Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

K. Morawiecki "Kpina"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Senat i jego prawnicy pilnie pracują nad zadanym przez Prezydenta projektem ustawy. Są spóźnieni 24 lata. Ustawa ma dać materialne zadośćuczynienie czynnym przeciwnikom komuny.

 Ilu ich było? Około 50 tysięcy.

Projekt przewiduje wsparcie jedynie dla tych, których dochody są nie większe niż 800 zł na miesiąc. Pomoc mają dostawać za pośrednictwem socjalu. Jeśli się tam zgłoszą i poproszą.

Tak senatorzy III RP honorują tych, którym zawdzięczają swe godności.

Roczny planowany koszt projektu to całe 25 mln zł. Na dofinansowanie koncertu Madonny na Stadionie Narodowym wyłożyliśmy z kasy społecznej 6 mln zł. III RP wycenia działalność ludzi, którym zawdzięcza swe istnienie, cztery razy wyżej od występu celebrytki.

Politycy lubią się powoływać na rynek. Mamy tu więc rynkową wycenę polskiej wolności.

Tymczasem na emerytury dla byłych esbeków wypłacamy rocznie ok. 1200 mln zł. I to po obniżce świadczeń, które pobierali przez 20 lat. Państwo dotknięte rynkowym kryzysem wypłaca 48 razy więcej (25 x 48 = 1200) obrońcom komuny niż zamierza płacić tym, którzy ją zwalczali.

Pociągnijmy dalej ten prosty rachunek. Za 25 mln zł zwycięska, pookrągłostołowa Polska każdemu z działających dla niej, ryzykującemu karierę zawodową, szczęście rodzinne, narażającemu się na więzienie i represje, każdemu takiemu „wariatowi”, który przecież na nic nie liczył, może dodać 40 zł miesięcznie. Po 25 latach. Dwie flaszki. Na zdrowie.

Kornel Morawiecki
 

PS.

Jako jednemu z tych 50 tys, po prostu brak mi słów.

KOMENTARZE

 • Zapraszam - w dwu odcinkach
  http://mikro-makro.nowyekran.net/post/94177,rzuca-ochlap-bojownikom-1

  http://mikro-makro.nowyekran.net/post/94733,rzuca-ochlap-bojownikom-2

  Adwokat Antoni Łepkowski na łamach "Gazety Polskiej" (24.04 b.r.) podaje, że najniższe emerytury esbeków to ok. 3000 zł. Ale jest też sporo najwyższych – ponad 9000 zł. Ci ostatni w ciągu roku biorą po 100 tys. zł. Adam Słomka w sądowej mowie procesowej o zadośćuczynienie wymienia 25 generałów WSI, którzy, już po obniżeniu im emerytur o 500 zł (co – nawiasem mówiąc – wszyscy ci zdrajcy Polski odczuli jak ukłucie komara), dostają po 10 tys. zł. Tylko oni wezmą 120 mln zł przez 40 lat (od 42 roku życia do – powiedzmy – 82; obecnie ZUS prognozuje od 65 lat przeciętny okres pobierania emerytury na ok. 212 miesięcy). Wypielęgnowani dranie żyją dłużej! A poza tym, jak mówi porzekadło: szatan nie nagli, by brać złego, bo ten i tak jego. Dla kogo więc to obecne państwo polskie jest szczodre? Szacuje się, że ok.100 tys. epoletowych i okołomundurowych polskojęzycznych sowieckich pachołków, bandytów, szubrawców i oprawców na narodzie pobiera rocznie kwoty idące w miliardy, a przez całe lata sumujące się w biliony. Policzmy: 100000 jurgieltników x 12 miesięcy x 3000 zł emerytury = 3600000000 zł (slownie: trzy miliardy sześćset milionów złotych) rocznie. Przez minione 24 lata zebrało się tego ponad 86,4 miliardów. Tu już zabrakło mi miejsc na zera na displeju kalkulatora. A proszę to jeszcze pomnożyć przez wychuchaną długowieczność tych politycznych gangsterów-cwaniaków, owe dwadzieścia lat życia ponad obecnie odchodzących na emeryturę w wieku 65 lat... Da to kolejną kwotę 72 miliardy złotych. Czyli razem ta okupacyjna swołocz w niby wolnej Polsce oskubałaby nas podatników na sumę ponad półtora biliona złotych. Tak, tak – 1 584 000 000 000 – czy ktoś rozumie w ogóle te liczby, kwoty, sumy!?  Oto Kornel Morawiecki ze Stowarzyszenia "Solidarność Walcząca" podaje swoją, moim zdaniem mocno zaniżoną, kalkulację: "Z naszych podatków rok w rok byłym esbekom wypłacamy ok. 1,2 miliarda złotych. Gdyby zmniejszyć im emerytury o 1 tysiąc złotych (do poziomu zbliżonego do aktualnej płacy minimalnej) kasa państwa zaoszczędziłaby ok. 500 milionów złotych."
 • Dlaczego?
  Dlatego że Madonna, jak i esbecy to po prostu Żydzi i Syjoniści.
 • Wolałbym aby Kornel Morawiecki nie reprezentował w tej sprawie także mnie.
  Jest dla mnie od niedawna osobą zupełnie niewiarygodną. A to z powodu lansowania tak dziwnej osoby jak Tomasz Sokolewicz. Sokolewicz nie tylko że buduje sobie kompletnie fikcyjną biografię wybitnego bojownika z komuną (wymyśla swój udział w zdarzeniach i organizacjach, gdzie go nikt nie widział), to seryjnie etykietkuje zasłużonych ludzi jako agentów. Typ bezczelny i prymitywny. Wszyscy go już od dawna unikają, poza ... Kornelem Morawieckim.
 • @vortex 07:57:58
  Jakoś Sokolewiczowi nikt z tych "zasłużonych" procesu nie wytoczył. Dlaczego?
 • @R.Zaleski 11:20:56
  Wiesz co, ja bym mu też chyba procesu nie wytaczał. Poszukaj po sieci na temat jego przeszłości i jego dziwnych wyczynów, i coś o jego specyficznym pisarstwie. To się odechciewa kontaktu z gościem. Pewnie jak by co do czego przyszło w sądzie, to by się zwyczajnie okazało że jest psychiczny.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej