili-nim-psy/

  Ogólnie polecam tamten blog, tacy zalescy nie znajdą na nim miejsca.
 • re
  "Pisałem o braku pomocy Zachodu dla powstańców tym, że Assad nieuchronnie upadnie..."

  tia, uciekinierzy z armii syryjskiej zapewne przy pomocy kijów i kamieni pokonali czołgi Assada... ;)
 • Na gruzach reżimu, ale jednak niepodległej Syrii Assada powstanie kolejna "demokracja" NWO
  Jak można tego nie rozumieć, takie zrujnowanie kraju to pewna droga do potężnego zadłużenia zagranicznego, wszystko sprywatyzują za psi grosz, wodą zajmie się bratni Izrael jak to chcą zrobić u nas. Uzdatnią ją po swojemu, doprawią coby była zdrowsza.

  Nawet przeciwnicy Assada za kilka lat, za dwie dekady dojdą do wniosków podobnych do naszych po karnawale Solidarności. Po tym też zostały zgliszcza, strajki, restrykcje, stan wojenny, działania komunistów, to się zsumowało. Zwykli ludzie zawsze mają pod górkę, a kto wróci życie poległym? Kto każe rebeliantom zasłaniać się żywymi tarczami cywilów? Niech staną w polu pustym i walczą :) Nie zginie wtedy żaden cywil.

  A co się dzieje w "wyzwolonej" Libii? Dobrostan zapanował, są już w G7, wskaźniki mają najlepsze na świecie, zielona wyspa dostatku i pokoju? To samo Irak itd

  Autor nie rozumie że to mistyfikacja, te reżimy nie są obalane oddolnie przez lud, przez siły obywatelskie, przez samych patriotów mający wizje lepszego, niepodległego, wolnego państwa. Oni skończą gorzej niż III RP, zrujnowani, obrabowani, status kolonii. Kiedyś my też mieliśmy rakiety taktyczne, po dozbrojeniu po 1989 mamy tylko katiusze z rakiet.

  Ja na pewno nie bronię reżimów wspieranych przez Rosję, bronię PRAWDY. Syria pójdzie drogą do upadku jak III RP, nie są wstanie zbudować od razu suwerennego państwa obywatelskiego, demokratycznego, nie pod Izraelem, Turcją. Do tego kwestia Kurdów i ich oczekiwań, mocarze mogą zagrać kartą Kurdów jak niegdyś Polakami np podczas I wojny, podczas II też i po 1980 także, to się nigdy nie skończy, bo nie jesteśmy suwerenni.

  To scenariusz świecki, ale jeżeli władzę obejmą fanatycy islamscy, radykałowie, to w końcu będzie tam jeszcze jedna wojna jak w Afganistanie. Izrael nie będzie tolerował wrogiego sobie państwa, wygrażającej ekipy. Potrzebują takiej do sprowokowania wojny tylko. Za kilka lat zachód opuści Afganistan i wtedy wrócą tam talibowie, albo... Pakistan, bądź nawet Chiny, to bardzo prawdopodobne. Cóż to dla nich posłać np 100 tys żołnierzy i wystarczający sprzęt do okupacji. Nie będą się cacka jak wojska NWO. Polacy skazani za kilka strzałów moździerzem, żenada.

  Flota sowiecka niech lepiej jest rozproszona, po co nam silniejsza eskadra na Bałtyku? To nie nasz interes. Im większe jest zaangażowanie militarne, polityczne Rosji na świecie daleko od Polski, tym lżej na naszym podwórku.

  Niech Rosja siedzi w Syrii, niech się trzymają w szachu, to działało, był pokój.
 • @xmas 21:50:30
  Jakiś handel tu może i jest a może wszyscy maja podobne interesy.

  USA wspiera Izrael pozwalając osłabiać się jego oponentowi - kto by tam nie rządził nie będzie rządził, jeśli nie będzie się domagał i walczył o zwrot wzgórz Golan.

  Rosja wspiera sojusznika.
 • @Robert.K 22:01:11
  Izrael jak dotąd raczej popiera Assada. Dał mu gwarancję że nie zaatakuje puki ten nie użyje/nie przekaże broni chemicznej Hamasowi.

  Dzięki temu wojska stacjonujące na granicy mogą walczyć w kraju.

  Oni wolą Assada bo od dawna z nim nie mieli problemów a z nowa władzą będą mieli.
 • @OHV 22:11:41
  Arabia Saudyjska, Katar itp ale głównie zdobyczne magazyny armii. Było to w tekście.
 • @35stan 22:41:16
  Atak na Iran, bez neutralizacji Syrii, naraziłby terytorium Izraela na atak syryjskich rakiet, co przy ataku rakietowym z Iranu, mogłoby doprowadzić do fatalnych skutków.

  Jakoś w czasie ataku na Irak syryjskie rakiety nie latały tylko grzecznie siedziały na miejscu.

  "Z uwagi na opór Rosji i Chin, nie udało się powtórzyć manewru libijskiego(strefa zakazu lotów- RB ONZ), więc szykuje się interwencję z użyciem NATO, a pretekstem ma być prowokacja z rzekomym atakiem Syrii na Turcję, członka NATO i wykorzystanie art.5 i 6 TW."

  Konflikt trwa już 22 miesiące i ta interwencja ciągle się szykuje. Jakby chcieli to by dawno to zrobili

  Nic nie wiesz w temacie, nie docierają do ciebie fakty ale za to masz bardzo zdecydowane opinie.
 • @babaraba 22:53:18
  A może warto mnie oświecić, bo tu jest zerowe odniesienie się do tego co napisałem.

  Po prostu nie bo nie + insynuacje.
 • @Ranger 23:07:27
  "Dobra bron dostarczaja rebeliantom Francuzi."

  Nie widziałem jej na żadnym filmie, a widziałem ich dziesiątki.
 • @Daro 23:14:35
  Assad miał poparcie i ma tamtejszych lemingów, mieszkańców miast. Rewolucję zrobiła wieś mająca znacznie mniejsze perspektywy. Ten palant Assad gdyby zrobił okrągły stół w polskim stylu rządziłby jeszcze z 20 lat, no a może faktycznie tamtejsza rozwiedka była głupsza od naszej.

  Wojny gdzie wyznawana religia określa którą stronę konfliktu popierasz.- to dotyczy Alawitów 10% społeczeństwa choć oni zaczynają się też buntować i sunnitów 70%, reszta trzyma się z boku.
  WAS oficjalnie mówi o jednym narodzie syryjskim.

  Mój szacunek jest od Polish Soldier - jego hobby to od wielu miesięcy dokumentowanie każdej dezercji.

  Polecam: http://freedomfalconofsyria.blogspot.co.uk/2012/12/current-info-syria-news-post.html
 • @lju 23:20:55
  I google było, polecam oczywiście angielską.
 • @Ranger 23:42:14
  Jw

  Piszę o faktach i bardziej wierzę ochotnikom - choć Ciebie do nich nie zaliczam niż tym którym płacą czy tym którzy żyją z reklam.
 • @babaraba 00:05:11
  O ile wiadome media przedstawiają wersję pomiędzy rosyjską a europejską o tyle są bardziej wiarygodne od np niektórych narodowych portali przedstawiających wyłącznie wersje rosyjską otrzymaną via
  Jones&Icke.

  Nic nie wiesz o Syrii, jak wiekszość komentatorów. Jak ktoś wie czym się różni Assad od Asaada bez sprawdzania, to możemy rozmawiać.

  Nikt z krytyków (prawie) jak dotąd nie zaatakował żadnego faktu czy argumentu który podałem.

  Typowy trolling.
 • @vortex 00:13:33
  To jest klasyczne fałszywe ustawienie dyskusji. Bo może niektórzy sami dostrzegli (a to nie trudno), że ktoś próbuje podbić Syrię z zewnątrz przez wynajęte szumowiny?

  To jest właśnie ruska propaganda.

  Ja to tak odbieram, tak to wygląda, tam wewnątrz gdyby ludzie chcieli się zbuntować, to już dawno powieźliby tego Assada. Przecież armia by się zbuntowała, żołnierze masowo zmieniliby front i po temacie.

  Armia w większości składa się a oficerowie, dowództwo w przygniatającej wiekszości z mniejszościowej (10% społ) sekty Alawitów, na to nakłada się aparat partyjny BAAS. Rozstrzeliwania za odmowę strzelania do bezbronnych demonstrantów były początkiem powszechnych dezercji i walki zbrojnej. Taki układ sekta kontra większość działa od czasów koloniczacji francuskiej. Co dzień z armii ucieka ze 100 osób. Ostatnio rozstrzelano tylko w jednym mcu 32 żołnierzy za jej próbę.
  Jakoś w Polsce w 1981 armia też się nie buntowała.

  Piszę o Syrii choć to jedyny temat w którym jestem tak źle oceniany na tym portalu ale właśnie dlatego, że uważam, że mam rację a nikt nie potrafi, nawet nie próbuje mnie przekonać, że nie mam to robię nadal. No i szkoda mi ofiar. No i każda wojna z Putinam to moja wojna. "Jestem Polakiem i mam obowiązki polskie."

  Wydaje mi się, że swoim dzisiejszym tekście dałem odpowiedź na to dlaczego jestem tak atakowany. Wynika to moim zdaniem z propagandy antyNWO - w skrócie to co napisałem w SMS na początku notki.

  "Ale powiedzieć coś złego o żydach, to jest - ANTIISEMIITII (dużymi literami, bo oni zaraz wrzeszczą, żeby podkreślić swoje nieprawdopodobne oburzenie na taką zbrodnię"

  Antysemityzm mnie interesuje tak samo jak antyrumuinizm, czyli mało. Nie podnieca mnie to a mainstream mam gdzieś.
  Poza tym żaden naród nie jest jednolity więc generalizowanie to uproszczenie.

  WAS chce jednolitego państwa i nawet u Kurdów zaczynają mieć coraz wieksze wpływy.

  Syria przypomina II RP narodowościowo, religijnie podobny rozkład. Wybraź sobie, że w II RP rządzi żydokomuna. Wszystkie mca w administracji, armii są dla nich. Co byś zrobił?
 • @Marek Kajdas 01:27:06
  Piszę co myślę, może się mylę al nader częsta było odwrotnie. Zobaczymy. To jest NE a nie GP i mogę pisać co chcę, choć niektórzy komentatorzy jakby od Sakiewicza.

  Jakby chcieli, to by Iran dawno podbili, jak Irak.

  Wojna palestyńsko izraelska jest nie do wygrania przez Palestyńczyków. Powinni pójść endecką drogą z końca ubiegego wieku ale oni wolą strzelać rakietami po polach.

  Co ciekawe dla "endeków" polskie bezsensowne powstania są be a palestyńskie bezsensowne są cacy. Od tego to tylko ruskim ropa drożeje, dlatego te powstania są.

  Teraz mają tam demokrację, ich narodów jest odpowiedzialność.

  AK miało przynajmniej złoto z Londynu. Oni mają taką pomoc jak NSZ.
 • @Muni 01:59:53
  Też mnie to dziwiło ale chyba najnowszym postem dałem odpowiedź dlaczego tak jest.

  Pozdrawiam
 • @Marek.Lipski 02:54:52
  "Jak to by bylo w Polsce 2012 gdyby mieszkańcy się
  zbuntowali przeciw Układowi ,któremu zależy na
  pieniądzach a nie na mieszkańcach Polski?Druga Syria?"

  Armia za słaba nie połączona solidarnością sekty religijnej i partyjnym układem. Nie popierająca rządu.

  Tam Armia to 300 tys i 20 mln kraj.

  Tak - to jest walka z tamtejszym układem. Inaczej się chyba nie dało.
  Wygrają autentyczni przywódcy społeczeństwa bo ten kraj tworzy się jak II RP w walce.
 • @Browar 06:41:07
  Od kiedy Russia Today to chrześcijańskie medium, moim zdaniem dokładnie z piekła rodem.
 • @night rat 07:37:59
  To dotyczyło tylko pomyłek w popieraniu. Ja popierałbym wtedy Franco i cieszy mnie to, że Hitler uznał to poparcie za pomyłkę.

  Hitler stwierdził wtedy,że socjalistów zawsze można przerobić na narodowych socjalistów a wokół Franco to kler i inne takie.
 • @El Guapo 08:07:15
  A konkretnie to prawicowo, lewicowo, socjalistyczne, liberalnej, konserwatywnej czy komunistycznej żydowskiej propagandy?

  Nie wiem czy wiesz. Chyba raczej nie, że oni maja wiele partii.
 • @Asadow 09:47:07
  A dlaczego uważasz, że Izrael popiera powstańców. Moim zdaniem Assada.
 • @Paulus.Aquarius 09:55:45
  Kolejne zerowe odniesienie się do argumentów, faktów. To jakaś nowa świecka tradycja w tym temacie?
 • @R.Zaleski 17:29:43
  Będziesz udawał, że nie wiesz, że Hamas dogadał się z Izraelem na granice Palestyny z 69r.???

  I co następnie robili "żydowscy osadnicy" z poparciem rządu i wojska? Zajmowali siłą następne tereny.

  Czy nie wiedziałeś tego?
 • @Mirosław Dakowski 10:00:25
  Jest o tej pomocy - embargo na broń nie zostało zniesione.

  Na filmach na You Tube widać jaką bronią dysponują. Wystarczy popatrzeć.Nawet do Pana nie dociera że tam 90% ofiar zabijają bomby i że ofiary to są cywile, dzieci.

  Kolejny jednostronny komentarz niestety.

  Po Panu się tego nie spodziewałem.
 • @zwykły człowiek 10:44:55
  "Ale USA i UE chcą go zastąpić
  fanatycznymi bandytami z alkaidy"

  To czemu nie dali im:

  - piechoty morskiej
  - Stingerów
  - No Fly Zone
  - itp, itd
 • @Piotr Mazurek 10:47:35
  Kolejne zerowe odniesienie do argumentów, faktów itd.

  Pewnie nic na ten temat nie czytałeś.
 • @Warlord 10:50:55
  Jasne w Hamie w 1982 nie byłotysięcy ofiar, Assad to ultraliberał albo narodowiec jak pisze Mikke. Itd itp.

  To jest wojna domowa, kto ma karabin ten rządzi. Są tam powstańcy, są bandyci. Wg WAS nie ma różnego traktowania różnych religii, wszyscy są Syryjczykami.

  Zachód na którym rządzą ponoć chadeckie partie mógł to dawno skończyć ale nie zrobił tego.
  Nie interesują cię te setki, tysiące chrześcijan które zginęły rozerwane bombami Assada? Dziś też kilku zginie w ten sposób i jutro itd. Będzie jak codzień miń 20 nalotów.
 • @Acontrario 14:06:09
  Umiesz korzystać z linków pod tekstem?

  Do IED wystarczy niewypał a PG mają ze zdobytych magazynów wojska, od emigrantów, od Kataru, Arabii Saudyjskiej.
 • Dziś Syria
  Jutro Iran.

  A pojutrze cały świat.
 • @Marek Kajdas 14:51:56
  "Autor nie rozumie że to mistyfikacja, te reżimy nie są obalane oddolnie przez lud, przez siły obywatelskie"
  A ty skąd wiesz, że nie? Z Russia Tuday? Czy od Alexa Jonesa?

  "jeżeli władzę obejmą fanatycy islamscy, radykałowie"
  Minimalna wiedza w temacie to to, że oni są tam w zdecydowanej mniejszości. Ich wielkie miasta są tak samo lemingowate jak nasze wielkie miasta.
  To nie Irak.

  Jak się tworzyła III RP ?- przez okrągły stół
  Jak się tworzyła II RP ? - przez powstania i wojnę, Jak Syria
  PRL powstał w irackim stylu

  Rosja traci mocny punkt na Bliskim Wschodzie a zyskuje w dużym stopniu Turcja, nasz potencjalny antyrosyjski sojusznik.

  To jest nie do uniknięcia i to kwestia tygodni - miesięcy.
 • @R.Zaleski 17:57:57
  Wie Pan naprawdę brak słów na to.
  Proszę sobie wpisać pomoc dla bandytów powstańców z syrii z pod hasłami Turcja Francja USA A Saudyjska.

  Proszę tym judeo-chrześcijanom powiedzieć co Panu zatruwają oczy .Zło jest złem życie każdego człowieka jest bezcenne. Jezus jest zbawieniem on wypełnił wasze prawo. Gdy zło zwalczamy złem powsteje jeszcze większe zło.
 • @R.Zaleski 18:23:27
  Autorowi tekstu polecam zapoznać się m.in. z poniższym krótkim zestawieniem:

  http://www.workers.org/2012/world/syria_facts_0705/

  Jeśli chodzi o wersję polską to można ją poczytać tutaj:

  https://pracownia4.wordpress.com/2012/12/17/usa-i-syria-fakty-ktore-powinniscie-znac/

  Za dużo jest tu zbiegów okoliczności,a scenariusz niczym powtórka z Libii(do interwencji NATO już niedaleko)...
  W żadnym wypadku nie mówię iż Assad jest świętoszkiem. Myślę,że jest on marionetką persów (Iranu),a zachód chce go najzwyczajniej strącić ze stołka niczym Kaddafiego.
  Ta ich cała syryjska wolna armia (jest nawet część przywieziona przez zachód z Libii to banda zezwierzęconych morderców).

  Naprawdę trzeba mieć dość wąskie horyzonty by nie zauważyć,medialnej propagandy w irackim stylu,która jest puszczana na zachodzie niczego nieświadomym lemingom.

  Jeśli chodzi o poziom dziennikarstwa i ich "sprawdzone" źródła to polecam choćby i ten link(jest tego typu rodzynków dużo więcej):
  http://www.telegraph.co.uk/culture/tvandradio/bbc/9293620/BBC-News-uses-Iraq-photo-to-illustrate-Syrian-massacre.html

  "Rosja traci mocny punkt na Bliskim Wschodzie a zyskuje w dużym stopniu Turcja, nasz potencjalny antyrosyjski sojusznik."

  Moim zdaniem nic to dla nas nie zmienia,gdyż nie jesteśmy od dawien dawna suwerennym krajem,a sojuszników to mamy tylko na papierze o czym mogliśmy się przekonać już nie raz w naszej historii. Tak naprawdę nikt nie musi nas napadać,gdyż kraj już dawno został podzielony przez naszych zaborców. IV rozbiór Polski powoli dobiega końca,nie trzeba do tego armii.

  Swoją drogą wyczuwam od Ciebie retorykę typową dla Gazety Polskiej.
  Ta antyrosyjskość jest widoczna jak na dłoni,a sam poziom merytoryczny artykułu "pachnie" trochę onetem. Bardzo dziwny mix...ogólnie słabo.

  "To jest NE a nie GP i mogę pisać co chcę, choć niektórzy komentatorzy jakby od Sakiewicza."

  Korzystając z wolności słowa napiszę,że jest to Twój ostatni artykuł na,który tracę czas. Aaa i nie sil się na pisanie riposty,bo i tak jej nie przeczytam ;)

  Pozdrawiam.
 • @TylerDurden 19:14:59
  http://www.workers.org/2012/world/syria_facts_0705/

  Fajne źródełko i ta czerwona gwiazdka w tle. Przeczytałem jeden art o tym jak Kuba wspaniale sobie radzi z huraganami a wstrętna Ameryka nie dba o ludzi, zwłaszcza biednych i kolorowych. Kończy się to Kuba pokazuje nam drogę życia. Dzięki za takie źródła.

  Widzę że się "endecy" z lewactwem zgadzają w tym temacie

  "Ta antyrosyjskość jest widoczna jak na dłoni,a sam poziom merytoryczny artykułu "pachnie" trochę onetem."
  Bukowski by się z tobą nie zgodził. Bardzo wiele pisałem o opozycji rosyjskiej, kiedyś jej pomagałem. Znam bdobrze rosyjski. Lubię Rosję.

  To tak jakbyś powiedział w związku z moim antytuskizmem, że jestem antypolski.

  Do Telegrafu kiedyś zaglądałem, ale wolę bezpośrednie źródła.
 • @zwykły człowiek 18:43:02
  No właśnie widzę, że brak słów, argumentów, ....
 • @Ptasznik z Trotylu 18:18:26
  Świat teraz: Chiny i Indie wchodzą do pierwszej ligi. Europa zdycha. Stany powoli się cofają. Japonia stanie się wkrótce wielkim domem starców. Nas zostanie z 25 mln. Itp
 • @R.Zaleski 17:47:07
  Cytuję (syjonistyczny punkt widzenia):

  http://www.jewishvirtuallibrary.org

  The American-Israeli Cooperative Enterprise (AICE) was established in 1993 as a nonprofit and nonpartisan organization to strengthen the U.S.-Israel relationship...

  Syria is one of Israel’s principal immediate military threats. Syria's primary military objective has been the destruction of Israel, but since it has been defeated on the battlefield by the IDF in every major military engagement since 1948, in the last decade the country has turned to a new strategy: sponsor and assist terrorist organizations like Hamas and Hezbollah while also developing offensive, ballistice missile systems and proliferating weapons of mass destruction.

  Since 2008, Syria has spent more than $3 billion on weapons procurement and development, up from less than $100 million in 2002. Syria also reportedly received $1 billion from Iran in 2007/8 to buy surface-to-surface missiles, rockets, anti-tank missiles and anti-aircraft systems. “Iran and Syria share the same viewpoint regarding regional issues and efforts will be made to strengthen our shared interests and bilateral relations," said Hassan Turkmani, Syrian Defense Minister, who was dispatched to Tehran after Iranian officials condemned the resumption of negotiations with Israel in 2008.

  Israel is particularly concerned with a Syrian request from Russia for long-range S-300 surface-to-air missiles that could threaten IAF jets flying on the Israeli side of the Golan Heights. Syria also reportedly wants MiG 29 fighter jets and the Iskander surface-to-surface missile system, which is a longer range and more accurate missile than the ballistic missiles currently in Syria's arsenal. The Syrian navy is apparently also looking to purchase two Amur-1650 submarines from Russia. The dramatic increase in military spending and effort to significantly upgrade its military capability keeps Syria as a major threat to Israel.
 • @R.Zaleski 17:57:57
   //To czemu nie dali im:

  - piechoty morskiej
  - Stingerów
  - No Fly Zone
  - itp, itd// 

  Odp. A. Dlatego, że nie jest w interesie Izraela zastąpienie silnej władzy mniejszości szyickiej silną władzą większości sunnickiej.
  O wiele lepiej jest dla nich doprowadzić do maksymalnego wykrwawienia obu stron. To się nazywa "strategia win-win".

  Odp. B. Bo analitycy wojskowi obliczyli, że nie ma takiej potrzeby - najemniczo rewolucyjna armia da sobie radę w wystarczającym stopniu.
 • @R.Zaleski 20:41:58
  Nie umie Pan wkleić w przeglądarkę i znaleść wiadomości ??
  Napewno was tam szkolili .Czy ja mam znowu podać linki na tacy.
  Ale po co coś to zmieni kiedy nawet ubolewania nad śmiercią chrzecijan
  nie uronił, ani jednego słowa przykre łącze się w bólu z wspólnotami chrześcijańskimi w bólu.Nie jesteście nad ludźmi tylko biednymi ludźmi
  pod wpływem talmudu masonerii których trzeba ratować.
 • @Asadow 20:56:46
  Czyli Izrael popiera Assada a ja popieram rebeliantów więc popieram Izrael jak twierdzi większość komentatorów.

  Ty zaś twierdzisz równie logicznie, że Izrael woli Assada dlatego go wykańcza "armią najemników".

  Ja zaś twierdzę, że popiera Assada, bo zagwarantował brak ataku dopuki nie ma użycia, rozprzestrzenienia broni chemicznej. Nie wspiera rebeliantów i pewnie blokuje pomoc dla nich z USA.
  Turcja zaś proizraelskanie nie jest, jest jego konkurentem w regionie i też dlatego pomaga rebeliantom. Po wygranej ma zaprzyjaźniony kraj.
 • @mambatyodtaty 21:33:27
  Stingerów my akurat nie potrzebujemy bo mamy własne Gromy.

  NFZ
  ONZ ONZetem a NATO to NATO.

  "komandosów przecież do Syrii wysłał" nie wysłał


  = nie chcą pomagać i nie pomagają
 • @zwykły człowiek 21:35:35
  "Napewno was tam szkolili"

  Twoje słowa będą... itd

  Gdzie?
 • @Asadow 20:48:51
  Ok wydali kupę pieniędzy na zbrojenia - (na krechę u Putina) i są niebezpieczni - co z tego?
 • @mambatyodtaty 21:11:08
  Zawsze byłem optymistą.
 • @mambatyodtaty 21:11:08
  Najlepszy moim zdaniem spec dawał im wtedy 5 mieś ale czytałem też takie prognozy jak 2 - 3 lata.

  Faktem jest, że dosłownie wszędzie powstańcy idą do przodu, są lepiej uzbrojeni, doświadczeni a armia rządowa słabnie. Nikt teraz nie daje jej szans na wygraną.
 • @R.Zaleski 16:20:02
  "Konflikt trwa już 22 miesiące i ta interwencja ciągle się szykuje. Jakby chcieli to by dawno to zrobili"
  Takie stawianie sprawy, obnaża jakość wiedzy Autora.
  Autor nie widzi całokształtu sytuacji, jej złożoności i ewentualnych konsekwencji.
  Tylko ktoś o intelekcie na poziomie dziecka może pisać, że "Jakby chcieli to by dawno to zrobili"
  Można mu odpowiedzieć: "gdyby babcia miała wąsy, to byłaby dziadkiem", ale niema wąsów i dziadkiem nie będzie.
 • @R.Zaleski:" każdy kto nadaje z tego klucza to albo użyteczny idiota, bezmyślne pudło rezonansowe albo agent."
  Zabolało ich.. to widać.
  I dobrze.
 • @konserwatystka 00:06:51
  Jones nadaje, ale cienkie ma materiały na poparcie, te fotki z kościołem widziałem już w lipcu. Nic nowego 100 tyś szalonych islamistów z kałachami nie nabroiło?

  http://www.infowars.com/obama-backed-syrian-rebels-praise-bin-laden-celebrate-911-attacks/

  Pozdrawiam
 • @35stan 22:39:25
  Od kiedy piszę wszyscy wrzeszczą, że jutro wchodzą tam Amerykanie, Turcy, Izrael a ja nie mogę stwierdzić oczywistego faktu, że nie weszli.
  Że pisałem, że nie wejdą. Że to ja miałem rację.
 • @mambatyodtaty 22:37:42
  Przypominam że nigdy w życiu nie skasowałem żadnego komenta poza jednym na wyraźną prośbę koleżanki, bo personalnie ją obrażał.

  Taką mam zasadę.

  Te które trafiły 9 na 15 ruskich samolotów w Gruzji w 2008. Szeremietiew o nich mówi tu:
  http://www.youtube.com/watch?v=_9wkFww9RVQ
 • @mambatyodtaty 22:29:02
  Słabo przegrana jak mają połowę przedmieść Damaszku, przerwali linie komunikacyjne, oblegają 2 ostatnie bazy lotnicze na północy. Zima jest - fakt spadł śnieg w wielu miejscach.

  Dlaczego ruski ambasador wywiał 27 go z Damaszku?
 • @mambatyodtaty 22:32:13
  Gdyby w mim kraju był taki Kaddafi czy Saddam to bym z nim walczył.

  Rebeliańci nie zawrą pokoju bo wiedzą, że wygrają.
 • @R.Zaleski 17:29:43
  NAPISAŁEŚ:

  //Jakby chcieli, to by Iran dawno podbili, jak Irak.

  Wojna palestyńsko izraelska jest nie do wygrania przez Palestyńczyków. Powinni pójść endecką drogą z końca ubiegego wieku ale oni wolą strzelać rakietami po polach.

  Co ciekawe dla "endeków" polskie bezsensowne powstania są be a palestyńskie bezsensowne są cacy. Od tego to tylko ruskim ropa drożeje, dlatego te powstania są.
  //

  JEST TO USPRAWIEDLIWIANIE IZRAELA, JAKŻE INACZEJ?

  A zignorowałeś moje pytanie:
  //Będziesz udawał, że nie wiesz, że Hamas dogadał się z Izraelem na granice Palestyny z 69r.???

  I co następnie robili "żydowscy osadnicy" z poparciem rządu i wojska? Zajmowali siłą następne tereny.

  Czy nie wiedziałeś tego?//

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/85010,syria-za-piec-dwunasta#comment_731375
 • @kontra 09:43:00
  Może chodziło o rok 68, mniej istotne.
 • @mambatyodtaty 21:22:08
  Chyba obaj z R.Zaleskim nie zrozumieliście sensu tego fragmentu. Nie chodzi o to, jakie uzbrojenie kupiła czy chce kupić Syria, istotne jest to, że w "narracji" środowisk syjonistycznych jest ona  *zagrożeniem dla Izraela* .
  Dlatego mówienie o popieraniu al Bakra przez Izrael uważam za pomyłkę.
 • @R.Zaleski 22:00:01
   //Ty zaś twierdzisz równie logicznie, że Izrael woli Assada dlatego go wykańcza "armią najemników". // 

  Gdzie tak twierdzę???
  Co za bzdury!
 • @Asadow 10:33:21
  Czy nie ogrania Cię smutek? :(((
 • @kontra 11:32:48
  czasem trzeba powiedzieć:
  "Precz szatanie!"
  - i iść na inne pastwisko: praca, obowiązki stanu, odśnieżanie przed domem - co Bóg da.
  :-)

  Ufam Bogu, że jest - jak ma być. Pychą byłoby myśleć, że w mojej mocy jest coś naprawić. Można tylko dać świadectwo - i wrócić do bazy po następne zlecenie.
 • @Asadow 10:31:05
  Co więcej, Izrael (dość niejawnie) popiera Arabię Saudyjską, która (dość jawnie) popiera rewoltę Syryjską.
 • @mambatyodtaty 11:56:07
  No problemo :-)

  @all:
  Moim zdaniem po prostu Izrael nie może pozwolić sobie na pozostawienie Syrii z potencjałem "podstawienia mu nogi" w wypadku ataku na Iran.
  Al-Bakrowie nie są święci, mają Rosję za sojusznika, za ich rządów w kraju wzrosła korupcja - to wszystko prawda.
  Nie usprawiedliwia to jednak zbrodniczej agresji, którą - w istocie - jest "rewolta" w Syrii.
 • @Asadow 12:14:49
  Pamiętajmy, że walczymy przeciwko zwierzchnościom,

  Romek w najlepszym razie zdaje się tego nie rozumieć - nie deklarował nigdy, że jest katolikiem. A w najgorszym razie :(...

  A więc w kontekście walki przeciwko szatanowi i jego aniołom należy zwrócić uwagę na mordowanie chrześcijan w regionie, które jest na rękę wszystkim naszym wrogom i które jest głównym celem szatana - byleby się Duch Miłości nie rozlewał. Zamiast pokoju - wojna i zniszczenie. I nieważne tak naprawdę czyimi rękami.

  Młody Assad pozwalał mniejszościom chrześcijańskim na stosunkowo spokojną egzystencję. W tej chwili mówi się o 300 tys. wypędzonych chrześcijan i tysiącach pomordowanych. Niektórzy - bestialsko. Serce pęka...

  //Dziennik ujawnił też tragiczny przypadek 38-letniego chrześcijanina Andrei Arbashe, który został uprowadzony, po tym jak jego brat publicznie uskarżał się na to, że grupy rebelianckie coraz częściej zachowują się jak bandyci i dopuszczają się zbrodni. Wkrótce potem w mieście Ra’s Al-Ayn przy granicy z Turcją znaleziono jego zwłoki pozbawione głowy, które rebelianci pozostawili na ulicy na pastwę wygłodniałych psów. Według dziennika Arbashe pozostawił po sobie ciężarną dziewczynę, którą niedawno poślubił.//

  http://www.fronda.pl/a/syryjska-zakonnica-rebelianci-zajmuja-sie-bardziej-swieta-wojna-niz-walka-z-rezimem-obcinaja-chrzescijanom-glowy-i-rzucaja-na-pozarcie-psom,25190.html
 • @kontra 12:23:52
  Ale Romek tak jakby tego nie widział... szuka wymówek, żeby nie mierzyć się z bardziej poważnymi tematami, a nawet wprost mówi nieprawdę.

  Co ja mam teraz o nim myśleć??? To mnie boli.

  Bo wierzyłem, że Roman Zaleski jest po naszej stronie!
 • @kontra 12:23:52
  Masz rację, rozumiem i solidaryzuję się z Twoją postawą.

  Nie wnikam w przyczyny, jeśli chodzi o R.Z... Jednak widzisz: klucz wiary jest... kluczowy, gdy chodzi o pytanie, kogo można obdarzyć zaufaniem.

  Pozdrawiam serdecznie,
 • @mambatyodtaty 09:02:29
  Nie jest to prawdą, bo osobiście doświadczyłem wykasowania moich kilku (3 lub 4) komentarzy i bana.
  Z którego się po jednym dniu wycofałeś, to fakt.

  Nie prawda - może administracja szanowna sprawdzić mam nadzieję.

  Podaj datę, jakie były, jaki tekst to był.
 • @mambatyodtaty 09:10:44
  Irak to nie Syria. Przywódca opozycji w nowy rok wyraźnie powiedział:

  Moaz el-Khatib, leader of the Syrian National Coalition of Revolutionary and Opposition Forces, posted a New Year Message to Syria’s Christians on his Facebook page this morning.
  I have paraphrased parts of his appeal hereunder:
  I wrote this article and saved it while still in Damascus, hoping to publish it at some point.
  Wherever I went, government officials would ask me about (Syria’s) Christians, as if we were beasts prying on everything dissimilar.
  I told everyone: Christians live with us in harmony and love – not because of international pressure but because our religion, morals and upbringing taught us to be exemplary kinsfolk and neighbors.
  That’s how we lived and that’s how we shall remain.
  Yesterday, I accompanied Turkey’s great Recep Tayyip Erdogan on a visit to a Syrian refugee camp of 27,000 people. Never in my life did I feel such warmth and love.
  As soon as I started talking of conditions in Syria and about the hands meddling in our lives and destiny, a thunderous chant broke out spontaneously. Thousands started repeating: “One, One, One… The Syrian people are One.”
 • @mambatyodtaty 09:25:35
  Fajne jest Aleppo i niejasna sytuacja gdy większość kontroluje WAS, czy Damaszek w rękach Assada - a przedmieścia to pies. No i miasta to ostatnia faza każdego powstania -a prowincja, drogi, góry, lasy, wsie itd. Linie logistyczne są przerwane.

  Taktyka rebeliantów to wycofywanie się w wypadku zmasowanego ataku i powrót po nim.
  Kurdowie są coraz bardziej po stronie tych co wygrywają.


  http://freedomfalconofsyria.blogspot.co.uk/2012/12/daily-reports-and-links-to-reports.html
  Tu masz co się codziennie dzieje w konkretnych miastach.
 • @kontra 09:43:00
  A co robili Prusacy?
 • @Asadow 10:31:05
  Jasne, że każdy kto ma dobrą broń i cię nie lubi jest zagrożeniem. Ale z Assadami mogli się dogadać, oni byli przewidywalni, od bardzo dawna wojny nie było. Syryjczycy wycofali się z Libanu.

  Ci co dojdą do władzy nie będą w sytuacji okupowania przez mniejszościową sektę reszty kraju. Będą mieli mandat większości społeczeństwa i nie wiadomo co zrobią. Może to samo co ci z Gazy czy Iranu.
 • @Asadow 12:06:55
  Teraz to ja nie rozumiem.
 • @Asadow 12:14:49
  Atak Syrii na Izrael = atak USA na Syrię = samobójstwo.

  Iraku nie bronili.
 • @R.Zaleski 14:51:12
  To będzie bardzo dobry test, który z nas ma rację:

  - według Ciebie (?) powstanie niekontrolowany przez Izrael rząd sił rewolucyjnych (anty-Al-Bakrowskich).

  - według mnie dojdzie do użycia broni chemicznej lub innego incydentu, który będzie pretekstem dla akcji sił NATO przy błogosławieństwie RB ONZ. Do władzy dojdzie rząd wspierany militarnie przez zachodnich "rozjemców" (analogicznie jak w Iraku).
 • @R.Zaleski 14:52:48
  Gdyby Izrael popierał i Assada i Arabię Saudyjską, to byłaby w tym sprzeczność. Skoro pozwalają (Usrael) Saudom popierać rewoltę, to znaczy, że planują z-irakizowanie Syrii.
 • @kontra 12:23:52
  O tym będzie kolejna notka.

  I lepiej słuchać papieża który mówi w tej sprawie co innego, niż zakonnicy, która opowiada się wyraźnie po jednej stronie.
  I chrześcijanie powinni postępować tak, by sobie ułożyć stosunki po wygranej rebeliantów, bo będą musieli tam żyć. Niestety teoretycznie chrześcijańskie kraje nie zrobiły nic żeby im pomóc, a deklarujący wsparcie chrześcijaństwa diabeł wcielony Putin robi wszystko, żeby im zaszkodzić. Jego bomby ich zabijają.
 • @R.Zaleski 14:44:43
  Czy stosowanie takiej argumentacji jak Twoja w ogóle przystoi inteligentnemu człowiekowi? Czy chcesz mnie obrazić?

  JA NIE BRONIĘ PRUSAKÓW, ale Ty bronisz USrael!

  Poza tym prusacy robili to dawno temu, a Izrael robi to bezustannie. Oni nie chcą pokoju, oni chcą terenówPalestyny dla siebie aPalestyńczyków i ich LUDZKIE PRAWA mają głęboko w dupie.

  Czy Ty tego nie widzisz???
 • @kontra 12:26:55
  "a nawet wprost mówi nieprawdę"

  Udowodnij

  Nie - ja mówię prawdę, wy nie przyjmujecie jej do wiadomości. Nawet oczywistych faktów. Wolicie wierzyć w ładne kłamstwa.
 • @mambatyodtaty 18:30:17
  Nie tak całkiem "z drugiej". Ja nie byłem i nie jestem zwolennikiem Assada: nie głosowałem na niego, mimo podobieństwa nicków.

  Jestem przeciwko agresywnej polityce Izraela i wszczynaniu niesprawiedliwych wojen, w których giną ludzie - w tym niewinni cywile.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej