Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
424 posty 2904 komentarze

Polska na 6 - tkę

R.Zaleski - Członek Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów.................. Jakość polityki = jakość życia

USA, UK, … zbombardują Syrię

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przyspieszy to upadek Assada.

 

Wygląda na to, że po 3 latach wojny w Syrii, która zrujnowała kraj, zmusiła miliony do emigracji, zabiła ponad 100 tys. ludzi, w większości cywilów, zdecydowano o wsparciu lotniczym dla rebeliantów. Dawno temu określona przez Obamę czerwona linia została przekroczona – użyto broni chemicznej. Przedtem robiono wielokrotnie, ale na małą skalę.

@polsishsoldier1 na Twitterze - moim zdaniem najlepszy polski spec od Syrii twierdzi, że są 3 możliwe warianty interwencji: 1. symboliczny tzn. parędziesiąt rakiet  2. 2-3 dniowy i zniszczenie Scudów, broni chemicznej (B2 i drony) 3. 2-3 tygodniowy - duża ilość samolotów, zniszczenie sił lotniczych Assada, i wyrzutni rakiet - jak się ruszy lotniskowiec De Gaulle z Tulonu, to mamy 3 ci wariant.

Powinno to przyspieszyć zakończenie wojny, upadek dyktatora, zmniejszyć ilość ofiar cywilnych, ginących teraz głównie pod bombami. Tylko  odejście Assada może umożliwić rozmowy pokojowe. Przy czym wydaje mi  się, że tak czy siak, dojdzie do „libanizacji” tego kraju, czyli walk wszystkich, ze wszystkimi a potem jakiejś formy stabilizacji. Już mamy tego pierwsze objawy. Przejęcie pod kontrolę Kurdów terenów przez nich zamieszkałych, walki z islamistami, pierwsze konflikty islamiści - FSA. Konflikt powoli rozszerza się też na Liban.

W Libanie 15 lat, do 2005 rządziła Syria, poprzednie 15 była stroną wojny domowej - podobny układ jak z PRL i ZSRR. Został po niej Hezbollah współrządzący tam. Teraz straci oparcie, choć jako jedyna libańska milicja jest uzbrojony. Głowę już podnoszą sunnici - było parę zamachów w obie strony. Chrześcijan osłabienie Hezbollahu na pewno nie zmartwi, to ich stary wróg. Natomiast Izrael po pokonaniu przez rebeliantów Assada, pewnie postara się go dobić, a przynajmniej osłabić.

Dla nas zaostrzenie stosunków pomiędzy  Rosją wspierającą dyktatora a USA, Wielką Brytanią jest niewątpliwie pozytywne. Niemcy niestety nie będą brać udziału w tej operacji. Wygląda na to, że zdecydowano się na rozwiązanie militarne. Na Cyprze lądują angielskie samoloty. Do Libanu uciekają zwolennicy Assada. Być może dojdzie do ataków sił specjalnych w celu zabezpieczenia, przejęcia, zniszczenia broni chemicznej. Bezpieczne dotąd bunkry w bazach wojskowych, gdzie wydawano rozkazy bombardowań własnych miast,  stają się najniebezpieczniejszymi miejscami w tym kraju.

 

KOMENTARZE

 • @autor
  "Dla nas zaostrzenie stosunków pomiędzy Rosją wspierającą dyktatora a USA, Wielką Brytanią jest niewątpliwie pozytywne"

  A co w tym pozytywnego?
 • Na miejscu Assada zdecydowałbym się na atak wyprzedzajacy.
  Wtedy tzw. koalicja poniosłaby chociaż jakiekolwiek straty, być może dotkliwe. A tak, koalicja zbombarduje Syrię z bezpiecznej odległości i będzie obserwować poczynania tzw. rebeliantów. Nie poniesie żadnych strat.

  Myślę że Assad ma parę nowoczesnych rakiet od Rosji zdolnych zatopić przynajmniej 1 lotniskowiec. Na co czeka? Chce umrzeć ze swoją racja jak Saddam ..
 • @HoKu 07:56:49
  Jak nie rozumiesz, to a ci tego nie wytłumaczę.
 • @Andron 10:32:25
  Chyba nie ma czym. Samoloty, to prędzej.
 • Romek od dawna ma dość „niekonwecjonalne” spojrzenie na sytuację na Bliskim Wschodzie.
  Zwłaszcza w Syrii. Nie może zrozumieć, że ta dyktatura była lepsza dla Syryjczyków niż destrukcja kraju zainicjowana przez służby Izrala i USA.

  Dziś większość Syryjczyków to przyzna.

  Jak można uważać, że interwencja zbrojna Zachodu jest korzystna? Przecież to Absurd. Trzeba być ślepym, widząc, co się stało w Iraku, Egipcie, Libii… Wcześniej w Wietnamie. ŻADNA interwencja zbrojna USA od czasu Normandii nie była korzystna dla nikogo – może poza Izraelem.
 • @space 12:24:59
  Mam spojrzenie które sobie wyrobiłem bardzo długimi godzinami siedzenia w necie, oglądania filmów na YT itp.

  Twoje jest wyrobione poprzez rosyjska propagandę, sprawnie w tej sieci podaną. Uzależnienie emocjonalne od niej przebija. Powtarzasz kalki.

  A Korea to pies? Wietnam upadł przez brak, zaniechanie interwencji a nie interwencję. I całe Indochiny z nim. Niemilitarną interwencją był upadek bloku sowieckiego.

  W Egipcie nie było interwencji. Ale co tam fakty.
 • @Venco 12:54:51
  Pretekstu w Syrii nie trzeba szukać już od lat, jest ich po dziurki w nosie.

  Już wkrótce się przekonamy czy te bzdety które ciągle słyszę o trzeciej wojnie światowej albo jeszcze gorzej się sprawdzą. Założysz się, że nic nie będzie? Ja jestem gotów.
 • @R.Zaleski 15:31:30
  Mam mało czasu więc przeklejam na starcie komentarz Poruszyciela z Legionu.


  //
  W zeszłym roku siostra Fadia Laham, przełożona klasztoru św. Jakuba Męczennika w Quarah (90 km od Damaszku), mówiła (http://delfin.nowyekran.net/post/54364,w-syrii-trwa-wojna-o-prawde-rozmowa-z-fadia-laham-matka-agnieszka)

  " Kiedy byłam w Damaszku, usłyszałam w telewizji Al Jazeera, że jedna z wiosek pod Damaszkiem Jdaydet Artooz została zniszczona przez czołgi rządowe. Miała tam wkroczyć armia, zabijać ludzi. Byłam zdruzgotana tymi informacjami. Postanowiłam spotkać się w tej sprawie z greko-katolickim patriarchą Damaszku. Wchodząc w bramę siedziby patriarchy, spotkałam księdza, który był proboszczem katolickim w tej wiosce. Złożyłam mu kondolencje związku z tą tragedią. Bardzo się zdziwił. Zapytał: „O czym ty mówisz?”. Odpowiedziałam, że przecież wielu ludzi zginęło w jego wiosce. Nadal dziwił się moim słowom. Tłumaczyłam mu, że przecież wieś została najechana przez armię. Jednak on zaprzeczał, utrzymując, że nic takiego nie miało miejsca. "

  Halo, halo, przed wysłaniem amerykańskich bombowców do Serbii też mieliśmy fikcyjne ludobójstwa w światowych mediach. Ten sam schemat działania.

  " Chciałam porozmawiać z przedstawicielami Wolnej Armii Syryjskiej (WAS). Po pierwsze – po drugiej stronie nie widzieliśmy żadnych pokojowych demonstracji. To, co się pokazuje w telewizji, wygląda tak, jakby było kręcone w studio. Uczestnicy grają swoje role, jak w teatrze. Zamykana jest część ulicy, zaś demonstranci stoją jakby specjalnie przed kamerami. Po tym materiał jest wysyłany natychmiast do Al Jazeery."

  Czy to ta telewizja, która pokazuje nam od lat bin Ladena w afgańskiej grocie?

  "Okazało się, że za tymi gangami stoją „poważni” mocodawcy. Dziennikarz natknął się na nich w przypadkowy sposób w samochodzie, którym miał jechać na spotkanie. Byli to asystenci Abdelhakima Belhadża, który był dowódcą rebeliantów w Libii i szefem Al-Kaidy na obszarze Maghrebu."

  Halo, halo, ci sami mocodawcy w Libii i za Al-Kaidą w Syrii.

  "Ludzie, którzy popierają opozycję, nie wiedzą, że ta opozycja popełnia barbarzyństwa. To, co jest pokazywane w mediach mainstreamowych jest odwrotnością tego, co się dzieje naprawdę. Pokazują ciała zabitych ludzi, a oskarżenia o ich mordowanie są kierowane pod adresem rządu."

  Czarny PR rządu Syrii, a potem w mediach gloria chwały dla armii dokonującej inwazji.

  "Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka prowadzi wirtualną listę ofiar – tymczasem w wielu wypadkach są to ludzie, którzy nigdy nie istnieli lub nadal żyją. Tymczasem prawdziwe ofiary, ludzie, którzy mają potwierdzone imię i nazwisko, miejsce i czas śmierci, mieli rodziny – padają ofiarą morderstw. Nigdy nie znalazłam chociażby jednej prawdziwej ofiary na podstawie danych tej organizacji."

  Wirtualne obserwatorium zajmuje się wirtualnymi prawami wirtualnych ludzi w służbie kłamstwa.

  " Baszar al-Asad zaczął też wprowadzać gospodarkę wolnorynkową, m.in. przy pomocy Banku Światowego. Było to jednak nierozsądne posunięcie z jego strony. Uczynił to bardzo szybko, co doprowadziło m.in. do upadku rolnictwa. Nagle większość bogactw znalazła się w rękach wąskiej elity. Był to błąd."

  Skąd my to znamy?

  "w Europie, jeśli powie się coś złego o homoseksualistach, aborcji, można nawet pójść do więzienia. A tutaj Zachód popiera tych, którzy szerzą nienawiść. [...] To Zachód daje olbrzymią władzę islamistom."

  Wychodzi na to, że nienawiść i przemoc jest podstawowym prawem człowieka szerzonym w Syrii przez tych, którzy chcą tam piekła, aby potem dokonać ataku na ten kraj w imię pokoju.
  //
 • @R.Zaleski 15:31:30
  Ja nie przeczę, że mam emocjonalny stosunek do tej całej sytuacji. Jednak trudno mówić o uzależnieniu od goryczy. Myślisz, że przeciętny Syryjczyk ma dostęp do internetu? Taki się w zasadzie nie wypowie. Dominuje obraz kolorowany przez służby "prorosyjskie" i syjonistyczne. Prawdę trzeba wyłapać między słowami. Chyba się to Tobie nie udało.

  Jeśli chodzi o Twoją uwagę - w Egipcie nie było może interwencji wojskowej, jednak "wiosna ludów" była "inspirowana". Pod tym względem na pewno służby obce interweniowały. Do czego to doprowadziło? Czy jest obecnie lepiej, czy gorzej? Owoce, proszę Ciebie, owoce!

  To Twoja wizja rzeczywistości nie wytrzymuje konfrontacji z faktami.

  Mój powyższy komentarz autorstwa Poruszyciela, przeklejony z www.ekspedyt.org/r-zaleski/2013/08/27/17696_usa-uk-zbombarduja-syrie.html tego dowodzi.

  Siotra przełożona klasztoru mówi wyraźnie o kłamstwach opozycji na potrzeby mediów.

  „To, co widzę obecnie w Syrii, to zagrożenie dla całej tutejszej społeczności. Nie rozróżniam tu opozycjonistów od lojalistów. Ludzie, którzy popierają opozycję, nie wiedzą, że ta opozycja popełnia barbarzyństwa. To co jest pokazywane w mediach mainstreamowych jest odwrotnością tego, co się dzieje naprawdę”

  Ta siostra pochodzi z Libanu. Siedzi tam od jakiegoś czasu na misji, to jej życiowe powołanie, by na jakimś zadupiu odbudowywać ruiny klasztoru. Chyba nie powiesz, że osoba duchowna, z tak głębokim powołaniem, poświęcająca swoje życie Bogu i ludziom na misji jest sowieckim agentem? A przytaczanie jej wypowiedzi to kalki? Prezentowano już Tobie ten materiał, ale go zignorowałeś, choć jest ekstremalnie istotny bo wiarygodny. Dlaczego więc?

  http://sol.myslpolska.pl/2012/01/w-syrii-trwa-wojna-o-prawde-%E2%80%93-rozmowa-z-fadia-laham-matka-agnieszka/

  Czasem kilka niezaprzeczalnych faktów, od których nie odwraca się wzroku więcej znaczy niż godziny spędzone na oglądaniu sponsorowanych i polecanych filmów na YT.
 • @Skanderbeg 21:22:28
  Autor to fanatyk USraela

  Poczytaj sobie c pisze o USA może na początek.

  Głównym sponsorem Assada jest Putin. Twoim też?
 • @space 08:43:12
  Pisałem o niej, było poczytać.
 • @space 10:48:17
  Opierasz się na jednym, pojedynczym źródle, moim zdaniem niewiarygodnym - agent wpływu. Ja sprawdziłem kilka po tej stronie. Chcesz być prawicowym lemingiem wolna droga. Opisałem błąd w twojej metodzie opierania się na źródłach, ty go powtarzasz.
 • @space 08:43:12
  Pooglądaj sobie filmy na You Tube, tak przez 2 lata, tak co do ofiar.
 • @space 10:48:17
  Co do Egiptu polecam tekst.

  http://naszeblogi.pl/40534-erdogan-lichwiarstwo-obalilo-mursiego-obali-kaczynskiego
 • @Amarant 12:54:51
  Spokojnie, ja nie oczekuję wojny, bo miłuję pokój. A na wojnie zwykle cierpi ludność cywilna, dzieci. Napisałem, że na miejscu Assada bym tak zrobił, kierując się jego interesem. Ale nie ja, Andron!
  To co się dzieje to już swego rodzaju wypowiedzenie wojny, no może nie formalne. Ma podstawy do ataku wyprzedzającego.
  Nie oglądam TV, więc o filmie sensacyjnym nie ma mowy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej