Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

Korwinizm-mikkizm i inne „izmy” a Ruch Narodowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

JKM zapowiedział, że rozbije RN bo tam jest sprzeczność pomiędzy „wolnorynkowcami” a „socjalistami”. Idea JKMa państwa minimum absolutnego przypomina mi idee komunistów.

 Jedno proste źródło zła, zlikwidować i nastanie powszechna szczęśliwość. Nic z tego, kierunek dobry ale za daleko „600 urzędników” dla Polski to dużo za mało. O ile 100 lat temu gdy w świecie nie dominowały silniejsze od państw koncerny międzynarodowe to się mogło sprawdzać, o tyle teraz nie może. Tylko silne i sprawne państwo jest w stanie obronić swoich obywateli przed organizacjami w których jedyną miarą wartości jest pieniądz. No i nacjonalizm a nie indywidualizm.

Polska nie może sobie pozwolić na niesprawdzone eksperymenty, utopie, „stanie nierządem”. Państwa jakie proponuje JKM nie ma nigdzie na świecie.
Ja z tego czerwonego tramwaju wysiadłem na przystanku rzeczywistość. Ta zaś pokazuje, tzn przykłady państw które w długim okresie rozwijały się bardzo szybko, że połączenie idei wolności gospodarczej i sprawnego, silnego i działającego aktywnie w pewnych obszarach państwa to właśnie praktycznie zdaje egzamin.
Trzeba naśladować tych, którzy przetarli szlaki. My nie mamy za bardzo wyboru, zwłaszcza polskie młode pokolenie. Albo 20 lat bardzo szybkiego rozwoju albo po nas. Katastrofa demograficzna, ekonomiczna i każda inna. Druga Grecja.
Mamy bardzo wiele szans do wykorzystania. Bogactwa mineralne, jedno z kilku najbardziej wykształconych społeczeństw na świecie, położenie w centrum Europy, na skrzyżowaniu wszelkich szlaków handlowych, itd. To właśnie słabość państwa, brak solidarności w społeczeństwie uniemożliwia ich spożytkowanie.

Ciekawe są też ataki na RN prowadzone przez Zielonych. Akurat w podstawowym problemie jakim ci teoretycznie zieloni a w praktyce czerwoni powinni się zajmować, czyli walka z GMO – narodowcy są cennym sojusznikiem. Więc skąd te wściekłe ataki?

Happening studentów min. w maskach małp na UW, na wykładzie Środy pokazany został przez zaprzyjaźnione media jako „ atak zamaskowanych faszystów” - małpa widać też może zostać faszystą i antysemitą jednocześnie. Rzecznik PiS Hofmann też jest przeciw happeningom „takich akcji nie powinno być”. Będzie projekt ustawy anty-happeningowej, sztywniactwo w polityce obowiązkowe? Atakował też RN za rzekomy „antysemityzm”.
Nawet premier dał głos w tej sprawie, był „zdruzgotany”.

RN już dawno dokładnie wszystkim przeszkadza, od prawa do lewa, od ultralibertarian do przemalowanych na różne kolory komuchów, a jeszcze nawet nie powstał. Coś w tym jest.


Happening studentów http://www.youtube.com/watch?v=hAe3r0ItCel

 

„Oświadczenie Niezależnego Stronnictwa Akademickiego w sprawie happeningu na Uniwersytecie Warszawskim.

Wyrażamy głębokie zdziwienie wobec rewelacji mediów, które zrelacjonowały przebieg happeningu zorganizowanego przez NSA, jako szturm zam...askowanych chuliganów na Uniwersytet Warszawski. Happening planowaliśmy przeprowadzić w Auditorium Maximum UW podczas wykładu dr hab. Magdalen Środy. Jednak straż akademicka stojąca w drzwiach uniemożliwiła nam wejście do środka auli, dlatego chcąc uniknąć niepotrzebnych przepychanek postanowiliśmy kontynuować naszą zabawę na korytarzu przed aulą. Jesteśmy zdumieni, że media popularny taniec hardbass, który w całej Europie wykorzystywany jest jako narzędzie do zainteresowania społeczeństwa różnymi problemami (np. przeciwdziałanie narkomanii) wyolbrzymiły niemal do rangi zamieszek.

Happening był wyrazem sprzeciwu wobec ograniczania wolności słowa na Uniwersytecie Warszawskim i podwójnym standardom na nim panującym. Debata z Ruchem Narodowym uznana została za wiec partyjny, natomiast wykład Magdaleny Środy kontrowersyjnej feministki i doradczyni Janusza Palikota to już według władz uniwersytetu konferencja naukowa.

Zastosowana forma happeningu wydała nam się najodpowiedniejszą, aby zwrócić uwagę na bardzo ważny problem, jakim jest zawłaszczanie przez lewicę przestrzeni publicznej i dyskryminowanie ludzi którym bliskie są wartości patriotyczne i narodowe. Mimo fałszywego przekazu medialnego udało nam się dotrzeć z przekazem do opinii publicznej, dlatego akcję uważamy za spory sukces.”
 

KOMENTARZE

 • @R.Zalewski
  Ruch Narodowy to przyszłość a przeszłością jest na pewno Korwinizm i mikkizm i co więcej, ideologicznie i politycznie jest- wstecznictwem. Miejmy nadzieję, że JKM, to nędzny kołodziej, który próbuje gębą i jakimiś tam fiku-miku mieszać w głowach młodemu pokoleniu. Widać dzisiaj, że to stare wyleniałe i skundlone wilczysko budzi tylko śmiech na salonie politycznym RP, jak również jego przyjaciel Palikot, obydwaj są siebie warci i razem stanowią polityczne-O!!!.
 • Nie życzę źle RNowi
  Ale też nie będę bronił.

  Co do wystąpienia na UW? Pojechali ostro ale mieli do tego prawo. Lewica siała wiatr już od dawna więc i burza się zbiera. Jednak żądanie od PiSu by tą akcję poparli jest nieporozumieniem. Proszę sobie wyobrazić jaka wielodniowa nagonka by na nich spadła gdyby to zrobili. Zresztą z ich strony krytyka była na minimum.

  Dlaczego nie będę bronił RNu?

  Na razie to zlepek co najwyżej pasjonatów, przepraszam jeśli kogoś urażę w "krótkich spodenkach". Myślą, że jak wykrzyczą parę ostrych haseł to zaraz ludzie za nimi pójdą! Nie! niech najpierw przemyślą kto jest wrogiem Polski, a kto potencjalnym lub faktycznym sojusznikiem. Walenie na oślep we wszystkich bo "oni tacy niezależni i wspaniali" to robienie sobie ze wszystkich wrogów! Tym bardziej, że wśród nich też zostali zainstalowani konfidenci obecnego układu (ta, tak o tym niech też pomyślą), i też nie będą jako Ruch tacy bez wad.

  Co do JKMa i jego popleczników?

  Uważam ich za WROGÓW Polski! Tym gorszych, że w maskach wolnościowców! Wszędzie gdzie wejdą (czego dobrym przykładem jest NE) dochodzi do kłótni i obrzucania się wyzwiskami! Wszędzie gdzie się pojawią jakakolwiek szersza współpraca NIE JEST MOŻLIWA!
 • mąż stana 22.02.2013 02:30:55
  Nawet jeśli ktoś się nazwie Napoleonem - nim nie będzie.

  Tak samo wierszyk nie będzie uważany za nic więcej jak wierszyk.
 • @mnich zarazy 07:01:48
  Uważam ich za WROGÓW Polski! Tym gorszych, że w maskach wolnościowców! Wszędzie gdzie wejdą (czego dobrym przykładem jest NE) dochodzi do kłótni i obrzucania się wyzwiskami! Wszędzie gdzie się pojawią jakakolwiek szersza współpraca NIE JEST MOŻLIWA!

  To z takimi jak Ty. Ogłupionymi propagandą nie idzie się porozumieć.
  BO MY POLACY TO WIEMY,ŻE NASZA KULTURA JEST ZWIĄZANA Z WOLNOŚCIĄ OBYWATELI.SŁUSZNIE WAS NAZWAŁ PAN RYMKIEWICZ

  MOSKALAMI, BO JESTEŚCIE ZAFASCYNOWANI KULTURĄ WSCHODNIĄ ,A MY Z TAKIMI NIE DYSKUTUJEMY

  Pozdrawiam Polaków nie zrusyfikowanych
 • " pokazany został przez zaprzyjaźnione media "
  A mogli zamilczeć.
 • @mnich zarazy 07:01:48
  ///Uważam ich za WROGÓW Polski! Tym gorszych, że w maskach wolnościowców! Wszędzie gdzie wejdą (czego dobrym przykładem jest NE) dochodzi do kłótni i obrzucania się wyzwiskami!///

  Doskonała podstawa do kulturalnej dyskusji. Takie to kulturnyje dyskutanty - najpierw stawiają pod ścianą i przypi.....ją a potem narzekają, że się nie da dyskutować na poziomie. Bolszewia cholerna.
 • Ruchy narodowe są z definicji antyliberalne, antylibertariańskie i antylibertyńskie.
  ####################################################

  Ruchy narodowe są z definicji antyliberalne, antylibertariańskie i antylibertyńskie. Bierze się to stąd, że orientują się programowo na dobro narodu, czyli grupy, a nie na schlebianie egoizmom indywiduów kosztem interesu wspólnego: http://myslnarodowa.wordpress.com
  Każdy liberalizm/libertarianizm/libertynizm/"wolnorynkizm" kończy się antynarodowo, bo nie dostrzega w ogóle interesów grupowych - więc ex definitione - narodowych. Flirty z "wolnym rynkiem" kończą się dla narodów tragicznie: http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/15/katastrofa-demograficzna-iii-rp-wolny-rynek-nie-dziala-polemika-2/
  Ogólnie - idea Mikkego jest świetna - niech z ruchu narodowego wydzielą się jawnie libertariańscy dywersanci wsadzani tam od wielu lat przez UPR i inne wrogie idei narodowej grupy. Ruch narodowy oczyści się ze szkodników, którzy szybko zbankrutują tak jak Mikke, bo mechanizm rynkowy nie działa - i coraz więcej osób się o tym dowiaduje: http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/17/wolny-rynek-nie-dziala-jest-oszustwem/

  A na koniec poziom strategii politycznej, czyli kto, jak i dla kogo wciska Polakom "wolnorynkowe" brednie: (tekst dość agresywny, pokazujący co robi Mikke i spółka, by nabrać ludzi na swoją ewangelię - nie zawiera omówienia problemów związanych z NIEfunkcjonowaniem mechanizmu rynkowego):
  http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/21/istota-zagrozenia-dla-narodu-ze-strony-libertarian-neoliberalow-oraz-innych-pseudonarodowych-sympatykow-mikkego-i-michalkiewicza/

  ####################################################
 • @mnich zarazy 07:01:48
  RN to PiS bis w wydaniu dla "zbuntowanej antysystemowej młodzieży" ( http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/02/17/z-jakim-antysemityzmem-i-dlaczego-wojuje-jaroslaw-kaczynski-razem-z-pis-i-kwiatem-prawicowych-publicystow/ , http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/12/06/polska-smolensk-rosja-winnickiemu-i-zawiszy-odpowiedz-pisana-na-kolanie/ ). I to widać na pierwszy rzut oka. Oczywiście to również karykatura - bo z ideą i postawą narodową nie ma nic wspólnego. Tak samo jak nie ma z nią nic wspólnego podróba wymyślona przez Korwina i utworzona z jego ludzi pod nowym szyldem KNP.

  O tym, co i jak Korwin chce robić na polskiej scenie politycznej wiadomo z przecieku:
  http://www.ruchwolnosci.org/index.php/2013/02/tak-korwin-mikke-chcial-rozbijac-ruch-narodowy-tajny-e-mail-prezesa-knp-do-dzialaczy/
 • @autor
  Panie R.Zaleski
  Tu jest nie sprawdzony nigdzie eksperyment.
  http://www.wykop.pl/ramka/790637/wyspa-wolnego-rynku-w-indiach/ . Pewnie jest i więcej, ale mądrej głowie dość dwie słowie
  Może zna Pan porównywalny przykład niekapitalistycznego rozwiązania z podobnym efektem?
  Z anty „Mikkistami” jest jeden zasadniczy problem: wiedzą że nie kapitalizm i zwalczają go ze wszech możliwości tylko nie potrafią pokazać alternatywy. O ile po artykule Roberta Larkowskiego http://larkowski.nowyekran.pl/post/88360,ekonomia-ekonomow człowieka ciekawi co też On pisze na inne tematy, to ludzie nazywający siebie jedynymi polakami i patriotami wycierającymi sobie gębę personalnymi wycieczkami jako jedynego sposobu na poprawienie swojej oglądalności rodzą niesmak.
  Jeżeli idea państwa minimum przypomina Panu idee komunistów to …... no trudno na skojarzenia nie ma rady ale jedno jest pewne efekt, jak podaje link powyżej, jest diametralnie inny.
 • @Faber 06:56:30
  Korwin-Mikke to swoisty folklor polityczny szkoda się zajmować tym panem szkoda czasu
 • @pasmail 10:09:10
  a co konkretnie błędnego JKM mówi ? Czy uważasz, że nie powinno być WOLNEGO RYNKU ?

  I dlaczego ? Czy socjalizm jest lepszy ?
 • @autor
  Jeszcze jedno, czytając pańską notkę, chyba o Mongolii(nie odnalazłem jej bo bym zalinkował zamiast tej wyspy w Indiach) rozbawiło mnie jak można napisać fajny opis pozytywnych zmian w konkluzji napisać że to dla tego bo mają bogactwa naturalne:) Wprawdzie mieli je i dziesięć lat temu i dwadzieścia, ale wtedy to jakoś nie pomagało. I TERAZ ROZUMIEM TAMTĄ KONKLUZJE CHODZI O TE SKOJARZENIA.
 • autor
  Panie R.Zaleski
  Tu jest nie sprawdzony nigdzie eksperyment.
  http://www.wykop.pl/ramka/790637/wyspa-wolnego-rynku-w-indiach/ . Pewnie jest i więcej, ale mądrej głowie dość dwie słowie
  Może zna Pan porównywalny przykład niekapitalistycznego rozwiązania z podobnym efektem?
  Z anty „Mikkistami” jest jeden zasadniczy problem: wiedzą że nie kapitalizm i zwalczają go ze wszech możliwości tylko nie potrafią pokazać alternatywy. O ile po artykule Roberta Larkowskiego http://larkowski.nowyekran.pl/post/88360,ekonomia-ekonomow człowieka ciekawi co też On pisze na inne tematy, to ludzie nazywający siebie jedynymi polakami cami i patriotami wycierającymi sobie gębę personalnymi wycieczkami jako jedynego sposobu na poprawienie swojej oglądalności rodzą niesmak.
  Jeżeli idea państwa minimum przypomina Panu idee komunistów to …... no trudno na skojarzenia nie ma rady ale jedno jest pewne efekt, jak podaje link powyżej, jest diametralnie inny.
  Jeszcze jedno, czytając pańską notkę, chyba o Mongolii(nie odnalazłem jej bo bym zalinkował zamiast tej wyspy w Indiach) rozbawiło mnie jak można napisać fajny opis pozytywnych zmian a w konkluzji napisać że to dla tego bo mają bogactwa naturalne:) Wprawdzie mieli je i dziesięć lat temu i dwadzieścia, ale wtedy to jakoś nie pomagało. I TERAZ ROZUMIEM TAMTĄ KONKLUZJE CHODZI O TE SKOJARZENIA.

  Przepraszam że wysłałem jeszcze raz ale połączyłem żeby było czytelniej, nie zawracam już głowy z pozdrowieniami dla „prawdziwych patriotów” i dla miłujących wolność którzy znajdują nadzieję w tym że jednak Bóg nam zaufał i obdarzył wolną wolą którą tak zwalcza wszelkie lewactwo.
 • @Autor
  Kolejny baran, nie mający o niczym pojęcia, z głową zatrutą nowomową.
  Nie jest w stanie zrozumieć o czym mówi JKM, bo jego mózg jest tak wytresowany, że nie dopuszcza do siebie pewnych tez. Na podstawie słów które wypowiada JKM dorabia sobie zupełnie błędną i kłamliwą ideologie, którą potem wkłada w usta JKM. I sam w to wierzy.
  Z takim człowiekiem nie da się prowadzić dyskusji, bo to w ogóle nie jest już człowiek. Człowiek kieruje się rozumem, w u takich jak on rozumem kieruje ktoś inny.
 • @prolet 10:42:08
  Alternatywą jest społeczna gospodarka rynkowa z centralnym planowaniem w obszarach o znaczeniu strategicznym (energetyka, zaplecze budownictwa, wszystkie działy gospodarki tworzące podstawę dla bezpieczeństwa demograficznego i wiele innych). Wolny rynek nie działa, a rozwiązania instytucjonalne korygujące naturalną skłonność mechanizmu rynkowego do błędnej alokacji zasobów zostały omówione np. tu: http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/02/13/prawda-o-ubezpieczeniach-spolecznych-i-systemie-emerytalnym/#Problem_koordynacji

  Dyskusja z ignoranckimi stręczycielami wolnego rynku mija się z celem, ale czasem warto ich - a w szczególności ich mocodawców zdemaskować:
  http://www.ruchwolnosci.org/index.php/2013/02/tak-korwin-mikke-chcial-rozbijac-ruch-narodowy-tajny-e-mail-prezesa-knp-do-dzialaczy/
 • @prolet 10:42:08
  Już chodzi po sieci tekst demaskujący te brednie o tym "cudzie" z Guragon. W rzeczywistości oni ssają zewnętrzne zasoby i przetwarzają je w szybkie zyski. Jak już wszytko zamienią w pustynię, to się gdzie indziej wyniosą.
  Swoją drogą bezczelność korwinistów nie zna granic. Bo klasycy gospodarki wolnorynkowej od Adama Smitha zakładali że egoizm zostanie wykorzystany dla postępu materialnego, ale doskonale rozumieli że ten egoizm jest bardzo niebezpieczny i musi być niejako obudowany, że musi to być regulowane przez społeczeństwo, bo inaczej skończy się to demolką. A tutaj nam się wmawia, że problemu w ogóle nie ma, że wszelkie regulacje, czy interwencje państwa to bolszewia. TO BEZCZELNOŚĆ I ŚWIŃSTWO.
 • @p.e.1984 10:56:07
  za PRL rynek budownictwa był CAŁKOWICIE KONTROLOWANY przez państwo ...
 • @Ultima Thule 10:59:29
  A bym zapomniał. Korwin ma podobno startować w wyborach w Rybniku.
  Tutaj z pewnością dostanie 100% głosów.

  http://bi.gazeta.pl/im/7/10591/z10591287Q,Szpital-psychiatryczny-w-Rybniku.jpg
 • @vortex 10:58:03
  bo w socjalizmie lub w SGR nagle te egoizmy znikają ???
 • @Ultima Thule 10:59:29
  #############################

  No to popatrzmy na skutki tej kontroli, mości wolnorynkowy propagandysto zawodowy:
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/15/katastrofa-demograficzna-iii-rp-wolny-rynek-nie-dziala-polemika-2/

  #############################
 • @p.e.1984 11:07:32
  czytałem ten BEŁKOT. Ale co to ma wspólnego z WOLNYM RYNKIEM ???

  Przecież nie mamy teraz WOLNEGO RYNKU, tylko INTERWENCJONIZM PAŃSTWOWY i wszechwładzę urzędników i polityków !!!
 • @vortex 10:58:03
  Jeżeli chodzi po sieci to proszę za linkować nic prostszego. Nawet jeżeli to z opisu wnika że wcześniej nic tam poza kamieniami nie było, więc jak już się ci ONI wyniosą gdzie indziej to chyba nie zburzą tego co zbudowali. Zostawi Pan po sobie WIĘCEJ nic ci ONI. Chciałbym by ci NASI którzy chcą zrobić tu pustynię SIĘ WYNIEŚI. Najlepiej wcześniej.
 • Następny bolszewik
  który g..no wie i czeka na dotację z UE.
 • @Ultima Thule 10:18:36
  Mikke powinien mieć tyle do gadania, co ryba w akwarium. Jak i o czym w ogóle można dyskutować z żydem?
 • @Ultima Thule 10:18:36
  Jakby góró wierzył w to co mówi to by nie startował na pensję senatora, w moim mieście też jest taki wyznawca wr / nie mylić z odczynem WR /,
  pierdzi w stołek radnego powiatowego i pobiera niemałe apanaże, w tzw. wr na zapałki by nie zarobił.
 • @Adam syn Brunona 11:22:21
  Wyznającym do tego żydoską teorię egoistycznego zysku ponad wszystko.
 • @Adam syn Brunona 11:22:21
  Czyli według ciebie zdanie jest fałszywe lub prawdziwe (w sensie logicznym) w zależności od tego, kto je wypowiada ?

  Czy gdyby zdania wypowiadane przez JKM wypowiedział ktoś inny, to nagle stałyby się prawdziwe ?

  Czy też są one fałszywe w KAŻDEJ SYTUACJI !!!???

  Bo jeżeli w każdej, to dlaczego używasz argumentu ad personam ?
 • @romeq 11:22:32
  ale co to ma do rzeczy, czy JKM wierzy czy nie wierzy w to co mówi ?

  Załóżmy, że JKM NIE WIERZY w to, co mówi:

  - czy wtedy coś się zmienia w twoim odbiorze jego wypowiedzi ?

  Czy według ciebie wypowiedzi JKM są błędne DLATEGO, że w nie nie wierzy ? Czy dlatego, że są po prostu OBIEKTYWNIE BŁĘDNE ?

  A jeżeli według ciebie są OBIEKTYWNIE BŁĘDNE, to w jakim celu zwracasz uwagę na to, że według ciebie JKM "nie wierzy" w to co mówi ?
 • @p.e.1984 10:56:07
  p.e.1984 był łaskaw mnie nazwać:
  Jest pan tutaj etatowym neoliberalnym trollem, jednym z wielu płatnych pachołków, których dawno temu rozgryzłem razem z ich "międzynarodowymi" sponsorami. Cudne.
  A centralnie planować Pan będzie jak stworzy dobrze prosperującą firmę dającą pracę chociaż kilku osobą – byle za swoje pieniądze. Ale z odpowiedzi wynika że już Pan przebiera nóżkami by zostać na państwowej posadce jakimś ważnym klawiszem.
 • Moczarowcy nie zginęli...
  ...gdy się czyta takie teksty.
  Panie Zaleski! Nie wysiadłeś Pan wcale z tego tramwaju! Jedziesz Pan nadal, do tego na tym samym bilecie - socjalizmu, okrojonego nieco na skutek życiowego doświadczenia i zarejestrowanych "wypaczeń" owego systemu.
  Kolejny mistrz w czytaniu ze zrozumieniem. JKM napisał pod jakimi warunkami przystąpi do "rozbijania" ruchu narodowego. I jaki jest tego cel - na pewno nie niszczenie go. Do czego Pan tu zmierza, zestawiając konfabulacje nt. tego co Panu się wydaje, że JKM myśli o roli państwa z incydentem na uniwerku. Brawo! Z takim gotowcem to w TVN przyjmą Pana z pocałowaniem ręki.
  JKM nie deklaruje utworzenia państwa powszechnej szczęśliwości, tak jak to robią komuniści i socjaliści łącznie z narodowymi. On mówi wprost o braniu odpowiedzialności za siebie, z owoców swej pracy bez dotacji, zasiłków a w zamian bez ucisku fiskalnego i przymusów. Czyżby to Pana tak przerażało? Owe wielkie, straszliwe koncerny żerują na styku z państwowym, którego w wizji JKM i wolnego rynku - NIE MA.
 • Tylko wolna i niezależna Polska
  Wolny rynek mamy cały czas od 1989 a skutki tego dotykają każdego z nas.Miało być taniej i co?
  Przeanalizujcie sobie wszyscy-w USA jest wolny rynek ale są ograniczenia i cła zaporowe dla produktów z zewnątrz.UE dofinansowuje produkcje bananów i innych produktów żeby konkurencja z zewnątrz nie mogła wejść na rynki europejskie.Wielka Brytania niby śle pomoc finansową do byłych kolonii po to by ich biznesmeni mogli tam kręcić biznes.Tak że te mrzonki Korwina Mikke to demagogia bo kto rozsądny to dba o własne podwórko tak jak Niemcy i te państwo musimy naśladować w każdej dziedzinie.Nie oglądać się na nikogo tylko dbać o polską rację stanu.Inne państwa lub firmy będą musiały z nami handlować bo gdzieś swoje produkty muszą sprzedać!
 • @romeq 11:25:42
  A czy jest coś jeszcze w ludzkim działaniu oprócz zysku ?

  Przecież po to pracujemy, żeby ZAROBIĆ !!!

  A czym jest ZYSK ???

  Zysk jest NADWYŻKĄ pomiędzy kosztem zaangażowanych zasobów, a ceną, jaką byli w stanie DOBROWOLNIE zapłacić konsumenci.

  A więc konsumencie z jakiegoś powodu uznali, że ta transakcja im się OPŁACA i WYNAGRODZILI przedsiębiorcę. Im bardziej ważny społecznie jest produkt dostarczany przez przedsiębiorcę, tym większy może on osiągnąć zysk.

  A więc zysk jest MIARĘ KORZYŚCI SPOŁECZNYCH, jakich przysporzył przedsiębiorca !!!

  Walczenie z zyskiem (lub nadawanie mu pejoratywnego znaczenia) jest równoznaczne z walczeniem PRZECIWKO SPOŁECZEŃSTWU, NARODOWI !!!!

  Jeżeli gdzieś jest wojna i ludzie głodują (bo nikt nie chce ryzykować życia, żeby dostarczyć tam żywność) i jednocześnie zabrania się zarabiania na dostawie żywności (np. poprzez ceny maksymalne na żywność), to w efekcie ceny NIE SPADNĄ, ale po prostu ZABRAKNIE CHĘTNYCH na dowożenie tam żywności !!!

  A więc ktoś, kto chciał "dobrze" w efekcie POGORSZY sytuację !!!

  I tacy jesteście właśnie wy - zwolennicy różnych form interwencjonizmów ...

  NISZCZYCIE POLSKĘ I POLAKÓW !!!!
 • @maro 11:42:46
  Czy t jesteś CHORY PSYCHICZNIE !!!???

  Gdzie ty masz dzisiaj w IIIRP lub z ZSRE "Wolny Rynek" ???
 • to rozsądne działanie
  Zgadzam się z p.e.1984.Kluczowe gałęzie gospodarki muszą pozostać własnością państwa i objęte muszą być kilku letnim planowaniem.
 • @maro 11:54:59
  Tak już było w PRL ...

  Wyście są chyba NIENORMALNI ...

  Naprawdę wierzycie w to, że urzędnicy i politycy nie będą sprzedajni, że będą chcieli wyłącznie dobra Polaków i będą dbać o te państwowe firmy lepiej, niż o swoje własne majątki ?

  Skąd w was jest taka naiwność ?
 • @Ultima Thule 11:17:42
  Tylko w pana paranoicznej głowie. W Polsce mamy kapitalizm kompradowski we wszystkich dziedzinach, które mają wpływ na demografię. Nie socjalizm, nie centralne planowanie, tylko kapitalizm. Nie ma narodowego pięcioletniego planu budownictwa mieszkaniowego. Nie ma narodowego pięcioletniego planu tworzenia miejsc pracy dla bezrobotnych. To już nawet Grabski wpadł na to, że miejsca pracy nie zrobią się same. Dzieje III RP pokazują, że również mieszkania nie zbudują się same. Wyż demograficzny z początku lat '80 XX wieku zderzył się z zapaścią na rynku mieszkaniowym, ceny mieszkań poszybowały (zgodnie z prawami wolnego rynku) w kosmos. Ale podaż mieszkań nie czemuś nie wzrosła znacząco. Zaczęto budować drożej, czyli - zwiększono marże. Osiedla nie można ot tak sobie postawić. Tu potrzebny jest plan i kapitał niewyobrażalny. Obecnie ceny mieszkań spadają. Bankom nie opłaca się sponsorować inwestycji, których zajęcie komornicze może nie pozwolić na zwrot kredytu. Czyli - w pełni wolnorynkowa, w pełni racjonalna katastrofa.

  Pan się jeszcze dużo musi uczyć, zanim pan będzie w stanie dyskutować z kimkolwiek na tematy ekonomiczne. I nawet uwiarygodnianie się antysemityzmem panu nie pomoże (nie wszystko złoto, co się świeci, nie każdy antysemita to narodowiec: http://palmereldritch1984.wordpress.com/2013/02/17/z-jakim-antysemityzmem-i-dlaczego-wojuje-jaroslaw-kaczynski-razem-z-pis-i-kwiatem-prawicowych-publicystow/ ). Bo figowy listek antysemityzmu nie zasłoni antynarodowości reszty pana tez.
 • @p.e.1984 12:03:56
  to źle, że ceny mieszkań spadają ???
 • @p.e.1984 12:03:56
  NIE JESTEM ANTYSEMITĄ !!!!!

  Tak samo, jak nie jestem ANTY-TABORETEM, ANTY-BUŁKĄ czy ANTY-LOKOMOTYWĄ ...
 • @Ultima Thule 11:48:22
  A co ty myślisz,że np. w UK lub w Niemczech jest wolny rynek.Ceny na rynku kształtują koszty pracy,ceny surowców,działania spekulacyjne i umowy międzynarodowe.Żyjesz w świecie teorii.Nigdzie nie jest tak jak sobie marzysz.Ceny rosną bo biznes i handel musi zarabiać a i państwo jest zadowolone bo czym wyższa cena tym wyższy VAT do budżetu!
 • Nic tak wolnościowców nie utwierdzi jak głupota zwolenników lewiatana państwa
  Dziś koncerny są silne siłą państwa bez niego nic nie mogą.
  Od 300 lat eksperymentuje i właśnie dlatego należy wrócić do normalnych rozmiarów państwa.

  Państwo jest silne (jak nigdy w historii) i to właśnie problem że człowiek słaby, trzeba osłabić zmniejszając państw do normalnych rozmiarów.

  Takie akcje na uczelniach w oczywisty sposób będą przez reżim wykorzystywane, co pokazuje że były nieodpowiedzialne, czy prościej głupie ale jak widzę u socjalistów to normalne.
 • @maro 12:06:50
  a gdzie ja napisałem, że w UK czy w Niemczech "jest Wolny Rynek" ???
 • @Ultima Thule 12:05:44
  Może i dobrze ale co z ludźmi pracującymi w sektorze budowlanym?Masz dla nich inną pracę lub zasiłki?Pieniądze to twoja ideologia!
 • @Ultima Thule 11:29:32
  Czy góró jest waszym sekciarskim miszczem ?
  Co wam szkodzi kupić jakąś bezludną wyspę i zbudować tam waszą CUD krainę wr ?
  Czy popieracie globalizm i korporacjonizm ?
  Czy patriotyzm jest czymś złym ?
  Czy popieracie lichwę, prywatne banki, giełdy i prywatną emisję pieniądza ?
  Czy żerowanie na "socjalizmie" i mówienie o tzw. wr. nie jest dysonansem ?
  Dlaczego promujecie żydoskie podejście do człowieka, dlaczego człowiek ma być przedmiotem, dlaczego zysk w waszym wydaniu zabija człowieczeństwo, empatię i działania społeczne ?
  Czy biedny i odrzucony w waszej teorii ma szansę na przeżycie ?
  Dlaczego 99% ludzi ma w doopie wasze ględzenie o CUD krainie ?
  Czy uważacie siebie za pępek i zbawienie ludzkości / nie-szczęsny 1 % / ?
  ...
 • @maro 12:09:55
  Odpowie ci przykładem piekarzy i zapinaniem pasów.
 • @romeq 11:22:32
  "Jakby góró wierzył w to co mówi to by nie startował na pensję senatora, w moim mieście też jest taki wyznawca wr / nie mylić z odczynem WR /,
  pierdzi w stołek radnego powiatowego i pobiera niemałe apanaże, w tzw. wr na zapałki by nie zarobił."

  Tu lepszy przykład jest - Adam Matusiewicz. Już teraz nawet się nie przyznaje że kiedyś był w Katowicach bardzo bojowym UPRowcem. Ale ja go pamiętam, w początkach lat 90tych szczyl był jeszcze, ale już pouczał i patrzył z wyższością na ciemny skomunizowany motłoch. Później w ramach walki z ohydną hydrą biurokracji i podatków siedział już niemal wyłącznie na publicznych posadach i przeżerał kradzione nam podatki.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Matusiewicz
 • Czytajcie Moskale-przeciwnicy JKM
  Kultura Polska przez tyś. lat oparta jest na 3 podstawach

  1.Prawo Rzymskie

  2.Kultura Grecka

  3.Religia Rzymsko-katolicka

  Połączenie tych trzech zasad dało Polsce ,a zwłaszcza Polakom niespotykaną w innych kulturach WOLNOŚĆ OBYWATELSKĄ.

  Polska była taką enklawą Wolności, jej granice uciekali wszyscy ,którym tej wolności nie dawano np. Arianie.Żydzi itd.

  To ,co proponuje JKM jest powrót do źródeł Naszej Kultury i Wy wszyscy oponenci JKM daliście się wynarodowić i przyjąć kulturę mongolską -że lepiej być podporządkowanym "Państwu" kiedyś Carowi niż WOLNYM POLAKIEM.
  Dlatego
  Pozdrawiam nie zrusyfikowanych Polaków
 • @liberalkonserwatywny 12:36:37
  To było tak pod koniec, gdy cwane żydy wytłumaczyły szlachcie, że wolność, wolność, tylko wolność, a reszta to bzdet. Dzięki temu mogli Polaków rabować bez litości i mnożyć się w tempie nadzwyczajnym. Aż wszystko upadło.
 • @romeq 12:24:41
  1. JKM nie jest dla mnie żadnym "guru". Kompletnie mnie nie obchodzi, co on sobie myśli. Ale zgadzam się z tym, co JKM mówi. Gdyby to mówił Jaruzelski, Hitler, Szymborska czy Himmler, to też bym się z tym zgodził ...

  2. Moje poglądy mam odkąd pamiętam (5-6 rok życia) i gdy pierwszy raz usłyszałem, co JKM mówi, to nie pomyślałem:
  - "ojej ! Nigdy bym nie pomyślał !", tylko:
  - "o, ten człowiek ma IDENTYCZNE poglądy z moimi !" ...

  3. Jestem przeciwny uprzywilejowaniu korporacji (prawa patentowe, podatkowe itp.)

  4. Jestem patriotą i narodowcem

  5. Jestem przeciwny finansowaniu prywatnych instytucji finansowych przez państwo. Prywatne banki mogą sobie być, ale jak bankrutują, to państwo nie powinno ich ratować.

  6. Dla mnie pojęcie "lichwa" jest niedefiniowalne. Jeżeli możesz, to mi zdefiniuj to pojęcie, wówczas się do niego odniosę.

  7. Nie rozumiem pytania o "żerowanie na socjalizmie" - jest jedna prosta metoda, żeby zlikwidować "żerowanie na socjalizmie": ZLIKWIDOWAĆ SOCJALIZM ... Czy jesteś za likwidacją socjalizmu ?

  8. ZYSK jest miarą korzyści, jakie odniosło społeczeństwo z mojej pracy. Zysk jest czymś DOBRYM !!!

  9. W Wolnym Rynku każdy odpowiada za swój los. Ale z pewnością są ludzie, którzy widząc chorego, bezdomnego człowieka - pomogą mu. Ale zrobią to sami, z nieprzymuszonej woli. gdy państwo zabiera nam podatki i samo pomaga biednym, to ludzie czują się zwolnieni z tego obowiązku (i słusznie) ...

  10. 99% ma nas w dupie, bo 99% do DEBILE, którzy wolą, aby złodzieje ich dalej okradali, byle mieli co chlać, gdzie zatańczyć, zrobić seks i mieć święty spokój ... Żryjcie i chlejcie sobie dalej - przez was Polska zginie !


  11. TAK - ULTIMA THULE to ZBAWIENIE LUDZKOŚCI i OBJAWIENIE na miarę epok geologicznych !!!

  I powiem ci coś - po to tutaj zstąpiłem, aby wyleczyć takich jak ty z choroby socjalizmu/keynesizmu/kretynizmu ...

  AMEN !!!
 • @liberalkonserwatywny 12:36:37
  Dziękuje za pozdrowienia, ale niestety odzyskanie wolności nie jest możliwe patrząc na teksty tej strony i wielu innych tej platformy blogowej, po prostu komuniści do spółki z Adolfem zbyt sumiennie odwalili swoją prace.
 • @maro 12:09:55
  A dlaczego to JA mam mieć dla nich pracę ? Niech zaoferują swoje głowy i ręce innym obywatelom, niech zrobią coś, czego społeczeństwo od nich oczekuje - to zarobią pieniądze i będą mieli pracę.

  Nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby obciążać resztę społeczeństwa za swój los ?
 • @romeq 12:24:41
  Romeq z checią kupiłbym taką wyspę
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/w_detroit_powstanie_wyspa_wolnosci/71292
  ale u nas jeszcze żądzą popłuczyny po PRL-u ( nowi klawisze rosną) więc nie mamy tyle wolności żeby się ogrodzić i wymiksować z dobrodziejstw tego PRL-u BIS . Tak przy okazji taka jest różnica między czerwoną bandą a wolnościowcami. Mi by nie przeszkadzało gdyby p.e.1984 z kolegami ogrodził się i dla chętnych stosował wszystkie pomysły trzech wieszczy, poczynając od Marksa, byle by mi nie kazał za to płacić.
 • @mnich zarazy 07:01:48
  "Co do JKMa i jego popleczników? Uważam ich za WROGÓW Polski! Tym gorszych, że w maskach wolnościowców! Wszędzie gdzie wejdą (czego dobrym przykładem jest NE) dochodzi do kłótni i obrzucania się wyzwiskami! Wszędzie gdzie się pojawią jakakolwiek szersza współpraca NIE JEST MOŻLIWA!"

  Oj, durny Ty, durny i nawet nie zadaniowany.
 • @Ultima Thule 12:50:54
  Widzisz i dlatego tacy jak ty powinni być z dala od polityki i bez wpływu na nią.Bo polityka to działalność państwa we wszystkich aspektach zmierzająca do dobrobytu,rozwoju i suwerenności w imię dobra wszystkich obywateli a nie tylko grupki egoistycznych cwaniaków takich jak ty.Mówię ci spójrz na Niemcy.Ale widzę,że ty lubisz Tuskowy model-zniszczyć,po trupach byle osiągnąć ten jeden wymarzony osobisty cel.
 • @Ultima Thule 12:01:52
  ""Zgadzam się z p.e.1984.Kluczowe gałęzie gospodarki muszą pozostać własnością państwa i objęte muszą być kilku letnim planowaniem."

  Tak już było w PRL ..."

  W PRL było co innego. W PRL Była Komisja Planowania przy Radzie Ministrów. To było superministerstwo od gospodarki (jak pamiętam zatrudniające kilkanaście tysięcy ludzi). To był urzędniczy kolos, który próbował szczegółowo kierować wszystkim co działo się w polskiej gospodarce. A więc co dany zakład (nawet bardzo mały, gdzieś na prowincji) dokładnie ma produkować i ile, i ile ma zużyć stali, energii, cementu, śrubek, wytłoczek z PCW, itd. Do tego ile ma zatrudniać ludzi i na jakich stanowiskach, i ile mają zarabiać. I do tego jakie mają być ceny. I jeszcze wiele innych kwestii. Także ustalali wskaźniki, powiedzmy dla huty 3,5 tony stali na jednego zatrudnionego. Ilość wskaźników dochodziła nawet do setki, bywały sprzeczne. To był cały nieprawdopodobny świat, to był ten realny socjalizm.
  Zwykłym oszustwem jest więc porównywanie gospodarki rynkowej z interwencją państwa do tamtego socjalizmu. Bo tutaj jednak odgórnie nikt nie określa ile ma być w firmie sprzątaczek, a ile kierowców, a ilu majstrów, i ile mają zarobić (nikt nawet nie określa tego ... w przedsiębiorstwach państwowych, tak naprawdę one też działają na rynku i rynkowo). I nikt nie daje z góry nakazów w tysiącach różnych spraw szczegółowych. To załatwia sam biznes, a że państwo (czyli w teorii moja reprezentacja) interesuje się czy ten biznes nie upada, albo czy nie robi szkód w otoczeniu, to jego dobre prawo i obowiązek.
 • @vortex 12:41:33
  To było tak pod koniec, gdy cwane żydy wytłumaczyły szlachcie, że wolność, wolność, tylko wolność, a reszta to bzdet. Dzięki temu mogli Polaków rabować bez litości i mnożyć się w tempie nadzwyczajnym. Aż wszystko upadło.

  Bardzo upraszczasz,tyś lat historii Polski zniszczyli żydzi .Można się z tym zgodzić ,że dziś udało im się w końcu wynarodowić Polaków co widać nawet po twoich wpisach niby wydaje się Tobie ,że działasz dla dobra Polski popierając nie tyle żydów co szabas gojów,należ tu wspomnieć śp.Lecha Kaczyńskie który oficjalnie wyraził zadowolenie z powstania żydowskiej loży -przymierza .
  Pozdrawiam Polaków nie zrusyfikowanych.
 • @liberalkonserwatywny 12:36:37
  "Pozdrawiam nie zrusyfikowanych Polaków"

  Dziękuję za pozdrowienie i ślę szczere Szczęść Boże Polakowi i Sarmacie.

  P.S. Pańskie komentarze są jednymi z najciekawszych i najcelniejszych. Idą łeb-w-łeb z korwinistą.
 • @panMarek 13:20:30
  No pewnie, tylko nie udało im się wyjaśnić gdzie i kiedy taki idealny wolnorynkowy system istniał i jakie przyniósł efekty? Tym się nie interesują.
  A ja dawno sporo o tych sprawach czytałem, ale coś pamiętam jeszcze. Dla przykładu pamiętam, że USA dopiero z początkiem XX wieku zaczęły akcję znoszenia ceł zaporowych, oczywiście naciskając inne kraje aby w rewanżu robiły to samo. Ich firmy były już wtedy tak silne, że spokojne mogli założyć że wygrają. Sentymentów żadnych nie było, wolorynkowymi banialukami nikt się nie przejmował, była zimna kalkulacja, i dorabiana do niej na bieżąco ideologia.
  Tak było zawsze i w każdym temacie w krajach, które obecnie są bogate. W każdym, jak uznali że nowoczesna gospodarka potrzebuje ludzi z kwalifikacjami, to rozbudowywali system państwowego szkolnictwa. A że niezgodne z jakimś liberalnym zabobonem, a co to kogo obchodzi? Pragmatyczny wybór.
  Dzisiaj zresztą robią to samo, tacy Francuzi czy Niemcy podparli niedawno swoje stocznie na różne sposoby, a teraz już ten biznes znów się sam kręci, a my mamy wielkie .... .
 • nie mogę się zgodzić z naturalną domiacją korporacji
  Gdyby korporacje działały na jednolitych zasadach z innymi firmami musiały by upaść. To zwolnienia podatkowe , dotacje , pisane pod lobbystów stawiają je w uprzywilejowanej pozycji nad innymi firmami. Istnienie korporacji jest ekonomicznie nieuzasadnione bo koszty korporacyjne przekraczają zyski wynikające z synergii.
 • @mąż stana 02:30:55
  "kolo" to jakaś kategoria ekonomiczna?
 • @Faber 06:56:30
  Ja mówię tylko, że JKM IDZIE ZA DALEKO w ograniczaniu roli państwa.
 • @konrado 13:41:07
  masz rację ! Korporacje to jak duże socjalistyczne firmy ...
 • @mnich zarazy 07:01:48
  Mnie się ta akcja bardzo podoba, nie miałbym nic przeciw znacznie ostrzejszej.

  PiS może być przeciw tylko merytorycznie, bez przejmowania języka i sposobu myślenia z GW. Zresztą np Błaszczak nie był przeciw.

  Prędzej młodzi ten kraj zmienią, jak np Estonię, niż starzy. Nie są ci młodzi bez wad, krety też pewnie tam są.

  Ja lubię ostre dyskusje.
 • @konserwatystka 09:19:15
  Bardzo sprawna dezinformacja, z happeningu zrobić atak bojówki sam to tak odebrałem znając tylko relację kolegi. Narodowcy zbyt wolno reagują na takie dezy.
 • @p.e.1984 09:45:17
  "Ruchy narodowe są z definicji antyliberalne, antylibertariańskie i antylibertyńskie" Nie są antylibertariańskie. Czytając tych którzy wprowadzali realnie libertariańskie reformy w różnych krajach - zawsze to byli mniej lub bardziej narodowcy, równolegle też wzmacniali państwo. Tylko oni osiągnęli sukcesy.

  Przykłady:

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/88262,makau-to-kasyno-kambodza-to-szwalnia-ue-to
 • @prolet 09:59:16
  Tak ten eksperyment ralnie wygląda.

  "Dawno ,dawno temu, na początku indyjskiej transformacji rzutki biznesmen zaproponował partnerstwo publicznoprawne. Znaczy, ona wybuduje za cudze pieniądze prywatne miasto a państwo zapewni infrastrukturę. Wybrano teren bezwartościowy rolniczo, co oczywiście przekładało się na cenę ziemi, za to w pobliżu lotniska międzynarodowego.
  Na początku biznes kręci się kiepsko, infrastruktury nie ma do czego budować. Mija kilka lat zmieniają się decydenci. Biznes zaczyna się kręcić, ale nowi biurokraci nie czują się związani zobowiązaniami poprzedników, prawdopodobnie nie są odpowiednio „zmotywowani”.
  Miasto zaczyna rozwijać się na dziko. Poszczególne parcele są sprzedawane kolejnym inwestorom zagranicznym którzy, budują fantazyjne ostoje nowoczesności.

  "Bez kanalizacji, wodociągów, dróg, z sypiącą się energetyką.

  Wielkie korporacje międzynarodowe wolą polegać na niewydolnych elektrowniach Indii i swoich agregatach diesla, niż zrzucić się elektrownię która za stosunkowo niewielkie pieniądze zapewniła by miastu bezpieczeństwo energetyczne.
  Problem braku wodociągów, rozwiązywany jest przy pomocy rabunkowej gospodarki dzikimi studniami głębinowymi i nosiwodów w slamsach.
  Problem śmieci rozwiązywany jest w niezwykle skuteczny sposób porzuca się się je przy drogach."
  http://www.facebook.com/LegionSwExpedyta?filter=2
  http://www.nytimes.com/2011/06/09/world/asia/09gurgaon.html?pagewanted=all&_r=0
  http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-india-19044076
  http://www.guardian.co.uk/world/2012/jun/05/urban-india-gurgaon-water-electricity
 • @Ku.Mal 10:12:11
  My już mamy za sobą przeszlo 20 lat bardzo szybkiego rozwoju (zielona wyspa), chyba Pan nie zuważył!
  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/36268,a-dlugi-rosly-rosly

  Rozwój był zerowany a nawet minusowany wzrosetm długu, więc realnie go nie było.


  Chętnie się dowiem, które to państwa w swoim rozwoju prześcignęły naszą "zieloną wyspę".

  Niema problemu:


  http://www.ekspedyt.org/r-zaleski/2013/02/06/1980_100-lat-za-murzynami.html

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/na-lotwie-wspolrzadza-narodowcy

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/panama-latynoski-singapur-my

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/mongol-potrafi

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/dlaczego-estonii-sie-udalo

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/tallin-%E2%80%93-jedna-z-najbardziej-inteligentnych-spolecznosci-swiata

  http://romanzaleski.salon24.pl/220087,m-laar-na-premiera

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/singapur-%E2%80%93-express-z-trzeciego-do-pierwszego-swiata

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/jak-rosja-moglaby-zostac-gruzja-polska-tez

  http://niepoprawni.pl/blog/2334/wyborcza-pisze-o-gruzji-po-swojemu
 • @Ultima Thule 10:18:36
  Taka alternatywa to była 100 lat temu, czasy się zmieniły, inna epoka.
 • @prolet 10:27:09
  Albo niezbyt jasno napisałem tamtą i tę notkę albo ich nie zrozumiałeś.
 • @Leszy 10:53:30
  Mam wydania JKMa jeszcze z 2giego obiegu.
 • @vortex 12:41:33
  Co Ty za głupoty wypisujesz. Za Rzeczpospolitej Szlacheckiej Żyd nie śmiał pisnąć głośniej, co dopiero rad szlachcie udzielać. Gdy Żyd mijał na gościńcu herbowego to schodził w pola zakrywając ręką łeb, żeby nie oberwać.
  pozdrawiam
 • @vortex 10:58:03
  Na dodatek to nie jest żadne miasto-państwo, tylko coś, co działa wg indyjskiego prawa, w ramach ich systemu socjalnego itd.
 • @Brodzisław 11:37:15
  "JKM napisał pod jakimi warunkami przystąpi do "rozbijania" ruchu narodowego. I jaki jest tego cel - na pewno nie niszczenie go."

  Jak coś rozbijasz, to jak to robisz tak, żeby tego nie zniszczyć, bo tego to faktycznie nie rozumiem. Jakby logicznie sprzeczne.
 • @maro 11:42:46
  Jaki wolny rynek, toż to państwo mafijne.
 • @Ultima Thule 12:01:52
  Przed wojną było na to proste lekarstwo, ks za złodziejstwo urzędników.

  http://rzeczpospolita2.blogspot.co.uk/2011/08/kara-smierci-dla-urzednikow-od-1921.html
 • @Aureliusz 12:06:58
  Państwo jest też słabe gdy jest zbyt rozbudowane tak samo jak gdy jest za małe. Ja bym u nas zwolnił minimum 1/2 urzędników a reszcie podnósł płace z 2 razy.
 • .
  wez czlowieku przestan walic te nalewki za 5zl bo pierdolisz od rzeczy jak polamany
 • @R.Zaleski 14:50:45
  Rozumiem że chciałbyś podnieś sprawność skarbówki, wybacz jednak że mnie to nie napawa optymizmem. Państwo nie jest silne ilością urzędników ale zakresem wpływów, a może wszystko, już nie tylko zabiera dzieci i wsadza kogo zechce, ale nakazuje wspierać i wspiera dewiacje co jest wyznacznikiem upadku obyczajowości, obecne państwo nie ma granic co pokazuje opodatkowanie na poziomie od 50% do 80% kiedy to wiek temu sięgało często 5% a czasem 10%, jedyną grupą która z niego korzysta jest szeroka władza wraz z lobbystycznymi firmami, III RP jest słaba gospodarczo, politycznie i militarnie ale wewnętrznie ze swoją ludnością może zrobić WSZYSTKO. To przecież definicja potwora, Lewiatana.
 • @Robert.Grunholz 16:30:17
  No cóż ... teraz rozpoczniesz proces leczenia się z ANTY-MIKKIZMU ...
 • @Aureliusz 16:26:02
  Państwo jest słabe, bo obce siły są w nim silne, to o czym piszesz jest tego przejawem. Moja definicja III RP to "kondominium zarządzane poprzez lokalne mafie".

  Ale to do czasu.
 • @Robert.Grunholz 16:30:17
  Kolej to zaraz po kryzysie największy inwestor świata kupił za xx mld- Buffett, więc chyba perspektywy ma.
 • @Robert.Grunholz 17:00:40
  Zysk to miara przydatności dla społeczeństwa. Jeżeli jesteś przeciwko zyskowi, to jesteś również przeciwko działaniom korzystnym dla społeczeństwa ...
 • @ratus 14:33:15
  W I RP to oni mieli nawet własne sądownictwo, wg własnych praw.
 • @R.Zaleski 17:02:09
  Wszakże państwo to przerośnięta mafia, państwo jest słabe gospodarczo politycznie i militarnie ale wobec obywatela jest wszechmocne, oczywiście że tak, nie tylko zagraniczne ale i rodzima mafia ma wielkie wpływy, kto wie czy nie decydujący.
 • @Ultima Thule 16:47:24
  "Wsród PT Komentatorów były wątpliwości co do liczby ofiar różnych systemów socjalistycznych. W Kambodży - wiadomo: wymordowano 2/3 ludności, czyli dr Pol-pot był juz na 2/3 drogi do Komunizmu Idealnego" JKM niedawno napisał

  Czy to jest antymikkizm jeśli napiszę, że w rzeczywistości max 1/4 ludności i że na ponad 100 komentujących tę notkę nikt nie zwrócił na to uwagi?
 • @Aureliusz 17:20:12
  Państwo od początku naszej historii było środkiem przeciw staniu się niewolnikiem obcych i zabezpieczeniem naszego "stylu życia", jak mawiają w USA.
 • R.Zaleski 22.02.2013 13:54:02
  osobiście mi też się akcja podobała. Gdybym jednak był liderem aspirującej do władzy partii to oficjalnie bym jej nie poprał. Wizerunek też jest ważny.

  Tak samo ostre dyskusje mogą się odbywać na takich forach jak to. Ale już w debacie publicznej zrażają.

  Pozdrawiam
 • @mąż stana 17:18:37
  Na tym portalu.
 • Szanowni Oponęci
  Dziękuję wam za wasze odpowiedzi.

  Niestety będę trzymał się mojej wersji.

  Pozdrawiam
 • @R.Zaleski 17:17:01
  Ano mieli, tak jak mieszczanie i chłopi. Ale te prawa były mocno podrzędne wobec prawa RP, czyli stanowionego dla herbowych.
  pozdrawiam
 • @mnich zarazy 17:28:44
  Ja myślę, że teraz potrzeba nie takich co się z tą kastą rządzącą cackają.
 • @R.Zaleski 17:27:47
  Zgadza się! szkoda tylko że ostatnio stało się sposobem na zniewolenie całych mas ludzkich, głup, narodów czy jak wy to tam jeszcze nazywacie społeczeństw, po prostu ludzie nigdy nie byli tak obciążeni, przy tym zniewoleniu obca władza mogła by być prawdziwym wybawieniem (jeśli zajdzie do powiedzmy 5% podatku ogólnego)
 • @Robert.Grunholz 17:19:12
  dlaczego ty ciągle coś chcesz z ludźmi zrobić ???? Ja uważam, że od ludzie trzeba się ODPIERDOLIĆ !!!!!

  I to samo radzę tobie: ODPIERDOL SIĘ OD LUDZI !!!!!

  Niech każdy sobie żyje, jak chce !!!!

  Nie mogę tego pojąć: dlaczego ciągle ktoś coś wymyśla, jakieś chore przepisy na to, jak mają żyć inni ????

  Ja nie każe nikomu mieć zysków, zarabiać, ale też nie zazdroszczę komuś, kto to robi !!!!

  Niechżesz u DIABŁA JASNEGO ludzie zaczną o sobie decydować SAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jak ktoś jest młody, niech oszczędza na starość (ale DOBROWOLNIE !!!)

  Państwo niech zapewni co najwyżej pomoc społeczną dla biednych starców, którzy nie są w stanie sami pracować !!!

  Uważam, że jedną z najohydniejszych rzeczy jest to, że ze zbankrutowanego ZUS niektórzy ludzie biorą po parę tysięcy złotych emerytury !!!
 • @R.Zaleski 17:22:01
  jakie to ma znaczenie ? Czy wymordował 1/3 czy 1/4 ???? Sensem wypowiedzi JKM nie była LICZBA, tylko LIMES, czyli granice, do której zdąża komunizm. Tym limesem jest 100% wymordowanych ...
 • R.Zaleski 22.02.2013 17:33:09
  Tak ale to rola publicystów i Nas Wszystkich. Mamy prawo po imieniu nazywać patologie i kłamstwa nas otaczające.
 • @Robert.Grunholz 17:50:54
  w jakiej forsie ??? My nie mamy żadnej fory !!!
 • @Aureliusz 17:34:43
  Akurat dla biznesu nie jest najważniejsze czy to 5% czy 35%. Liczy się to w jakich warunkach przychodzi mu ten biznes prowadzić. Tzn prawo, infrastruktura, bezpieczeństwo itd.
 • @Ultima Thule 17:42:18
  To błąd na poziomie szkoły średniej, w co drugim wpisie jest taki kwiatek ostatnio.
 • @R.Zaleski 18:32:50
  A co to za różnica? dla przedsiębiorców czy pracowników najważniejsze jest czy mogą pracować i ile za to zapłacą, prawo w Polsce utrudnia tylko pracować tym co chcą, a daje zasiłki tym co nie pracują przy czym wymaga od tych co zdobędą pozwolenie horrendalnych charczy, na co? na kolejki w szpitalach i dziury w drodze, na spóźnione pociągi i armie biurw w urzędach, czyli na to czym państwo normalni się nie zajmuje, zaniedbując przy okazji armie i wymiar sprawiedliwości najgorszy jaki był w historii.
 • @R.Zaleski 18:36:39
  Tak było u nich zawsze, kiedyś dałem się nabrać. Bo oni zaczęli swoją ofensywę już w 80tym roku z Solidarnością. Pamiętam odwiedziłem siedzibę regionu S, a tam biblioteka, a w niej pisma liberałów. Byłem wstrząśnięty zupełnie nieprawdopodobnym złodziejstwem i marnotrawstwem administracji publicznej. Tak pisali że z 7 złotych podatków to jeden jest wydawany efektywnie, reszta jest kradziona i marnowana. Z czasem jednak poszerzałem swoją wiedzę i zorientowałem się że to jest 10-20%, czasem 30%. Tyle że biznes prywatny też nie jest idealny (o czym pisał choćby jego wybitny badacz i zwolennik F.P. Drucker), też potrafi marnować nieraz ogromne zasoby. Zresztą F.P.Drucker, człowiek o ogromnej wiedzy, inteligencji i dorobku, nigdy takich bzdur jak JKM nie opowiadał. Doskonale rozumiał że biznesy prywatne muszą działać w szerszym otoczeniu w zgodzie z nim, a nie przeciw, że to nie może być jakaś gangsterka-bandyterka. Musi być państwo, samorządy lokalne, związki zawodowe, i wiele różnych innych organizacji niekoniecznie nastawionych na maklsymalizxcję zysków. A biznes? Tylko jeden z elementów organizacji społecznej, bardzo ważny, ale tylko jeden.

  A tak przy okazji. Tutaj "korwinista" dał popis niekompetencji, niby zrobił fachową analizę ekonomiczną. Jak to u nich tylko niby, "czaro" go pięknie wypunktował w komentarzach.

  http://www.ekspedyt.org/korwinista/2013/02/22/5799_czego-sie-boja-socyalisci.html#comment-9666
 • @vortex 19:11:19
  Na temat F.P.Druckera.
  Krótka informacja po polsku.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_Drucker

  I obszerna po angielsku.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Drucker
 • poplatanie pojęć...
  Jeśli idea państwa minimum kojarzy sie komus z... komunizmem, to gratuluję dobrego poczucia humoru. Komunizm to państwo kontrolujące i planujące WSZYSTKO !! Błagam, trochę powagi...
 • @zły 20:03:35
  No właśnie. Na tym polega ta ich oszukańcza sztuczka. Na propozycję rozsądnego minimum ingerencji państwa ... ryczą KOMUNA, KOMUNA, BIĆ ZABIĆ. To co oni robią, to tak naprawdę zwykły psychiatryk. Zaśmiecają nam myślenie psychodellicznymi bredniami.
 • @vortex 19:11:19
  Druckner - czytałem coś o zarządzaniu

  "A biznes? Tylko jeden z elementów organizacji społecznej, bardzo ważny, ale tylko jeden. "
  Prawda.
  No i jaki - mamy sprzedać Lotos ruskiej mafii ?
 • @zły 20:03:35
  Czytać ze zrozumieniem, piszę o jednym teoretycznie cudownym leku na całe zło. Komuna - wystrzelać kapitalistów, JKM - ZLIKWIDOWAĆ URZĘDASÓW.
 • @vortex 19:11:19
  wskaż mi choć jedną organizację NIENASTAWIONĄ na MAKSYMALIZACJĘ ZYSKÓW ...
 • @Ultima Thule 21:06:18
  fabryka opon w Amiens w północnej Francji, istnieje by zapewnić prace robotnikom, wiele wskazuje na to że rząd będzie ją dotował, ( Goodyear chce się jej pozbyć )
 • @Aureliusz 21:34:51
  Jeśli to prawda, to jej dni są policzone.
  pozdrawiam
 • @Aureliusz 21:34:51
  fabryka opon istnieje aby PRODUKOWAĆ OPONY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  I jeżeli dałoby się produkować ABSOLUTNIE bez pracowników, to NALEŻAŁOBY TAK ZROBIĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A ty ja k byś postąpił jako władca kraju, gdyby u ciebie ktoś chciał uruchomić taką fabrykę, to byś go wpuścił, czy pogonił kijami i psami poszczuł ?
 • @Ultima Thule 21:06:18
  "wskaż mi choć jedną organizację NIENASTAWIONĄ na MAKSYMALIZACJĘ ZYSKÓW ..."

  Nie bądź śmieszny. Moja spółdzielnia mieszkaniowa, Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, ona jest jak zawsze inicjatywą społeczną, i nie jest nastawiona na zysk. Ona zapewnia w marę dobre warunki zamieszkania za niedużą cenę. Fiki-miki przewałki typowe dla deweloperów nie przechodzą, bo jest rada nadzorcza złożona ze społeczników, co nie pozwalają na takie akcje, bo są k... uczciwi ludzie - jakie to proste, uczciwi.
  A ja mam dobry punkt obserwacji tutaj. Teraz dziesiątki młodych ludzi tutaj kupują mieszkania (na moim osiedlu), bo komfort niezły, ceny niewysokie, a żadne kombinacje nie wchodzę w grę. Cenią sobie stabilność i ... normalność. Bo nikt nie myśli powierzać swojej przyszłości jakiemuś deweloperowi, który może coś sobie wymyślić żeby kasy nabić, i zrobić ludzi w bambuko, na bruk wywalić. Mam wrażenie że to moje osiedle zrobiło się jakieś kultowe, kolejni młodzi chyba ściągają kolegów i koleżanki, bo jest fajnie i stabilnie.
 • @vortex 22:41:21
  Może zaraz na bruk nie wywali, ale oni mają takie różne biznesowe pomysły, jak ludzi orżnąć. A budują często mieszkania podłe, niskiej jakości, i za wysoką cenę cisną je frajerom. Zazwyczaj powierzchnia zieleni na ich osiedlach to 1m2 na mieszkanie, tacy cwani. A u nas jest pięknie i przestronnie.
 • @vortex 22:48:15
  A jak wygląda szalejąca deweloperka, to tutaj znakomity przykład, niecały kilometr od mojego osiedla. Zbudowali bardzo gęsto bloki tuż obok ruchliwej drogi (idącej 10 metrów nad ziemią na nasypie, hałas straszny) i tuż obok linii kolejowej, też hałas. I już od trzech lat szukają frajerów, co to kupią (to ta znakomita efektywność biznesu prywatnego).
  To się tylko nadaje na więzienie, pewnie w końcu zarząd więziennictwa to wykupi. Ale cwaniaczki dostali na to kredyt z banku. Bank se wbił straty w koszty, my za to płacimy, za cwaniactwo paru misiów i ich koszmarną głupotę.

  Tutaj linki, polecam, tylko kupować i ... płakać.

  http://www.osiedleksiazece.pl/

  http://www.osiedleksiazece.pl/pl/wirtualna-mapa.htm
 • @vortex 23:05:26
  To znakomity przykład absolutnie pewnej efektywności sektora prywatnego biznesu, jak to kiedyś mój kumpel mówił - zajebali jak łysy o beton.
 • @maro 13:17:33
  ...doczytałem komentarze do Szanownego Pana i dopiero teraz "wybuchłem";
  cytat z Sz.P wypowiedzi
  "Widzisz i dlatego tacy jak ty powinni być z dala od polityki i bez wpływu na nią.....Mówię ci spójrz na Niemcy.Ale widzę,że ty lubisz Tuskowy model-zniszczyć,po trupach byle osiągnąć ten jeden wymarzony osobisty cel."

  ....akurat Towarzysz Tusk, tak mocno liże dupę Niemiecom, że już nawet Übermensch-a boli odbyt......
 • @vortex 22:48:15
  Szanowny Panie
  Czy byłby Pan tak miły i podzielił się ze mną wiedzą, ile członek (za przeproszeniem) wspomnianej przez Pana spółdzielni, płaci miesięcznie czynszu, nie związanego z kosztami CW,CO,wywóz śmieci? Jakie są koszty obsługi administracji spółdzielni, czy "Spółdzielnia" zajmuje się "działalnością kulturalną" (grupy taneczne,teatralne, dofinasowania kawiarni etc. etc.) ?
  Jaki jest łączny metraż zasobów "Spółdzielni" i ilu liczy członków ?

  Pozdrawiam
 • @seedam 01:21:31
  ...gdyby Pan był tak miły i poinformował mnie ile członków liczy Zarząd oraz ile osób jest zatrudnionych w Katowickie Spółdzielni Mieszkaniowej(łącznie z "umowami śmieciowymi"), byłbym niewypowiedzianie wdzięczny.
 • @vortex 22:41:21
  no i MYLISZ SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Otóż wasza organizacja jest JAK NAJBARDZIEJ nastawiona na maksymalizację zysku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Zyskiem w waszym przypadku jest KORZYŚĆ CZŁONKÓW SPÓŁDZIELNI !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ponieważ udało wam się tą korzyść maksymalizować bardziej, niż gdzie indziej, to ludzie walą do was drzwiami i oknami !!!!!!

  Zauważ, że w spółdzielni mieszkaniowej członkowie są WŁAŚCICIELAMI (coś w rodzaju AKCJONARIUSZA spółki akcyjnej).

  Pracownicy spółdzielni to odpowiednik robotników w firmie.

  Tak więc ty się cieszysz, że WŁAŚCICIELOM udało się MAKSYMALIZOWAĆ ZYSK kosztem pracowników ii jeszcze się cieszysz jak głupi, że to jest dowód na "brak maksymalizacji zysku" !!!!!!!

  Co więcej !!!!!

  Dobijasz się jeszcze argumentem, że inni potencjalni właściciele "pchają się drzwiami i oknami", żeby stać się współwłaścicielami tej spółki i móc tak samo uczestniczyć w MAKSYMALIZACJI ZYSKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  JASNE !!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????
 • polecam mój komentarz
  http://netsociety.nowyekran.pl/post/88481,podaj-dalej
 • Pan Janusz Korwin-Mikke
  zrobił dla upowszechniania wolnego rynku i kapitalizmu w Polsce więcej niż ktokolwiek inny.
  Taka jest prawda bez względu ile różne wawry na nią naplują,

  Laudetur Iesus Christus et Maria semper Virgo
 • prosba o kontakt KORWIN MIKE TO MENDA ŻYDOWSKA I DOSTANIE PO RYJU
  Chciałbym podziękować organizatorom akcji na UW.Jestem z was dumny że bronicie Polski przed taką zarazą jak Magdalena Sroda. Ja podałem do prokuratury tygodnik Fakty I Mity za podżeganie do zbrodni na tle religijnym.Proszę o kontakt z organizatorami happenigu na UW. Stowarzyszenie Demokracja USA zdecydowało aby zwrócić wam pieniądze za mandaty które na was nałożono.Dziękujemy że bronicie Honoru Narodu .Pozdrawiamy was serdecznie z Nowego Jorku za stowarzyszenie za ca prezesa Stefan Dembowski stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com Ps. już od 10 lat piszę i przekonuję Polaków będąc w Polsce aby ni pozwalali opluwać się bezkarnie .
 • @amadeusz2006 14:32:23
  Pożyteczna inwestycja. Pozdrawiam
 • @Robert.Grunholz 17:50:54
  ... obce wplywy - truc i szpiegowac ...

  Rany Boskie. A kto ci kaze jesc niezdrowe jedzenie ? A od przeciwdzialaniu szpegiostwu wymyslono juz danwo temu cos co nazywa sie 'wywiad'.


  Roznica w waszym pojmowaniu swiata (narodowym socjalistow) jest fundamentalna odmienna od naszej (liberalow). Dla nasz najwyzszym dobrem jest czlowiek, wolny od nakazow i kreujacy swoj wlasny los. Dla was najwaniejsza jest idea marksistowsko-leninowska, nawet jezeli ubrana w bialo-czerwone barwy, z psalmamai koscielnymi w tle (nie zebym mial cos przeciwko tym barwom i religii).

  Oddajcie wreszcie ludziom wolnosc !!!!
 • @vortex 22:41:21
  "wskaż mi choć jedną organizację NIENASTAWIONĄ na MAKSYMALIZACJĘ ZYSKÓW ..."

  Nie bądź śmieszny. Moja spółdzielnia mieszkaniowa, Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, ona jest jak zawsze inicjatywą społeczną, i nie jest nastawiona na zysk. Ona zapewnia w marę dobre warunki zamieszkania za niedużą cenę. Fiki-miki przewałki typowe dla deweloperów nie przechodzą, bo jest rada nadzorcza złożona ze społeczników, co nie pozwalają na takie akcje, bo są k... uczciwi ludzie - jakie to proste, uczciwi.

  No wlasnie. Panstwo nie kaze im dzialac tak, a nie inaczej, ludzie podejmuja wlasne decyzje i kieruja swoim losem. Przyklad spoldzielni obrazuje jak dziala spoleczenstwo obywatelskie, jak dziala wolny rynek.
 • @amadeusz2006 14:32:23
  Łamiesz głąbie prawo, finansując czyjś mandat. Zyska fiskus, który otrzyma opłatę dwa razy: za zasądzoną kwotę i przepadek nielegalnej darowizny. Środziny dość nie trawię, ale głupota nazisty poraża....
 • @amadeusz2006 14:32:23
  Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu.
  Ewangelia św. Mateusza 6, 3–4.
 • @amadeusz2006 14:32:23
  ..chyba, że robisz sobie PR...
 • @amadeusz2006 14:32:23
  ...aaa i jeszcze zwrot "polskie obozy koncentracyjne" pojawia się często, w prasie amerykańskiej. Ile spraw założyłeś wydawcom w USA, ile wygrałeś, ile potrzebujesz kasy, coby lepiej bronić "opluwanych bezkarnie" ?
  "Honor Narodu" to tak mgliste określenie, że nie jestem pewien , czy przypadkiem "honorowo-narodowy" Gomułka nie był przyczyną Sz.P emigracji...?
 • @maro 11:42:46
  Wolny rynek tzn. działalność bez ograniczeń. Albo mamy ograniczenia albo nie. Zabawne jest twierdzenie o wolnym rynku w Polsce po roku 1989. Istotnie jeszcze w roku 1989 i 1990 tak. Proszę podać chociaż jedną formę działalności gospodarczej, której państwo nie reguluje?
 • @maro 11:54:59
  No to mammy dziś kluczowe gałęzie w łapach reżimy II RP oraz służb których "nie ma". I jak na tym wychodzimy?
 • @Aureliusz 21:34:51
  A ja naiwnie sądziłem, że celem fabryki opon jest ... produkcja opon ;-) I że w tym celu zatrudnia się ludzi.
 • @Brodzisław 21:37:34
  Prostytucja
 • @moher 07:19:23
  Ale jeżeli dyskusja jest na temat ZDANIA, które powiedział JKM, a nie na temat JKM, to dlaczego ZAPRZECZASZ zdaniu wypowiedzianemu przez JKM ???

  Czy ty jesteś NORMALNY PSYCHICZNIE !?
 • @seedam 18:36:19 nIC NIE ZROZUMIAŁES GŁUPOLU
  nIC NATO NIE PORADZĘ ŻE NIE MYSLISZ LOGICZNIE.TAK WIDOCZNIE MASZ JU OD URODZENIA.sTEFAN dEMBOWSKI nOWY yORK STOWARZYSZENIEDEMOKRACJAUSA@YAHOO.COM
 • @seedam 18:44:59 pRZESTAŃ PIEPRZYC FARMAZONY
  TO NIE TWOJA BROSZKA JAK JA WYDAJE MOJE PIENIĄDZE TY POKAZ ILE WYDAŁES NA POLSKĘ sTEFAN dEMBOWSKI nOWY yORK STOWARZYSZENIEDEMOKRACJAUSA@YAHOO.COM
 • @seedam 18:46:12 GŁĄBIE CO JA ROBIE TO MOJASPRAWA
  TY I TAK TEGONIE ZROZUMIESZ BO JESTES NA TO ZAGŁUPI ZNOWU PÓJDZIESZ I ZAGŁOSUJESZ NA POPIS
  STEFAN DEMBOWSKI NOWY YORK STOWARZYSZENIE DEMOKRACJAUSASTOWARZYSZENIEDEMOKRACJAUSA@YAHOO.COM
 • @seedam 19:01:41JAK NIE JESTES PEWIEN TO NIE OPLUWAJ
  TY NAWET NIE JESTES PEWIEN CZY CHCESZ WOLNEJ POLSKI STEFAN DEMBOWSKI STOWARZYSZENIE DEMOKRACJA USA NOWY YORK stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @amadeusz2006 12:05:19
  Przeczytaj głąbie mój komentarz jeszcze raz i podziękuj za dobrą radę. Nie musisz mnie chamie całować po rękach, wystarczy , że pocałujesz mnie w dupę. Demokrato z koziej dupy.
 • @prolet 09:59:16
  Ten link o Indiach:http://www.wykop.pl/ramka/790637/wyspa-wolnego-rynku-w-indiach/ no rewelacyjny
  pozdrawiam
 • Prosze o źródło tej wypowiedzi!
  >"JKM zapowiedział, że rozbije RN"

  Czy moglby pan wskazac źródło i pełny tekst tej wypowiedzi?
 • @Almanzor 16:15:17
  w jednym z ostatnich "NCz!". Ale nie chodziło o likwidację RN w wypowiedzi JKM, tylko o dwa nurty, narodowo-socjalistyczny i narodowo-konserwatywny. JKM, w intencji swej wypowiedzi z RN chce wyprowadzić konserwatystów jako przeciwwagę, czyli rozbić na dwie frakcje narodowe, a nie zlikwidować RN.
  Do reszty komentujących oraz autora. Odnoszę wrażenie, że NE jest ostatnio miejscem skłócania prawicowców, takie nagonki na JKM, który czasem pierniczy jak potłuczony, ale tylko czasem,tak powiedzmy w 5%, niczemu nie służą. Pokłóćmy się, poróżnijmy, a banda czworga et consortes niech dalej kręcą lody na nasz koszt.
  Wykorzystajmy to, że KaNaPa ma struktury, rozbijmy ten chlew najpierw, potem przyjdzie czas na spory. Teraz potrzeba nam jedności do ch.. pelikana.
 • @dblada 20:42:33
  RACJA !!!

  Niestety większość ludzi jest przeciwko JKM nie z powodów merforucznych, lecz emocjonalnych ...
 • @dblada 20:42:33
  W ostatnim NCz w rozmowie z dr Sommerem JKM nie dystansuje się od polskiego nacjonalizmu (wolę ten rzeczownik niż przymiotnik "narodowy", który kojarzy się z partyjniactwem)

  Ostatnio sporo czytałem publikacji polskich działaczy nacjonalistycznych z czasu II Wojny. Jest tam skakanie do gardeł kolegów przez jakiegoś frustrata nieudacznika, ale można znaleźć mądre wypowiedzi pasujące do naszych czasów.
  -Najpierw należy pobić wroga - dyskusje polityczne zostawiając na potem. A z dyskusji politycznych ma wyniknąć dźwignięcie Polaków do poziomu materialnego i umysłowego Francuzów czy Niemców.
  Obecnie dystans materialny średniego Polaka do średniego Niemca jest nie mniejszy niż był w 1939 - strategia nacjonalistów sprzed 70 lat pozostaje aktualna.
 • @mnich zarazy 07:03:38
  Bardzo trafne spostrzeżenia i równie trafne wnioski.
  pozdrawiam
 • @korwinista 09:33:48
  korwinisto, kiedy wreszcie zrozumiesz że JKM to człowiek bolszewickiego układu od poczatku do końca! To kremlowszczyk który po 1989 otrzmał zadanie ogłupianie takich jak Ty i robi to niestety z powodzeniem nieźle z tego odgłupiania żyjąc...Jesli JKM to taki super mózg, to dlaczego nie jest wybitnym biznesmenem? Jesli ma takie świetne pomysły wolnorynkowe to dlaczego po ponad 20 latach nie słyszę o jego imperium biznesowym w którym by zatrudniał tysiące Polaków? Po prostu pajac na usługach Moskwy i za jej pieniądze, ot i wszystko.
 • @antysowiet 09:18:06
  Czy gdy wysokiej klasy specjalista od fizjologii mięśni i stawów będzie mówił, jaki powinien być proces treningowy, aby zawodnik biegał jak najszybciej na 100 m, to czy ty temu specjaliście zarzucisz, że "opowiada bzdury, bo gdyby było tak, jak mówi, to powinien być najlepszy na świecie w biegach" ?

  Czy jeżeli Hitler powie, że "2+2=4", to ty powiesz, że "to nieprawda, bo Hitler mordował ludzi" ???


  Idea Wolnego Rynku nie polega na tym, że dzięki niej stajesz się bogaty, tylko że dzięki niej NIKT CIĘ NIE OKRADA, ani ty NIE OKRADASZ INNYCH ...

  Jak widzisz, Wolny Rynek nie epatuje ludzi "sławą i bogactwem" (czego ty najwyraźniej oczekujesz od systemu społeczno-politycznego). Wolny Rynek pokazuje jedynie ZASADĘ, w której jeden człowiek nie może krzywdzić drugiego ...

  Przykład:

  jeżeli nie chcesz pracować za płacę mniejszą, niż "minimalna", to NIE PRACUJ !!!

  Ale nie zabraniaj tego innym !!!!

  Pozwól, że każdy człowiek SAM zdecyduje o tym, co dla niego jest dobre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Inne -izmy wg Żołnowskiego
  Jakie są mniej rozpoznane rodzaje współczesnego terroryzmu i "kolorowej bez-alternatywy", wszystkich tych -izmów i -tyzmów:

  - PZPR - Polskie Zjednoczenie Przyjaciół Rarytasów -to wielokulturowa, medialna, populistyczna i kosmopolityczna (anty)partia, łącząca wszystkich Polaków w konsumpcji,

  - PZPR jest medialnym, telewizyjnym obliczem szerszego nurtu, a mianowicie "prokulinaryzmu lekko-bytnego", ruchu jak najbardziej "apolitycznego",

  - celebrytyzm skretyniały - sam nie wiem dokładnie, czym jest, gdyż śledzenie poczynań polskich celebrytów doprowadziło mnie już do skretynienia,

  - efemeryczność telewizyjnych Mam-Talentów (co dzieje się z bohaterami "Mam Talnet" i "Tylko Muzyka" tuż po pięciu minutach sławy? - nie wiem; trzeba o to spytać prawdziwe sławy: Kubę Powiatowego oraz inne osoby, którym Mam-Talento-Mania na prawdę i tylko im służy),

  - atomizm problemo-holików indywidualnych, atomizm samotników z problemami - no cóż, jest to przejaw "solidaryzmu" społecznego (w fazie finalnej) i zajadłej, bezinteresownej "życzliwości" dobro-sąsiedzkiej,

  - Breivikizm opiekuńczy - jest czymś, co nazywam próbą sprawowania opieki nad zagubionym społeczeństwem przez fanatycznego, bezsilnego, samotnego mściciela; w Polsce jego odmianę stanowi Brunonizm u-Karany,

  - multicasting nieprofesjonalny (i nie chodzi tu o wcale o spór o koncesję dla Telewizji Trwam) - cytując R. Kapuścińskiego - "Internet to początki świata, w którym literatura znajdzie się w rękach amatorów. Każdy bowiem będzie mógł pisać i prezentować swoją twórczość"; chodzi tu jednak nie tylko o literaturę, lecz o wszelkie przejawy twórczości artystycznej, publicystycznej czy literackiej, o przejaw twórczości w ramach zawodów niekoncesjowanych,

  - imperializm kulturowy w wydaniu Hollywood (lepszy amerykański film niż polski, lepszy amerykański kompozytor czy aktor niż artysta z Polski, lepsza tamtejsza mentalność i kultura niż nasza własna, rodzima); tymczasem coraz trudniej przychodzi mi utożsamianie się z filmowymi, amerykańskimi bohaterami i ich, że tak się wyrażę, "problemami" oraz przejawami ich osobistej "kultury",

  - terroryzm automobilowy (samochód zajmuje określoną przestrzeń, hałasuje, wydziela spaliny, przyczynia się do wypadków z jego udziałem, infrastruktura samochodowa zajmuje i "upiększa" krajobraz, a jak wiadomo samochody są wszechobecne),

  - terror ciszy! - nie!, żartowałem; chodzi o inny terror, terror hałasu (wszechobecny hałas i odgłosy cywilizacji), który często urasta do rangi terroryzmu międzysąsiedzkiego (liczne kosiarki do przycinania trawnika bywają tutaj niezwykle pomocne i, generując hałas, wzmacniają niekiedy międzysąsiedzkie relacje, relacje - dodajmy - wrogości),

  - hipermarketyzm estetyczny, który z estetyzmem i poczuciem piękna nic wspólnego nie ma (hipermarkety ogołacają Polaków i z miejsc pracy, i z kasy, która wędruje wartkim strumieniem poza granice RP),

  - terror zw. z wolnym rynkiem (polega to na tym, że kraj biedny "handluje" z krajem bogatym, a biedny Kowalski z Jeronimo Martins'em i jemu podobnymi potentatami - słowem: wolny handel niewolników z ich własnym, osobistym panem, handel bezwolnych biedaków, którzy wyprzedają wszystko to, co sami mają - rym niezamierzony - i tanią siłę roboczą, i swoją duszę i także wolność),

  - terror kafiryzacji i pauperyzacji Polaka (Polak jako kafir jest obywatelem II kat. we własnym kraju i we "własnej" unii, UE); i po co to było naśmiewać się z "Murzynka Bambo" w podstawówce?, no po co?,

  - terror polit-poprawności (zw. z jedną słuszną religią - multikulti), terror nietolerowania nietolerancji (TNN),

  - terroryzm gości względem gospodarzy powiązany z brakiem międzysąsiedzkiego dialogu i brakiem woli asymilacji "obcych" ze "swoimi" (czyli: kto kogo polską wódką - a jest taka? - nie poczęstuje),

  - anty-agraryzm i anty-zaściankowość, którym przeciwstawiane są hasła "kosmopolityzmu", "europeizmu", "społeczeństwa planetarnego" (nawiasem mówiąc nawet wyraz, który kojarzy się z handlem "ekonomia" oznacza coś, co ma zw. i z domem, i z krajem; oznacza mianowiecie z gr.: oikos - dom, nomos - prawo; a z języka jap.: keisei - rządzić krajem, zaimin - uratować naród); ważna to nauka, gdyż z japońskiego przyjdzie niebawem przyswoić sobie jeszcze jeden "obco-brzmiący" wyraz, a mianowicie seppuku,

  - terroryzm anty-klerykalny oraz nagonka na Polaka-chrześcijanina (kościół w III RP ma do odegrania podobną rolę, co w PRL-u - pod warunkiem, że nie straci wiernych); ja to wiem, Ty to wiesz i nawet Pan (Pan?) Palikot to wie,

  - terroryzm anty-rodzinny i anty-wspólnotowy (chodzi o to, aby rozbić rodzinę i zatomizować społeczeństwo, dokonać prywatyzacji problemów życiowych jednostki: niech sobie lepiej każdy rzepkę skrobie, bo jak wiadomo "w jedności i tylko w jedności siła", a siła, silny obywatel, silna klasa średnia, silna, zjednoczona inteligencja to wróg Eurokracji, europeizmu fanatyków i kolaborantów polsko-unijnych);

  - telewizyjna monodia akompaniowana - polega na tym, że każdy serwis informacyjny każdej niemal stacji nadaje dokładnie to samo (monodia), co konkurencja, tyle że z własnym odautorskim komentarzem (akompaniamentem); jest to więc monodia akompaniowana,

  - dominacja myśli i informacji centralnej i planetarnej nad informacją lokalną (tak, wszystko jest ważne, nawet przejęzyczenia i inne wpadki prezydenta Obamy, nawet zdrady i afery seksualne Clintona; wszystko, tylko nie to, co dotyka przeciętnego - przeciętnego? - Kowalskiego teraz, dziś i jutro, tj. sprawy lokalne i kwestie generalne, ważne dla wszystkich Polaków; media szukają sensacji, a Polacy w większości niestety na tej sensacji poprzestają).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej